Reklama

Reklama

Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku

  • Sovětský svaz Něvěrojatnyje priključenija italjancjev v Rossii (více)

Obsahy(1)

Na kliniku je přivezena umírající stařenka, která stihne své vnučce sdělit, že před Velkou říjnovou socialistickou revolucí zakopala v Leningradě (dnes St. Petěrburg) poklad. A tak se stane, že všichni, kteří byli v nemocnici v její blízkosti, se náhle ocitají ve stejném letadle směřujícím do hlavního města SSSR (tehdejší Sovětský svaz): primář nemocnice, dva saniťáci, manžel ženy, která čekala na klinice na porod, muž léčící si zlomenou nohu a samozřejmě vnučka stařenky. Snaha získat poklad je velká, ale jen vnučka zná druhou část indicie, která ji v hledání hodně pomůže. Netradiční koprodukční spolupráce vyústila v komedii, která si nehraje na přílišnou realitu, ale dokáže strhnout spádem a svižně ubíhající dějovou linkou. (Robbi)

(více)

Recenze (42)

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Film Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku jsou dobrosrdečně pojatou bláznivou taškařicí. Pro danou chvíli zde žádné zákony neplatí, ani lidské, ani přírodní a svoboda je základem pohybu. Režisérem filmu byl Eldar Alexandrovič Rjazanov a vlastenecky uvědomělá povinnost sovětského dozoru je splněna při náležitém upozornění na nezanedbatelný rozdíl mezi kapitalistickým a sovětským zdravotnictvím a v propagaci odolných ruských automobilů. Blázniviny nepostrádají bizarnosti, pompéznost, divokost, ani občasné vytahování. Nakonec, včerejší noviny vyjdou až zítra a film svým vrtošivějším pohybem uspokojivě plní své poslání bezstarostného pobavení doby a místa. Hrdinou příběhu je Andrej Vasiljev (sympatický Andrej Mironov), kapitán sovětské policie v utajené misi laskavého dohledu nad ztřeštěnými italskými turisty v socialistickém ráji. Vlast a láska slaví vítězství. Hlavní ženskou postavou je Olga (příjemná Antonia Santilli s hlasem Natalije Gurzo), atraktivní italská dívka při hledání rodinných kořenů a dlouho ukrytého dědictví. Život je zábavnou hrou. K odlehčujícím postavám patří zejména svého švagra zneužívající žádostivý řidič sanitky Antonio Lo Mazzo (příjemný Alighiero Noschese s hlasem Alexandera Beljavského), Antoniův kolega i využívaný bratr Antoniovy ženy Giuseppe (příjemný Ninetto Davoli s hlasem Michaila Kononova) a vzteklý mafioso Rosario Agrò (příjemný Tano Cimarosa s hlasem Michaila Gluzského). Z dalších rolí: v povětří navěky uvězněný primář italské nemocnice (Gigi Ballista s hlasem Jakoba Beleňkého), vytrvalý italský hledač s jednou nohou v sádře (Jevgenij Jevstignějev), Rosariova těhotná manželka Santuzza (Franca Sciutto), bezelstně laskavá Andrejevova matka (Olga Aroseva), či z plynu vystrašený inspicient leningradského divadla (Jurij Šepelev). Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku jsou určeny k obveselení, ztřeštěně poskakují, honí se za pokladem Leningradu a lev prokáže svůj oprávněný královský majestát. Dostatečně zábavné a nevýznamné. ()

Martensson35 

všechny recenze uživatele

Bylo by vhodné předeslat, že vzhledem ke svému věku jsem už neměl moc šancí viděl film v dětství, tudíž mnou nejímá nostalgie, a nedostavuje se ten efekt odstupu času. A jelikož nejsem vyznavačem humoru ala Fantozzi, a humor ruský mě nechává zcela chladným, přistupoval jsem k filmu s nedůvěrou. Byl jsem ale docela mile překvapen. V zásadě všechna sranda je založena na řemeslně dobře provedených akcích (přistání na dálnici, honička hasičáku s žigulem, nebo nahánění se lvem v Petrohradě), u kterých navíc ve většině figuruje žigulík, a které mají nádech němých grotesek. Mohly by být doslova, jelikož český dabing je tentokrát nemastný, neslaný. Film má spád, jelikož se jedná o jednu permanentní honičku, bez nějakých hluchých a úchylných míst. V porovnání s moderními crazy komediemi, které většinou řadím k odpadu, hodnotím výš. Jednu hvězdu navíc za skvělou sekvenci vybuchující benzínky. ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

O existenci filmu jsem se dozvěděl z nějakýho dokumentu o žigulech. K mýmu velkýmu překvapení jsem zjistil, že film se dá celkem bez problémů sehnat a dokonce s českym dabingem. Jinak ke vzniku filmu se váže legenda, že snad nějaký vysoce postavený soudruhy napadlo, že by se dal film využít i jako reklama na tehdy zbrusu novej výrobek z Togliatti - VAZ 2103. A nutno dodat, že honička mezi Laděnkou a Moskvičem je fakt epická. Kaskadéři se při natáčení asi celkem vyřádili. Jinak on celej ten film je taková jedna velká honička. Od první minuty tam někdo někam ujíždí, běhá, zdrhá a celý je to takovej jeden velkej blázinec... Humor bych přirovnal třeba k Fantozzimu nebo k Bažantům. Žádný veledílo, ale dalo se na to celkem koukat. Dokonce ve filmu neni žádná propaganda ani budovatelská zápletka, což jsem u filmu ze SSSR tak nějak automaticky očekával. ()

Shitonit 

všechny recenze uživatele

No vzhledem k roku vzniku tohoto velkolepě prdelního slepence komedie a břichotrhačství, a roku narození mého pidijá, nelze jinak, než toto milovat. kdys dávno vlivem černobílého tuzexového příjimače, jsem byl velmi potěšen každým opakováním této - pohledem dnešní doby - komediální píčoviny. Však i dnes, mám-li možnost, a tuto právě mám, si Italo ruskou slepenici velmi rád sjedu, a krom zábavy mi poskytne a velkou porci nečekaně sentimentální místy až depresivní nálady,kdy si sám sobě řeknu: ty vole, ten život teda letí... ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Málokterý film mě tak rozčiloval, jako tahle nebetyčná blbost, která asi nepotřebovala scénář, natáčelo se podle toho, co je zrovna napadlo a je to sakra poznat. I na kategorii "bláznivá komedie" musí film něco splňovat! Hrůza, i navzdory starému původnímu dabingu Barrandova, proti kterému musí být debilní nová verze Řitky s Juřičkou a Teršem čínským mučením sovětského stupně. ()

Zajímavosti (9)

  • Sovětská strana poskytla na kaskadérské záběry celkem šest žigulíků, se kterými Italové jen tak tak vystačili. Každý vůz musela sovětská strana pečlivě evidovat, protože štáb nechtěl věřit, že spotřeba vozů je tak velká. Dokonce podezírali italské kolegy, že některé vozy zpronevěřili a za jejich zády prodali. Až do té doby se v sovětských filmech rozbilo méně vozů, než dokázali italští kaskadéři v tomto jednom konkrétním. (Robbi)
  • Natáčanie prebiehalo v Ríme a Leningrade. (dyfur)
  • Kromě zmíněných vozů VAZ a Žiguli například trojice Andrej (Andrej Mironov) a saniťáci Giuseppe (Ninetto Davoli) a Antonio (Alighiero Noschese) stíhají Olgu (Antonia Santilli) ve voze Moskvič 412. Zvláště před výbuchem čerpací stanice je vidět, že má auto zaslepenou SPZ. (Robbi)

Reklama

Reklama