Blíží se Halloween a děti po celé Americe touží po maskách neustále inzerovaných v televizi. Nedají svým rodičům pokoj, dokud jim vytouženou hračku neobstarají. Masky však nejsou tak nevinnými hračkami, jak se na první pohled jeví. Ve skutečnosti jde o smrtonosná zařízení, která vymyslel Conal, šílený irský výrobce hraček, znechucený hrubou komercionalizací dávného keltského mýtu. Jeho zvráceným cílem je obnovit pravý smysl Halloweenu a vrátit jej do počáteční formy, kdy byl svátkem čarodějnic. Místo znovuzrození keltského mýtu se však záměr mění v krutý žert démonického mstitele pošlapaných tradic, kdy se "hříchy" konzumní společnosti obrátí proti nim samým. (Magic Box)

TV spot

JohnCZ

Nakonec z toho vyleze hrozná konina, úplně typické béčkové osmdesátky a ještě s příměsí padesátkových sci-fíček, ale kurňa, vždyť ono je to celé do poslední chvíle napínavější víc než první dva díly. Je to úplný krok stranou někam jinam, jak z hlediska zápletky, tak žánru, takže je jasné, že ten film to tady odnesl hlavně za zneužití značky Halloween, kdežto na IMDB má férovějších solidních 5,4. A Carpenterovy synťáky tady taky nejlepší. ()

corpsy

Aj keď na konci druhého dielu Michael Myers zomrel (?), rozhodol sa John Carpenter točiť ´´halloweenovské´´ filmy ďalej. Tentokrát s tým, že každý rok sa natočí HALLOWEEN, ktorý bude stále o niečom inom. Ono vcelku to vyšlo, ale zámer sa pravdepodobne nepochopil. A snímok prepadol a veľké plány zmaril. Film netreba teda vnímať ako pokračovanie ako také, ale ako samostatný film, ktorý sa dokonca neodohráva ani v rovnakom svete, ako prvé dve časti ( prvý HALLOWEEN je tu vysielaní v televízii ) a ktorý ale urobil chybu v tom, že si dal za názov číslovku, resp., že je v názve samotný výraz ,,halloween,, ktorý mýli. Je to priemerný fantasy horor s nadpriemernými ľakačkami a make up trikmi. Za pozornosť ešte stojí geniálna hudba od Johna Carpentera a Alana Howartha ( niekoľko hudobných pasáží silno pripomenie TERMINÁTORA, má Brad Fiedel čisté svedomie? ), tentoraz ale bez známej melódie. ()

klerik

Mysteriózny sci-fi triler pôsobí vo vyvražďovacej sérii ako päsť na oko. Aj napriek tomu, že sa snaží o atmosféru i solídne budovanie napätia. Neznámi chlapi v oblekoch, ktorí sa neštítia vraždiť vŕtačkou, ani šialený keltský záporák ma však nezaujali natoľko, aby som film hodnotil lepšie aj ako samostatný film... ()

petero

Áno, hlavným problémom tohto snímku je, že je vlastne pokračovaním série, ktorá patrí výhradne Michelovi Myersovi a keďže táto časť je o niečom inom preto si tu vyslúžil odpad. A pritom si ho vôbec nezaslúži. Až Carpenterovská réžia spolu s jeho hudbou a Terminátorovský look dodávajú snímku solídnu apokalyptickú atmosféru o spoločnosti snažiacej sa o likvidáciu detí na Halloweena pomocou vlastnej kolekcii masiek a nasadením chytľavo nepríjemnej reklamy. Keby sa aj dozvieme príčinu tohto plánu hlavného záporáka bol by som spokojnejší, ale zrejme to bol nejaký mimozemšťan pripravujúci inváziu ufóncov =) Film si pamätám aj zo svojich hororových začiatkov a už som vedel že i bez MM to bol slušný horor. ()

tron

„Ako doktorovi by sa vám to malo javiť ako veľmi zaujímavé.“ Prvý (a zároveň posledný) film bez Michaela Myersa. Ak necháme bokom nepodstatný detail, že je to ako keby obraz od Picassa nemaľoval Picasso, nie je to najhorší film na svete. Halloweenská atmosféra je ponurá i bez šialenca s nožom v bielej maske a Tom Atkins (Maniac Cop, Hmla, Útek z New Yorku) v titulnej úlohe je fajn. Lenže... Halloween bez Myersa? Na mňa to nefungovalo, to je skrátka ako Predátor bez predátora. Atmosféru to nemalo zlú, ale ako samostatný horor by to bolo lepšie. Ako súčasť série... to vlastne ani nie je súčasť série, ehm. Každopádne, len 2* dávam za priemerný scenár a za to, že to ako celok proste nie je žiadny zázrak. Nie za to, že tento Halloween vlastne nie je Halloween. ()

• Tekutina, ktorá tečie robotom z úst, je pomarančový džús. (8HitBoy)
  • Tom Atkins (Daniel Challis) dostal počas natáčania tohto filmu pneumóniu. (8HitBoy)