Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Erian

Podivný humbuk...skluz k triviálnosti a lacinému souboji a la Sly Stallone, sám proti všem chobotničkám, relativní vítězství s pomyslnými nerovnoměrnými jazýčky vah, kdy Matrix nechává hrstku vyvolených žít si po svém, Neo umírá, nebo ne? Nějak Matrix vyšuměl a nechal po sobě jenom podivnou pachuť na jazyku, a to má být jako všechno? Hmmm....kdeže loňské sněhy jsou. ()

Galliano

Prekvapujúci a nečkaný záver trilogie, ktorá vyvrcholí úchvatnou záverečnou bitkou Nea a Smitha. Dej už upadá, všetko je to už nejak moc naspeedované a temné, ale celá trilogia by si odo mňa zaslúžila 4*. ()

zaso162

Viac akcie, menej rozpravania. Asi tymto mottom sa riadili scenaristi a veru urobili velmi dobre. ''Dvojka'' bola prilis ukecana a rozhovory ako take, nikam neviedli. V tomto dieli som si uzil narez digitalnej akcie, ktora bola premyslena do detajlu. Mozno sa pytate preco 3*... slabe az nudne dialogy, nedomysleny koniec, ktory doslova urazil jednoduchostou a ak sa mam priznat, chybalo mi smutenie za Neo-m. Emocie, emocie, emocie, kde Vas len nechali, ked Vas bolo treba...3* ()

Ogrb

Výrazně lepší než dvojka a celkově někde na úrovni prvního dílu, jenom trikově o dost pokročilejší. Bitva o Sion, závěrečnej souboj Nea a Smithe, propracovanej a emotivní příběh, to jsou velký zbraně filmu a já se nadšeně bavil od začátku do konce. Ale "jenom" bavil. Nic to ve mně nenechalo, stejně jako celá trilogie dohromady. Rád se na to mrknu znova, ale mezi moje srdcovky se žádný z dílů řadit rozhodně nebude. 8/10 ()

Jacccob

Bylo by to tak na čtyři, místy je to přitažené za vlasy. Za důstojné zakončení původního Matrixu, což je jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl, si ale plný počet zaslouží. ()

Dampfer

U trojky zřejmně tvůrci zjistili, že pro Matrix je lepší akce než hromadná dávka morálních keců a zbytečné zamotávání. Efekty úžasné jako u předchozích dílů, hudba skvělá, děj a dialogy rozhodně lepší než u Reloated, ale na první díl prostě už nedosáhli. Revolutions to solidně skončil, vše bylo vcelku osvětleno, řežba se stroji úžasná konečná podívaná, avšak jsem velmi rád že to skončili, další díly by byly zbytečné. Shrnu to, Revolutions je vynikající akční řežba, přidám se ale spíš k táboru lidí co tvrdí že jednička byla nejlepší. ()

Chasida

Pro mě osobně šlo po prvním Matrixu o nejsilnější zážitek z celé série. Ubylo filosofování, přibylo střílení, nepřišel super happy-end. Mně se to líbilo. Nehodnotil jsem výše kvůli tomu až příliš často se objevujícímu patosu, který chyběl v předchozích dílech. ()

departed

Monica Bellucci má kozy takhle vyndaný naschvál. To aby diváci nevnímali toho přehrávajícího francouzskýho šaška vedle ní. ()

kyLuke

Jak už jsem psal u Reloaded , tyhle dva filmy prostě nelze brát jako rozdělené filmy , nýbrž jako celek . Než začnu hodnotit kvalitu celé série pojďme ještě k tomuto filmu . Vlastně jsem po zhlédnutí také nevěděl , co mám udělat a tak jsem si to pořádně promyslel :) . Reloaded bylo prostě sci-fi bez pointy a hlavně o akci a tenhle film má pointu a i akci . Pokud mám hodnotit , tak mi také příjde první polovina dokonalá a druhá nadprůměrná . Skončení s Matrixem jsem si přeci jen představoval trochu lépe . Ale pár skvělých momentů dokázalo celý film vytáhnout na plné hodnocení ! Scénář je výborný , režie též a triky jsou možná lepší než u Reloaded ! Takže je Revolutions prostě skvělým a propracovaným sci-fi , ve kterém mi vadí snad pouze trošku nastavovaný souboj "Nea" s agentem Smithem . A celá série pak tedy působí jako velmi slušné a velmi velmi propracovaná série , která je rozhodně jedna z nejlepších sérií všech dob ! ()

biergof

Nímandi dobili svět neuvěřitelnou trilogií a to je to, co jim málo kdo odpustí. Proč filozofovat, rozebírat, prostě to tam buď je a cítíte to nenápadné mrazení, nebo hoď kedra a jdi si pustit rumunské pohádky nebo tak něco. Matrix je (byl-čas se nezastaví, fak to letí) tvořen s upřímnou láskou a obrovským nadšením, pro lidi, né pro jejich peněženky, v tom je jeho síla a už nikdy si to doma neužiju jako tenkrát v kině. ()

J.e.r.e.c

Patos a blábolení na maximu, zábava na nule. I ty dříve skvělé akční scény leží až na jednu ránu pěstí v digitálním prachu, tohle už je jenom víc a víc opulentní nudy. Nijak nevylučuji, že jsem nepochopil koncept a genialitu celé trilogie. Ale ze všeho toho umírání a obživování, vykupitelství, osudovosti a mraků chobotnic už jsem skřípal zubama. A když mě nebaví a nezajímá první plán, přetěžko se donutím k hledání těch dalších. 65 % ()

Uesbe

nuž, celá trilógia je ako krémeš.....každý si môže nájsť vrstvu, ktorá mu chutí alebo si mľakať a krochkať nad celkom...len tie bojové pasáže boli pre mňa v danej chvíli nudné.....inak super film bez pocitu vnucovania dákeho posolstva ()

Bube1

Určitě lepší než Matrix Reloaded. Hluchých míst moc není a finále je opravdu grandiózní! Bratři Wachovští tímto završili jednu z přelomových trilogií kinematografie a to už jim nikdo neodpáře. ()

1mArc0

Tu sa to skončilo, a iný koniec Matrixu by som si nevedel, ani predstaviť. Nio ako postava dosiahla vrcholu- jednak príbehovo, psychologicky, aj karate mu ide lepšie, ako v predchádzajúcich dieloch. Aké by to bolo niež ukončiť celý príbeh bojom s najväčším sokom, ktorého kedy mal Nio. Táto potvrdila fanúškom a jednotke, že je to Kult. Na filmové festival, by som to nepridal, ani keby ma mali zaživa roztrhnúť, ako to robievali Huni. /75 %/ ()

ŠpetaMarek

Snad posledni (viz novinky 2017) pokracovani z dilny jeste brachu od W. Tam kde dvojka oscilovala mezi genialitou a onanii je trojka umirnenejsi a svou vystavbou skvele plni roli velkeho finale. Zacne pozvolna, sem tam nejaka sado maso akce a v momente kdy do Sionu vletne bozi ruka chobotnicek uz nestacite zirat. Efekty i po letech prekvapive drzi (narozdil od dvojky) a finalova bitka 1vs1 je jedna z nejzasadnejsich veci co kdy v hollywoodu vznikla a byla zopakovana az deset let pote v Man of Steel. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Nejméně zábavný díl. Zívačka každých 5 minut, spousta střílení a zbytečné vaty okolo. A "divný" konec s celkovou "pointou" matrixu tomu moc nepomohl. ()

Ondr0n

SPOILER Jednoznačně nejslabší díl trilogie. První Matrix byl převratný svým konceptem a Reloaded naopak předvedl nevídanou akci. A Revolutions? To už nepřináší nic zajímavého. Závěrečný souboj Nea s agentem Smithem je super, smrt Trinity dojemná, ale v ničem to nepřekonává předchozí díly. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)