Solange: Teror v dívčí škole

• Itálie Cosa avete fatto a Solange? (více)

Tajemný vrah v dlouhém černém hábitu má na svědomí už několik mladých studentek katolické školy. Jediný, kdo tuší jaké má maniak pohnutky, je učitel Enrico (Fabio Testi), který se však se svými teoriemi nemůže svěřit policii. Prozradil by tak svůj románek s jednou ze studentek a ohrozil tak nejen svou, ale i dívčinu budoucnost. Sám se tak paradoxně stává hlavním podezřelým v příběhu, který je plný perverzních vražd a odhalených dívčích těl. (Řitka video)

Nick Tow

Giallo podľa pravej talianskej receptúry. Uloviť bobríka strachu pri ňom nie je žiaden problém, horšie to bude s bobríkom trpezlivosti. Úplne najlepšie na tom ale budú voyueri: tí uvidia v jednej (sprchovacej) scéne hneď niekoľko bobríkov naraz. Keby bol Massimo Dallamano koncentrovanejší, udelil by som mu massimum. ()

obitus

Neuveritelne pomale giallo, jehoz tempo se drobne zrychluje pouze v okamziku vrazd, ktere jsou skvele natocene a zpusob jejich provedeni je opravdu nevsedni. Pribeh obsahuje vetsinu klasickych propriet zanru, snad jen detektiv dostava az nezvykle velky prostor. Kazdopadne podivana je to magicka, tak dokonale filmy umelo natocit jen par vyvolenych. ()

dr.jacoby

Záhadné, tajomné a napínavé až do úplného konca. Zaujímavý príbeh, drastické vraždy, miestami veľmi dobrá krimi atmosféra. Ale aj množstvo skutočností, ktoré filmu v mnohom uberajú. Dievčatá sú kosené jedna po druhej, ale im to na dobrej nálade neuberá, stále sa veselo bavia, v škole žartujú a potom spolu laškujú v sprchách. Ani správanie hlavného vyšetrovateľa nie je úplne v pohode, pri toľkom množstve obetí, by si ťažko udržiaval dobrú náladu a žartoval napríklad na účet kňazov. Výborná hudba od Ennia Morriconeho. Podčiarknuté a zrátané - solídny nadpriemer. ()

Dexter1

Moje prvé videné giallo, a pocit je mierne nadpriemerný. Ako nejaký nováčik v tomto, žánri ešte nedokážem naplno oceniť nejaké tie presné postupy, ktoré tu patria. Každopádne sa mi však páčila zápletka, slušný kriminálny príbeh, kde všetky moje typy na vraha boli mylné a samozrejme Morriconeho hudba, ktorá u mňa vždy posúva film na výnimočnejšie umelecké dielo. ()

2-Xtreme

Nikdy som nebol na staré talianske zombie horory a ani giallu som nedávam pozornosť. Jasné niečo som videl aj ja, ale stále ma to neoslovilo a zostal som pri slasheroch, exploitationoch a iných gore hororoch. Po zhliadnutí tohto filmu so skvelým prekladom Solange: Teror v dívčí škole, som svoje doterajšie presvedčovanie sa prehodnotil a otváram dvere pre ďalší hororový subžáner. Toto giallo je proste dokonalé. Má skvelý príbeh, rozuzlenie nevieme až do poslednej chvíle, jednotlivé vraždy sú efektné a keďže ide o dievčenskú katolícku školu, nechýba plno odhalených ženských tiel. Možno by som vytkol v polovičke akési spomalenie filmu, ale prvá polovica je dokonalá, druhá slabšia(ale stále nadpriemerná). Celkovo som rád, že som to videl a teším sa na ďalšie gillá ()

• Herečka Camille Keaton, ktorá stvárňuje titulnú postavu Solange, nemá počas filmu žiadne dialógy. (westerns)