Po sedmadvacetiletém zimním spánku se probudí čarodějnice Bludimíra a rozhodne se uloupit králi kouzelný měšec, z něhož se sype tolik zlata, kolik panovník potřebuje. Zálusk na něj má i princ Velemír z Dolního království. Přijíždí požádat krále o ruku jeho dcery, princezny Blanky. S pomocí Ohnivce, který zabrání Meluzíně, aby prozradila králi chystanou loupež, se Bludimíře podaří měšec uloupit dřív, než ho získá Velemír. Po návratu však zjistí, že k němu potřebuje ještě králův kouzelný prsten. Promění se v krasavici a jede zpátky na zámek, odkud právě odjíždí Velemír, který o princeznu ztratil zájem, když zjistil, že měšec zmizel. Král slíbí ruku princezny tomu, kdo ho najde. Začnou po něm pátrat nejen zlodějíčci Chytrouš a Bystrouš, v šatech, které ukradli Velemírovi, ale také princ Petr z Horního království, který se naopak převlékne za kominíka. Při pronásledování Ohnivce se dostane do komnat princezny. Mladý kominík se jí zalíbí. Přestože osvobodí Meluzínu a dozví se od ní, kde hledat měšec, zdaleka nemá vyhráno. Nejprve se ocitne ve vězení a pak ho Bludimíra promění v kus ledu. Naštěstí je tu všemocná láska, která dokáže zlomit každé kouzlo. (TV Nova)

Foxhound#1

Tato pohádka bývá trochu pozapomenuta a když vidím současné "pohádky", tak jí nemohu křivdit a musí hodnocení zvednout. Z trilogie německé spolupráce Vorlíčka s Němci je tato jednoznačně nejlepší. ()

Movie Gourmet

Pohádka, která mě zaujala svým příběhem, kostýmy, hereckým uměním některých herců a hlavně velmi sympatickou hlavní dvojicí, kterou ztvárnil Saša Rašilov nejml. a německá a půvabná(!) (je to vůbec u Němek možné!?!) herečka Tina Ruland. Verdikt: 4* a 75 %. ()

Zeek

Nepovedená česko-neměcká pohádka od které jsem čekal víc, ale od pana Vorlíčka jsme se v poslední době ničeho kvalitního nedočkali. Průměrná pohádka, která lehce upadne v zapomnění. Moje hodnocení: 50% ()

TrebleClef

Výborná pohádka, jedna z mála z těch novějších, která se povedla. Super výkony herců, nijak nenásilné, přijatelné triky, perfektní scénář a ty hlášky nemaj chybu! Ráda na ní kouknu 1x za rok, a pokaždý mě upřímně pobaví. Jenom ta německá blonďatá princezna s ofinou a předkusem je trochu na facku, ale dá se to přežít. Jinak volbu herců chválim. Bludimíra s Huhlou jsou bezkonkurenční! Hambáč z vochomůrek! ()

pend

Jedna z mých oblíbených, v rámci česko-německé produkce 90. let možná nejlepší. Celkem zajímavé obsazení (M.Bočanová jako hnusná čarodějnice), řada vtipných momentů, i když některé jsou pro natvrdlé (hrábě). ()

Richie24

Velice zábavná a vtipná pohádka, za mě bezpochyby jedna z nejlepších porevolučních. Nízkému hodnocení zde nerozumím a dávám čisté 4 ****. ()

zdeny99

Kouzelně vtipná pohádka od Václava Vorlíčka. Podle mě jeho nejlepší pohádka od konce 70. let. Saša Rašilov v roli převlečeného prince za kominíka byl vynikající, Tina Ruland půvabná a coby Němka neokoukatelná, Bočanová v roli čarodějnice prvotřídní. Je to jedna z nejlepších čarodějnic v českých pohádkách. Takhle prostě má vypadat - plesnivě, špinavě, odporně, zapáchající s odporným prochlastaným hlasem. Mě se to prostě líbilo. A ještě k tomu ty neposedné hrábě, originální houby, jedna zpohýkaná husa a meluzína s ohnivec. No prostě krásná česká pohádka. [10658. hodnocení, 159. komentář, 58%] ()

atmen

Tuhle pohádku mám rád. Z těch porevolučních se nejvíce blíží k těm klasickým jako jsou Tři oříšky pro popelku, S čerty nejsou žerty. Je škoda, že snímek vzniknul v koprodukci s Německem, díky tomu je film zbytečně temný a ponurý, také ho kazí nevýrazní němečtí herci. Jedinou vyjímkou je princezna v podání T. Ruland. Na každém záběru, kde je s kominíkem S. Rašilovem je vidět vzájemné jiskření, které by mohli závidět i tvůrci romantických komedií...V porovnání s dnešní produkcí je toto o dvě třídy výše... ()

IvcaG

Tuhle pohádku mám ráda, p. Hrušínký jako nezapomenutelný Huhla. Mahulena Bočanová jako přestrojená čarodějnice taky dobré a k tomu mnoho dalších prvotřídních českých herců jako p. Vinklář, Kopecký nebo p. Zázvorková... 4* ()

JakeG

Fakt nechápu, proč má zrovna tahle pohádka tak špatný "rating"? Jak již bylo uvedeno, z novodobých pohádek je tahle jediná pohádková bez tlačení na pilu. ()

jasanka

Viděla jsem několikrát z dětství, pár scén si pamatuji dodnes; jsou určitě mnohem hezčí pohádky, ale Měšec taky ujde. ()

Jakira

Tuhle pohádku jsem měla ráda už jako dítě, hlavně proto, že se mi líbil princ Petr a strašně jsem mu fandila, aby zlou čarodějnici odhalil a vzal si princeznu. Proto se k ní i dnes ráda vracím a nikdy si ji v televizi nenechám ujít. Čarodějnice Bludimíra a její sluha Huhla jsou ve snaze o "vznešené" vystupovaní přímo k sežrání. Doktor "husa" taky nemá chybu. Nejkrásnější na pohádce je však úžasná hudba Petra Hapky, která mě vždycky dostane do té správné pohádkové nálady. Z nostalgické vzpomínky na dětství dávám 4*... ()

lemonova

Náhodou ja som sa pri tejto rozprávke celkom dobre bavila.. :)) rozuzlenie je síce trochu jednoduché, ale vyváži to vtip a sympatický hlavný hrdina. Väčšina rozprávok má úplne nemožných princov - táto je jednou zo svetlých výnimiek ;))) ()

FeriusParfax

Dáma Bludimíra z Bludimírova je opravdu noblesa sama. Pohádka je skvělá. Zasmějete se, děti se naučí, že krást se nemá a usmějete se nad vtipnou postavou Rudolfa Hrušínského ml. Velmi originální a pěkně natočené. Doufám, že se k ní s mým skvělým, perfektním, dokonalým, úžasným, nejchytřejším, nejhezčím, nejšikovnějším a nejvtipnějším přítelem, který ji stále neviděl, i když je to filmový nadšenec, brzy dostaneme. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka