Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Disk

Tříhodinové putování Anthonyho Hopkinse a mladého Brada Pitta neztrácí ani po více dvacetiletém odstupu od premiéry svoje kouzlo. Dnes je Joe Black naivnější než kdysi a korporátní svět bohatých lidí, ve kterém se film odehrává, je mi bytostně cizí, ale když vidím Pittovu blonďatou hřívu a jeho nádherné oči, tak je to jako návrat do sladkého mládí. Joe Black je sladký a já se rád nechám omámit sladkým mladíkem a jeho skromnou stydlivostí. ()

Subjektiv

Ač sama Smrt je hlavním hrdinou tohoto filmu, vše spojené s umíráním je zatlačeno do pozadí. Pokud přeci jen nějaký aspekt smrti vstoupí do zorného pole kamery, vždy je pečlivě vybrán tak, aby diváka náhodou nerozrušil. Na podobnou věc jsem si stěžoval už u filmu Bucket List a ani zde Hollywood "nezklamal". Umírání je proto buď banální, anonymní nebo smířené. Nejhlavnější roli hraje totiž Láska - na tu je i smrt krátká! Zvláště když ji ztělesňuje dobře ztělesněná i zajištěná samička, o které hlavní hrdina ví, že bude brzy dědit. A tak nám film se smrtí degeneruje v obyčejnou romanťárnu, ve které: "Hlavní hrdina je takovej divnej." Pod tlakem své cynické nálady si neodpustím varování, které konec filmu, zřejmě nezáměrně, opomíjí: "Spíše projde velbloud uchem jehly nežli bohatý vejde do království nebeského." ()

Renton

Scénář: Ron Osborn, Jeff Reno, Kevin Wade, Bo Goldman .. Snímek s velice zvláštní atmosférou a ještě zvláštnějším obsahem nebude určitě chutnat každému. Škoda, že na scénáři dělalo tolik lidí a není to jednotný výtvor jedné hlavy, protože nápad byl zajímavý, ale tříštivé scenáristické lapsy ho dosti kazí. Každopádně Anthony Hopkins je excelentní a už jen kvůli němu (alespoň v mém případě) film za podívání stojí. 50%. ()

Boss321

Hodně moc zajímavý film o "smrtce" (Brad Pitt), která si přijde pro magnáta (Anthony Hopkins) a dá mu velmi zajímavou nabídku v podobě časového odkladu podmíněnou tím, že mu pomůže se něco přiučit o lidech. Skvělé herecké výkony ústřední dvojice Anthony Hopkins a Brad Piit jen dokresluje krásná Claire Forlani. Celým filmem se táhne velmi zvláštní atmosféra podpořená překrásnou hudbou Thomase Newmana. Jediné co mi na filmu vadilo je délka, protože místy sem se i trochu nudil, ale za shlédnutí to určitě stojí...... ()

Arx

Tenhle patří mezi mé nejoblíbenější. Nevím proč ale tenhle film má super atmosféru a Brad Pitt v roli smrtky je prostě super a to vše doplňuje krásná Claire Forlaniová spolu s Anthony Hopkinsem. Hudba je prostě dokonalá. Tenhle film je jak nabroušený diamant světové kinematografie. Dlouhý film, který se táhne až do toho nejhezčího konce v kterém je několik opravdu silných scén. Joe Black je film, který se Vám za to čekání 100 násobně odmění. Chápu, že tenhle film nemusí sednout každému ale u mě je to jasných 5 hvězdiček ()

• Eli Roth na natáčení působil jako takzvaný „stand-in“ (jde o osobu, kterou si filmaři postaví místo herce na značku, aby si správně připravili scénu). Roth byl členem štábu požádán, aby při chůzi trošku poskakoval, aby vypadal "vyšší" (protože byl menší než herec, kterého zastupoval). Režisér Martin Brest šel zrovna kolem, viděl Rotha podivně poskakovat, označil ho za nepoužitelného pro stand-ina a nechal ho okamžitě vyhodit (aniž by věděl, že jen dělal to, co mu bylo řečeno). Roth byl později – zřejmě v rámci kompenzace za toto nedorozumění – najat jako produkční asistent, ale před Brestem to štáb držel v tajnosti, aby nebyly další potíže. (CrypzzXD)
  • Rozpočet filmu byl 90 milionů amerických dolarů, za což mohla mimo jiné přehnaná pečlivost Martina Bresta, který natáčení mnohých scén nespočetněkrát opakoval. To ohromně vytáčelo Anthonyho Hopkinse (William Parrish), který se kvůli tomu s režisérem na place nejednou pohádal. (CrypzzXD)

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster