Bývalý policista Jack Walsh pracuje nyní jako lovec odměn, má šanci získat 100 000 dolarů. Musí ale dopravit do pátku do půlnoci k losangeleskému soudu mafiánského účetního Jonathana Mardukase, který svému šéfovi Jimu Serranovi ukradl patnáct milionů dolarů, věnoval je na dobročinné účely a nyní se skrývá neznámo kde. To, co zpočátku vypadalo jako jednoduchá práce, se začne komplikovat. Nejprve se objeví agent, který jménem FBI Jacka varuje, aby nestrkal nos do vládních záležitostí, potom dva Serranovi zabijáci, zanedlouho také Jackův konkurent Marvin Dorfler, který míní Jackovi přebrat kšeft. Jackovi se podaří vypátrat Mardukase a chce s ním odletět do L. A., on ale tvrdí, že má z létání fobii, a donutí Jacka jet vlakem. Zvládnout dobrosrdečného, upovídaného a hlavně všemi mastmi mazaného účetního, který vůbec nevypadá jako někdo, koho hledá FBI i mafie, bude někdy nad lidské síly. (TV Nova)

Pohrobek

Velice opatrná a přesto účinná komedie o jedné netradiční cestě napříč Amerikou. Nebo, chcete-li, jak se jeden nepříjemný samotář a ztroskotanec konečně poučil, a co ho k tomu vedlo. Samotná hlavní Nirova postava vlastně tak úplně komická není a podařilo se tu na ní i vykreslit jeden zajímavý charakter, na čemž má pochopitelně hlavní zásluhu skvěle hrající De Niro, jemuž se Charles Grodin rozumně podřídil, aby tak spoluvytvořil kompaktní, neskřípající film. ()

Anderton

Príjemná zábava na sobotný večer, ktorej ku kultovosti niečo chýba. Podľa mňa je to zopár hlášiek navyše, vďaka ktorým by sa stal z filmu televízny evergreen, čím nie je. Inak všetko výborne šľape, lokácia strieda lokáciu, stále viac sa zbližujeme s ústrednou dvojicou a spoznávame najmä De Nirovu minulosť. Lenže potom tu sú také kraviny, ako škuľaví strelci vo vrtulníku, neschopní trafiť terč ani na pár metrov a o nejakých 15 minút prestrelená dĺžka. Tá by nevadila, ak by, ako som spomínal, obsahoval film viac zapamätateľných hlášok. No a záverečné rozuzlenie je celkom bordel, na mieste snáď nikto ani nevedel, akú úlohu tu zohráva, hlavne, že sa všetko rozprávkovo vyriešilo. ()

Šakal

MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ VARUJE....následující text obsahuje SPOILERY! Snímek Midnight Run s trochou nadsázky můžeme nazvat Thelmou a Louisou pro CHLAPY. Já vážně chvíli čekal, že skočí.... :o) Restaurace je sice nejistá investice, na druhou stranu zaplaťpámbu, že každý nemá svého účetního. Protože sedět doma a popíjet rozhodně nemá takové " kouzlo ". Jednou za čas možná, ale mám silný pocit, že po týdnu bych si dobrovolně propíchl srdce tupou tužkou, po měsíci by došlo i na tu svářečku :o) Tento film vám uběhne před očima zatraceně rychle, dřív než napočítáte 36....lahví piva na zdi :o) a vykouzlí pořádný úsměv na rtech, za to vám ručím! Přiznávám, nepamatuji si, kdy naposledy jsem se u snímku takto KRÁLOVSKY bavil a zažíval takovéto příjemné pocity... Znám vás 2 minuty a už se mi nelíbíte...To mě mrzí, vy mě ano :o) Já tento snímek znám právě tak ty 2 minuty a musím říci jedno: LÍBÍ se mi a to VELMI. Tentokráte bez výhrad i k samotnému závěru. Doufám, že za těch 300 tisíc $ si Jack Walsh ( Robert De Niro ) tu vysněnou restauraci otevřel a jednoho dne si u něj dám drink. Čím dřív, tím líp. Tohle je SRDCOVKA a to jsem přiznávám, před samotným shlédnutím nečekal ani ve snu. Robert De Niro opět dokázal, jaký všestranný herec to je. Největší předností snímku je jeho VYVÁŽENOST a přesné " namixování " všech žánrů. To: KevSpa - já tam min 4 ženy zahlédl, to je o 4 více než bylo třeba :o) p.s. Jak snášejí tvůj ( můj ) sarkasmus? Výborně, už 9 let se mnou nemluví....a po tomto komentáři mluvit ( ženy ) nebudou :o) ()

Falko

Po niekolkych rokoch som si tuto komediu zopakoval a nic sa nezmenilo. Nadalej sa mi paci rovnako az natolko, ze nemozem dat nizsie hodnotenie, ako 5 *. Roberta De Nira mam v komediach asi najradsej a toto je jedna z nich, ale skvely bol aj vykon Charlesa Grodina. Napriklad scena v malom bistre, kde prisli ako dvaja agenti FBI a upozornovali predavaca, ze tu niekto falsuje bankovky, ale dalej nechcem prezradzat, ti ktori to videli, vedia co mam na mysli. Reziser Martin Brest natocil aj skvelu akcnu komediu POLICAJT V BEVERLY HILLS (1984), VUNE ZENY (1992) alebo napriklad SEZNAMTE SE, JOE BLACK (1998)... 16.08.2010 ________ Robert De Niro - (Jack Walsh) +++ Charles Grodin - (Jonathan Mardukas) +++ Yaphet Kotto - (FBI Agent Alonzo Mosely) +++ John Ashton - (Marvin Dorfler) +++ Dennis Farina - (Jimmy Serrano) +++ Joe Pantoliano - (Eddie Moscone) +++ Produkcia: Martin Brest +++ Hudba: Danny Elfman +++ Nemecka Cinema - 100% ()

HAL

Celkem příjemně koukatelný dobrodružný film, který sice ničím vyloženě nenadchne a o nějaké napínavosti taky nemůže být řeč, ale plytký scénář zachraňuje vynikající souhra herců na place. Jejich vynikající slovní přestřelky se zdržují přílišné vulgárnosti, ale zato útočí na bránici spoustou sarkasmů a troškou černějšího humoru. Obzvlášť De Niro v podobě nerudného lovce odměn schopného kdykoli a kohokoli několika slovy setřít si roli evidentně užívá a dokáže rozesmát i pouhým výrazem tváře (ten kluk měl být komediant, vážně má talent). 7/10 ()

• Charles Grodin řekl, že scénář k tomuto filmu byl ten nejlepší, jaký kdy četl. (bfa)
  • Trailer k filmu ukazuje niekoľko scén, ktoré neboli zahrnuté do konečného zostrihu filmu. (Arsenal83)
  • Keď Walsh (Robert De Niro) uvoľňuje vo vlaku Mardukasovi (Charles Grodin) putá, ten povie: „Ďakujem, pretože ma začínajú rezať v zápästí.“ V skutočnosti mal Grodin naozaj trvalé jazvy spôsobené putami, ktoré musel nosiť počas väčšiny času natáčania filmu. (Arsenal83)

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin