Komedie o tom, co se stane, když vám u dveří zazvoní mladá černoška na vdávání.  Jiřímu táhne na padesát, sbírá pivní viněty a žije v malém panelákovém bytě staromládeneckým životem spolu se svým synem Milanem, kterému je třiadvacet a studuje. Syn se jednou v hospůdce u piva s přáteli a v rozjaření alkoholem rozhodne zajistit svému otci spokojený život v ženské náruči a pošle přihlášku s jeho fotkou do jednoho neobvyklého sdružení, zajišťující sňatky napříč zeměkoulí. A tak náhle po měsíci jejich harmonické soužití rázně přeruší zvonění zvonku. Za dveřmi stojí dívka. Je to Lila z ostrovů Vanuatu. Přijela se vdát a jejím vyvoleným je Jiří. Milan večer nachází v kuchyni vyděšeného otce a mlčící černošku v tichém rozjímání nad neobvyklým setkáním. Iguo znamená v Lilině domorodém nářečí milovat. Základní otázkou však zůstává, kdo a koho… Neotřelou komedii s prvky absurdity natočil režisér Tomáš Krejčí podle původního scénáře Marka Epsteina v hlavních rolích s Tonyou Graves (zpěvačkou známé hudební skupiny Monkey Business), Oldřichem Navrátilem a Ladislavem Frejem mladším. (oficiální text distributora)

Zagros

To byla ale ptákovina. Praštěný námět Marek Epstein nedokázal přetavit ani do průměrného scénáře. Nevím, jestli měl málo času, nebo mu řekli, že na TV film to stačí. Jeho scénáře jsou velmi nevyrovnané. Naštěstí to zachraňuje alespoň občasný humor, tradičně dobrý Oldřich Navrátil a Tonya Graves, které je sice spíše jen atrakcí, ale dobře se na ni dívá. Navíc než na dvě hvězdy to ovšem tentokrát není. ()

Marťas

Chcete-li si odpočinout u televize a nepřemýšlet, podívejte se na tento film, ale jestli něco očekáváte, pak na to rychle zapomeňte. ()

mira007

Olda Navrátil vs. zpěvačka Monkey bussiness Tanya Graves v komediálním tv filmu s hodně zajímavým námětem domluveného sňatku českého "Pepíka" a exotické imigrantky. Škoda, že ten scénář nebyl trochu vymakanější a vtipnější. ()

Tamdydam

Příjemná inteligentní rozpustilá a skvěle obsazená televizní oddechovka. Ladislav Frej ml. a Oldřich Navrátil jsou jednou z nejlepších "otco-synovských" dvojic, jakou jsem kdy na obrazovce viděl:-) ()

Jonatthan

Kritika v Cinemě byla zdrcující, ale tak černě jsem to neviděl. Mladý Frej tedy silně přehrával, ale Navrátil byl výborný a Tonya Graves docela rozkošná. ()

AnnaW

Takoví nastavovaní Bakaláři... nevadí snad ani nereálnost příběhu, ale je to moc dlouhé, představitel Milana přehrává a celkově je to dost nuda. ()