Smrt do roku 2020

(TV film)
  • USA Death to 2020

Rok, na který nikdo z nás nebude rád vzpomínat, očima nejhůř informovaných komentátorů v historii. (Netflix)

sedm.1

Já se sice na jednu stranu po skončení tohoto sarkastického projektu nemohu stále zbavit jistého pocitu jeho zbytečnosti, na druhou stranu je to ale v rámci možností poměrně nečekaně zábavná reflexe a těch necelých sedmdesát minut uteklo docela svižným dojmem, kdy film oživují především komentáře několika postav, z nichž mě jednoznačně nejvíce svými poznámkami bavili Hugh Grant, Lisa Kudrow a Diane Morgan jako jedna z pěti nejprůměrnějších lidí na světě, naopak jejich protipól nezáživnosti tvořili překvapivě Samuel L. Jackson, který to zřejmě celé nepochopil a bral to až příliš vážně a pak přehrávající Leslie Jones. Ústřední téma roku 2020 si jinak očekávaně zabírá koronavirus, dostane se ale i na události z Velké Británie a odchod Harryho a Meghan z královské rodiny, či na Borise ,,kupku sena‘‘Johnsona, nicméně celé se to ale soustředí především na události z USA, takže nějakého globálního rozhraní se zde divák příliš nedočká, a tak nás neminou americké prezidentské volby, kde poměrně nekompromisně, ovšem trefně, šijou tvůrci do obou kmetů, a chybět nemůže ani nafouklá bublina kolem ,,zkrocení‘‘ George Floyda, což následně nesmyslně přerostlo v rabující hnutí, no zkrátka, v tomto ohledu tvůrci prostě krapet ztratili nadhled. Každopádně si neustále říkám, jak to vlastně mám ale celé uchopit. Pár fajn narážek a fórků se tu sice objeví, také to uteče jako voda, ale vypovídající hodnotu to prostě nemá žádnou, jde prostě jen o takový jednoduchý, neseriózní úlet, který ale nějaký výraznější zážitek rozhodně nepřináší. ()

Wade Wright

Za mě celkem promarněná šance o nějakou fakt satiristickou prdel, která by šla trochu víc za hranu a trochu víc využila už tak dost potencionálně komediální rok. Tady to popravdě po chvíli docela nudí a klouže to po povrchu. Za zmínku u mě určitě stojí Joe Keery, Leslie Jones a nakonec možná i ta Cristin Milioti, jinak ale dost slabý. ()

Radko

Sranda prehnaná filtrom komerčnej spoločnosti Netflix, ktorá si uprostred filmu robí reklamnú pauzu pre svoje seriály a filmy. Sranda stredostavovského liberála, jednostranne namierená voči republikánom a rasistom. Sranda, tváriaca sa ako šľahajúca na všetky strany, ale voči demokratickému kandidátovi postavená len na neustále obmieňanom a veľmi neškodnom a bradatom vtipe: pozrite, je starý a vetchý ako Matuzalem! Sranda, geograficky nevnímajúca nič len USA a Veľkú Britániu - a keď sa im to v súvislostiach s vnútornou politikou a stavom krajiny čo len trošilinku hodí, ešte tam pricmrdne Čínu a Ukrajinu. Pár dobrých jebov sa, samozrejme našlo. Veď, ak by nie to by už autori boli úplní vypatlanci. Úplní neboli. Len takí obyčajní. ()

Vabr odpad!

Do tohohle filmu jsem popravdě šel trochu s předsudkama a to, protože mně se rok 2020 líbil. Čekal jsem opět ten trapný trend na tenhle rok bezdůvodně nadávat. Ale to jsem nečekal, že to bude takováhle sra*ka! Tenhle ,,dokument'' mě dokázal tak znechutit a cítit tak neskutečný odpor. Šíleně mě nas*al! Už si toho moc po 5 dnech nepamatuju, ale to je hlavně z důvodu, že jsem byl tak naštvanej, že mi to asi mozek radši vytěsnil z hlavy, a že to byla taková sra*ka. Celé to bylo strašně nevtipné, debilní (v tom nejhorším slova smyslu), neinformativní, NEBYLO TO NESTRANNÉ, PROPAGANDISTICKÉ, trapné, ubohé, znechucující, jak odpadový to je, zdlouhavé a o ničem! Čekal jsem, že se tu bude řešit především koronavirus, tak jak se to řeší často v televizi, že je to pro ,,nás všechny hrozná a těžká doba''. Těchto keců jsme tu dostali jen pár, ale hlavně byl tento ,,NEPROPAGANDISTICKÝ DOKUMENT'' zaměřený na Donalda Trumpa a Black Lives Matter. Trump se tu řešil asi od půlky pořád a vůbec, ale vůbec to nebylo zajímavé ani nápadité, prostě o ho*ně a nuda. A zajímavé je, že když si tento dokument údajně podle komentářů dělá srandu ze všeho, tak proč ne z Black Lives Matter 🤔? No, to je ale zvláštní, že jsem neslyšel ani jediný vtip a navíc šel cítit všudy přítomný dramatický tón hlasu, soundtrack a smutná atmosféra. Že by si přeci tento ,,VŠETRANNÝ DOKUMENT'' nedělal srandu ze všeho a nám divákům lhal a cpal do hlavy nějaké politické a rádoby korektní názory?? ANO, přesně tak to je, tato hovadina se nám snaží cpát do hlavy svoje ,,správné'' názory, protože ty jsou samozřejmě ,,správné''. Teď trochu rozeberu imbecilitu několika smažek, který v týhle kupce hnoje vystupovaly. Čerňoška vypadá jako chlap a mluví jako chlap. Je odporná a její názory jakbysmet. Fakt zrůda. Samuel L. Jackson se chová jako de*il. Jeho názory jsou pitomý a zároveň si hraje na intelektuála. Nejvíc mě vytočil jeho vtip s bělochama. Z nás si srandů můžou udělat, ale my z nich nemůžeme, protože bychom byli automaticky rasisti! Britka sedící doma na pr*eli není v žádném případě nejprůměrnější člověk na světě! Spíš je to ta největší blbka na světě. Je úplně pitomá a její chování je dětinský. Politička hraje asi imbecilní krávu, protože ,,Ne, to jsem neřekla'' už byla tak používaná věta, že mě to už vážně otravovalo, jak de*ilní byla. Zavřít zpátky do školky takovou krávu. ,,Vědec'' v laboratoři mě ,,fakt'' rozesmál, když udělal floss. Paráda, další zaručený ,,vtip'', u kterého jsem ,,se potrhal'' smíchy. Jediná ok postava byla mamina, u který jsem se myslím jednou nebo dvakrát na chvilku zasmál (jediný zasmání při koukání). Bohužel z ní udělali ,,rasistku'', která tak moc nenávidí černý! Další strašná chyba na tomhle ,,dokmentu'' je, že OPAKOVANÝ VTIP NENÍ VTIPEM. Tady to platí na milionkrát, protože když každá postava opakuje svůj vtip asi pětkrát a víc, takt to už opravdu vtipný NENÍ! ,,Dokument'' má ze začátku překvapivě rychlejší tempo, avšak postupem času se posouvá jako fronta v Lidlu. Bylo to tak strašně ubohý a každý vtip mě tak šíleně s*al a čím dál tím víc znechucoval svou trapností. A tady nejde vůbec o to, že bych byl člověk, který se neumí zasmát de*ilovinám. Já mám rád třeba Šéfku nebo Hele vole, kde mám káru?, ale tohle nemůže být vtipný, ani kdyby mi v hlavě chyběl mozek. Navíc, tenhle ,,dokument'' spíš pojednával jen o Americe, tak ať si fakt nehraje na celosvětovej. Dokoukal jsem to jen ze zvědavosti, jak to půjde čím dál hlouběji do sra*ek. A taky, že šlo. Na*al jsem se a po dokoukání jsem s bráchou musel asi 10 nebo 15 minut řešit, jak imbecilní a hloupý tohle vůbec bylo. A, jak řekla ta čerňoška ,,dáme sex?'', tak FUJ. Měl jsem chuť blít. Už jsem říkal, jak odporná je. S NÍ VŮBEC!!! What a shit Show sedí parádně. Škoda, že se Netflix nejspíš postupně přizpůsobuje dnešním teen děckám bez očí a mozku. Netflix se mi dřív hodně líbil (okolo roku 2017), ale nyní se stává sra*koidiním, bez normálních filmů a seriálů, s trapnýma vtipama, postavama a s blbým a se vším všudy korektním příběhem, který není ,,ani v nejmenším'' přizpůsobený dnešním vymletým děckám. Ach jo, ještě několik filmů a seriálu, a Netflix nejspíš zařadím do neoblíbených jako je Marvista, A24, IFC Midnight a Hulu. ROK 2020 BYL SUPER ROK!!! VYHODNOCENÍ: PARADOXNĚ NEJHORŠÍ FILM ZA ROK 2020 () (méně) (více)

gemi

Uf, dát si to hned druhý den po Don’t look up, to je teda darda. Je to natočené ve stejném stylu "všichni jsme úplní debilové". Člověk po zhlédnutí tak nějak ztrácí iluze. Místy je to dost vtipné (vědec), ale chybí tomu nadčasovost. Film vyvane jako rok 2020. ()

• Již podruhé herec Joe Keery ztvárnil postavu YouTube influencera. Poprvé se tak stalo ve snímku Spree (2020). (Kuzmik)