Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

Snape

Filmy o super-hrdinech jsem nikdy moc nesledoval, takže mi asi chybí možnost srovnání, ale snímek Superman se vrací je podle mě zdařilý zástupce tohoto žánru. Kevin Spacey dokázal, že umí zahrát všechno – přehrávat si dovolil jen tam, kde měl diváka rozesmát, jinak byl přesvědčivý. Co se týče děje, nemám větší výhrady, až na poslední část, která se odehrávala jen na pusté hornině a šedém moři, což působilo docela únavně a natahovaně. Úplný závěr (nemocnice) je už jen třešničkou na dortu typické "zakončovací bezradnosti" tvůrců. Ale jak říkám, podstatná část filmu ubíhá příjemně, svižně a napínavě, pomáhají tomu i dobré efekty. Třeba Luthorův model a jeho zničení, to je mrazivě perfektní scéna, která možná byla náročnější než mnohé přeletové CGI záběry. ()

Libby

V prvních minutách, jsem myslela, že jsem ve špatným sále, kde dávají Star Wars - hudba teda děs. Pokud to vememe popořádku, tak Brandon Routh by potřeboval ještě pár hodin herectví, Kate Bosworth zas špetku výrazu. Ještě že je ve filmu aspoň jeden, který to trochu zachraňuje. V tomto případě samozřejmě Kevin Spacey. Ale na takové poměrně hvězdné obsazení to bylo zklamání. Dala bych 2*, ale za efekty, které se mi vážně líbily, to dává konečné 3*. ()

Vodny

Precizně odvedená prácička. Takhle by mělo vypadat každé pokračování komiksových legend. Vše ve filmu klape jak hodinky. Hudba, triky i herci. Nesrovnával bych ho ale s filmem Batman Begins, protože to ani nejde. Bale je prostě lepší než nezkušený model Brandon Routh. To však nemění nic na tom, že jde skvělý film u které se nebude nudit ani babička s dědou.:) ()

Puol

Krásny film, ktorým si ale urobil radosť hlavne Bryan Singer a vzdal hold klasickému Supermanovi. Inak film neprináša nič nové a veru nečakal som, že sa miestami budem doslova nudiť. K premrštenému rozpočtu, do ktorého je započítané všetko možné sa je vyjadrovať zbytočné. Zúfalo filmu chýba riadna komiksová akčná mastenica. ()

FilmWave

"Návrat ztraceného super syna" - Nakonec velmi milé překvapení tohoto roku. Nebýt poslední půlhodiny filmu, která je přetrikovaná, nelogická a nudná, tak to nemá téměř chybu. Brandon Routh je skvělý! Jiskření mezi ním a Loise a občasné "gay" pomrkávání by klidně vystačilo na celý film bez nutných akčních scén. Ale i ty nejsou špatné, především ta se záchranou letadla. Doufám, že toto je pouze začátek nové série. ()

PDcz

2 hvězdičky Těžko mluvit o objektivnosti, když sem vyrostl na prvních dvou dílech. Brandon Routh sedl na roli supermana perfektně. To še muší nechat bejt. Naproti tomu Kevin Spacey moc strachu nevzbuzoval a celá postava tak nějak zapadla do pozadí. [X] minus 1* hvězdička Usnul jsem do půlky filmu. Oka mi padala a film plynul dlooouhými záběry bez akce a bez děje..... [X] minus 1* hvězdička Za důvod mého usnutí. Film je moc dlouhý, kdyby to stáhli o hodinu, nebylo by to ani poznat, jen by to bylo rychlejší, něco by se dělo a třeba i více upoutalo. Prostě přílišná snaha o impozantní záběry o 30-ti vteřinách. [X] minus 1* hvězdička Proč si většina dnešního Hollywoodu myslí, že když udělají MEGA akce na počítači, že to filmu něco přidá? Pokud se tomu musím smát již dnes, jak budu hodnotit film za 10, 20 let? Promiňte, ale například záběr na střelu do oka Supermana byl více než ubohý a trapný. ()

Bohnice05

Už dávno se řešilo Superman vs Batman... můj osobní názor je, že Superman je moc uhlazený a všechny problémy jsou moc velkolepé, čili vždycky zachraňuje Svět a přitom je neskutečně nadpozemsky silný, což je logické, protože je z vesmíru. Zato Batman je normální člověk, vše co dokáže, je tím co se naučil a co zvládne. Proto je víc zranitelnější a člověku bližší. Navíc nejde se na Svět dívat růžovými brýlemi, ale je potřeba vidět realitu, špínu v ulicích, politice a dokonce v policii, což znázorňuje Batman lépe. Proto u mě jasně už díky tomuto vyhrává on. Když posoudím filmy jen mi to všechno potvrdí. Přestože je Superman Returns velice povedený snímek, tak ani na jednoho Nolenova Batmana to nemá. Ale vzpomenu-li scénu, kterak nechá Lex Luthor o samotě v domě dva psy a když se pak vrátí po delší době, tak tam jeden hlodá kosti a Parkey Posey s přitroublým výrazem pronese: ,,Nebyli dva ?" nebo když malý Superman hraje na piáno a zlý ganster k němu sedne a z vesela začnou duo... paráda! Já se u toho filmu hodně bavil... 3* ()

Wargoo

3 a pol ***, čakal som oveľa viac... Zvlášť, keď bol rozpočet tak obrovský. Uvidíme, ako to bude so Supermanom v roku 2013 ()

JakeG

Superman byl v dětství můj nejvíc neoblíbenější superhrdina, proto jsem se na tenhle film těšil. Nevybočil příliš ze standardů "tohoto" typu zábavy. Trikově dobré řekl bych. efektní antré s letadlem v náručí se mi moc líbilo. Prostě nenáročná zábava :) ()

zabro

Velmi vyvedene pokracovani. Drive jsem to nehodnotil a ani netusim proc, ale ted po druhem zhlednuti musim napsat, ze s odstupem casu tento film ziskava na svem kouzlu. Proste se tesite na to co prijde. Jak v uvodu zachranuje letadlo, jak se clark vraci zpatky do daily planet nebo jak lex lutor ceka na slova od lois, ze superman vsechny zachrani. ()

Heroine

I když se mi představitel Supermana Brandon Routh líbí, film se vcelku nepovedl. Filmová klišé a škaredá Bosworthová mi film zkazila zcela. Nechápu, jak můžou filmaři pořád dělat z diváků takové hlupáky, že mají věřit, že Lois Supermana miluje, má s ním syna, a přesto ho nepozná, jen jak nasadí brýle. Jak je možné, že s ním má syna a přitom ho nepozná po hlase? A nepřijde jí divné, že jak se objeví Superman, Clark pokaždé zmizí? Nebo že se celých šest let, kdy byl Superman pryč Clark neukázal v práci, a ten den kdy se do práce vrátil, už tu byl i Superman? Takhle stupidní žena by si snad ani nezasloužila se ve filmu objevit. Ale režisér Bryan Singer, zdá se, je přesvědčen o opaku. Superman je stará věc, 1932 je slušný ročník, a filmaři by ho už měli nechat spát. Vždyť pro diváky už to není ani napínavé, když víme že se mu nikdy nic nestane! Takže zkrátka, jedna hvězdička za Brandona Routha, jinak propadák. ()

KHkomiks

Nemám v lásce Supermana je totiž nudný jak film, tak jeho charakter. Je superhrdinou s neomezenou mocí a jen zřídka se mu může něco stát, neriskuje a je to v podstatě trapný mimozemský tvor, vlastně jsem od filmu nic nečekal, i když ho natáčel zajímavý režisér. Zklamalo mě, že si vybral toto nudné téma. Všechno nám muselo být jasné už, kdzž jsme se doslechli o novém Supermanovi nejtrapnějšímu superhrdinovi ze světa komiksu. ()

bagetka007

SPOILER ALERT - Supermanův syn je sice příjemnou, leč nedostatečně využitou inovací tohoto zpracování. Jinak ten film jako celek stál za houby... ()

SkyCaptain

Tudy cesta k dobrému komiksáku opravdu nevede. Spousta lidí zde na databázi podle mě tomuto filmu nadržuje prostě protože ho točil Brian Singer. Já mám Supermana moc rád, i jako komiks i jako filmová zpracování ze 70. let s Reevem ale tento film mě velice zklamal. Především je naprosto chladný, nudný a jako by zvláštně odtržený od diváka. Vůbec mě nedokázal vtáhnout a celou dobu jsem se spíše pekelně nudil než bavil. Film by především potřeboval: jiného záporáka s jiným Supermanem-hercem a k tomu koňskou dávku nadhledu a akce. Recyklovat 100x viděný nápad s Luthorem co má v kapse kryptonit opravdu není ta nejlepší scénáristická cesta. Nejhorší je, že pořádné akční scény tady skoro vůbec nejsou což je u filmu o muži z oceli opravdu na pováženou. Není divu že film v kinech propadl. ()

pilarius

Za zmínku stojí akorát hezká Lois se sympatickým synátorem a novým partnerem. Představitel Supermana mi bohužel do role nějak neseděl, což společně s dlouhou stopáží nedělalo dobrotu. Scéna s letadlem mě navnadila na hezkou podívanou a Lex měl pár velmi (humorně) zářivých momentů, ale zbytek byl vcelku nuda a šeď. Body nahnala taky kamera, která se rozhodně povedla. Zdravím Lexova pejska (ale radši jen zpovzdálí, neboť pac bych mu nedal). ()

GOREGASM

Přestože jsem už jako malé dítě natěšený na Snyderova Muže z Oceli, je mi docela líto, že Bryan Singer nedostal šanci rozvinout svého Supermana na ploše delší než jeden film. Singer nešel cestou absolutní revoluce zpracování hlavního hrdiny, jakou čekám právě od Snydera, ale už úvodní titulky naznačí, že ctí Donnerovu klasiku a přes úchvatné obrazové zpracování zůstává maximálně věrný komiksovému storytellingu a atmosféře staré školy, zároveň ale nezapomíná na svou přidanou hodnotu, kterou je precizní psychologie postav a zatraceně nápaditá akce, která je skutečně vybroušená do posledního detailu (kulka vs oko, záchrana letadla). Rozpočet je na filmu v každém záběru vidět (nákladné triky už nejsou jen mohutné exploze a destrukce), ale rozhodně to není argument pro jeho astronomickou výši, tady nečekaně megalomanský Singer přestřelil a právě nabubřelý budget mu v konfrontaci s finálními tržbami zlomil vaz. Nicméně i tak konečně všem ukázal, co Superman dokáže, a přestože nevytáhl všechna esa z rukávu (pokračování by určitě stála za hřích), jeho citlivě namíchaný koktejl je bezkonkurenčně nejlepším Supermanovským filmem. 90% ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013