Kdysi známá herečka Eva (Emília Vášáryová), která se vrací z protialkoholního léčení, by udělala cokoliv, aby znovu získala přízeň člověka, kterého v životě ranila nejvíce – svého syna. (AČFK)

Triple H

Slovenský Wrestler. Konceptuálne veľmi podobné filmy - jediný výraznejší rozdiel zrejme je, že na rozdiel od Rourkea nie je Vášaryová v skutočnom živote prepitá troska čo si zničila osobný život. V rámci slovenskej kinematografie je film pre mňa pomaly zjavenie. Žiadne prižmúrenie očka, lebo je to "naše" či niečo podobné. Proste regulérne veľmi, veľmi dobrá vec. Výborní herci, pekná kamera, krásny obraz, dobrý scenár a celkovo film pôsobil celistvým a dotiahnutým dojmom. Zaujímavé bolo rozhodnutie nepoužiť žiadnu hudbu, ktoré vo výsledku vypálilo dobre. To všadeprítomné ticho len znásobovalo osamelosť a prázdnotu života hlavnej hrdinky. Človek sa až začne desiť staroby. Veľmi príjemne absentuje lacný pátos a na jeho mieste je civilnosť a na pár miestach sú roztrúsené dokonca zaujímavé myšlienky. Viac podobných vecí. ()

Sarkastic

„Prajeme vám, abyste nepoľavili, a keď vo svojom zápase obstojíte, život môže dostať nový zmysel. Život predsa má zmysel.“ Ano, zní to hezky, ale zkuste o tom přesvědčit hlavní hrdinku tohoto filmu. Když se chce, tak všechno jde, je nutné si udržet pozitivní myšlení a odpustit si….tyto a podobné poučky si může opakovat třeba donekonečna, ale nic z toho pro ni v reálu neplatí. Novou práci, kde by mohla využít své profesní zkušenosti, už nedostane, lidé se na ni dívají skrz prsty, známí se jí spíš vyhýbají a pro svou vlastní rodinu znamená doslova hovno. Jediné, co jí zůstává, je chuť na chlast. Nebo existuje přece jen nějaká naděje? Tenhle pomalý, tichý film s málem dialogů se snaží působit co nejvíc autenticky. Docela se mu to i dařilo. Opravdu jde poznat, že režisér snímku má dokumentární minulost. Ale nic by tak úplně nefungovalo nebýt skvělé Vašáryové, která film táhne z průměru až na slabší 4*. Už kvůli ní stojí Eva Nová za zhlédnutí. „Každý by mal mať možnosť dostať eště jednu šancu.“ - „Možno aj hej…ale dakedy je už neskoro.“ ()

gogo76

Slovenský film sa prebíja dosť ťažko. Zlaté časy 60-80-tych rokov sú preč a tí dnešní mladí režiséri nemajú ani finančnú podporu a možno ani ambície točiť filmy. Stačia im debilné seriály a reklamy pre nenáročné publikum, hlavne že dobre platia! Občas príde niekto, trafí klinec po hlave a zrazu tu máme film na ktorý sa dá nielen že pozerať, ale môžme byť na neho pyšní, pretože by hanbu neurobil ani za hranicami. Dokumentárny prístup M. Škopa mi vôbec nevadil, hudba tu vôbec nehrá a práve to robí film absolútne až dokumentárne reálnym. Počas filmu zaznie iba božský "Kája" a aj to z rádia. Prevládajú dlhé zábery a pomalé tempo. Výkon E. Vášáryovej je výborný, ale to vedia aj tí, ktorí film nevideli. Dúfam, že nielen mňa zaujal mladý M. Ondrík, ktorý skutočne môže niečo dokázať. Talent na to má. Veľkým problémom v slovenských filmoch z posledných rokov boli dialógy (česť výnimkám). Tu mi konečne nevadilo ani jediné slovo a keď padla nadávka, necítil som sa trápne a veril som, že jej použitie bolo na mieste a uveriteľne zahrané. Film právom pozbieral filmové ceny a teším sa čo pripraví Škop nabudúce. Stačil by mi jeden takto kvalitný slovenský film do roka a budem spokojný. "A aký je váš herecký sen?" 90%. ()

Fajla

Emília Vašáryová a její herecký koncert. Film má velmi nadčasové a univerzální téma - ústup ze slávy, alkoholismus, rozvrácená rodina. Proto bych řekl, že je to skoro ideální festivalový film. Bohužel jde zároveň o téma neoriginální a tak nějak předvídatelné. Moje pozitivní hodnocení jde tedy hlavně na konto paní Vašáryové, která byla v této roli naprosto úžasná. Už dlouho jsem neviděl film, kde by hlavní protagonista tak suverénně "táhnul" celý film. Zajímavé také je, že film je téměř celý bez hudby. Toho jsem si všiml, až když na to při diskusi po projekci upozornil jeden z diváků. Já mám originální filmovou hudbu moc rád, ale tady musím ocenit, že to dobře zvolené "ticho" má své kouzlo a dokáže podtrhnout sílu filmu a jeho civilní charakter. Jsou to za mě rozhodně lepší 3 hvězdičky, 65%. ()

Anderton

Jeden ženský časopis tvrdí, že život začína po tridsiatke, určite sa nájde aj taký, čo tvrdí, že po štyridsiatke. Možno ale začína až po šesťdesiatke. Alebo možno ani nie. O Eve Novej už bolo napísané všetko, vlastne o žiadnom inom filme sa tu dlhšie ani nehovorilo, takže iba jedna vec. Ak budú musieť kvôli oscarovým nomináciám film pozerať Vášáryovej rovesníčky Sarandonová alebo Streepová a uvidia, ako mohli skončiť, keby mali v živote menej šťastia, tak by sa mohli z Evy Novej posrať a do tej záverečnej päťky ju vytiahnuť. ()

• Závěrečná scéna v bazénu se točila při teplotě 15°C. (klukluka)