Cestování po Izraeli začneme na břehu Středozemního moře a přeci v centru města. Málokde tvoří pláž a město tak kompaktní celek jako právě v Tel Avivu. Podíváme se do jednoho z nejstarších přístavů na světě, Jaffy. Je to místo, kde se biblický Jonáš nalodil, aby utekl před Hospodinovým úkolem. Ale Izrael nejsou jen biblické příběhy – v následující módní čtvrti Neve Cedek začíná, Bauhausem inspirované, Bílé město zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Česká kuchařka Lucie ukáže Veronice, jak se nakupuje koření a chléb na šábesovou večeři na Karmelském trhu, největším ve městě. Podíváme se na trh s uměním v ulici Nahalat Binyamin. O Tel Avivu se říká, že nikdy nespí, ale platí to i v pátek večer? (Česká televize)

Diskuze

mosem

mosem (hodnocení, recenze)

Cestopis o Izraeli mně hodně lákal. Navíc, s ohledem na to, že VSŽ měla příležitost detailně poznat, bylo možno očekávat, že nabídne víc než cestopis dělaný metodou "jeden den, jedna země". Bohužel, představa se nenaplnila. Minimum faktického materiálu, prakticky nulový náhled do historie, kultury (snad zmínky o šábesu), spousta záběrů na průvodkyni na úkor záběrů samotného Tel Avivu. Chápu, že cestopis není jen reklamou na nějaké místo. Ale zde jsem postrádal jakékoliv "lákadlo", které by pro mne bylo důvodem k návštěvě.