Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Thriller

Recenze (2 025)

plakát

My se nehněváme (1966) 

Lino Ventura a Michel Constantin hrajou drsňáky, Jean Lefebvre hraje další variaci na Fugase a Mireille Darc se tam ukáže na posledních 30 minut jako taková ozdoba. Herci prostě hrajou to, co od nich asi čekáte, ale v týhle bláznivý komedii to dohromady nějak nefunguje. Sem tam se nějaká povedená scénka najde a občas jsem se něčemu i zasmál, ale moc mě to nenadchlo. Asi se na tomhle filmu hodně podepsal zub času. Za těch téměř 60 let od natočení film nedozrál, ale naopak zestárnul. Asi jediný, co nezestárlo, je soundtrack. 50%

plakát

Porota (2003) 

Největší problém tohoto soudního dramatu spočívá v tom, že tý "hodný" straně opravdu nejde moc fandit. Nakonec bych teda spíš přál vítězství záporákovi Hackmanovi a zbrojařský firmě. Ale já mám filmy ze soudní síně docela rád, takže mě to bavilo. Možná bych dal i 4 hvězdy, ale ten trapně kýčovitej konec rozhodnul o tom, že dám jenom 3.

plakát

Přípitek (2020) 

Hlavní hrdina je příšernej zoufalec, ale postupně si dokázal získat moje sympatie. Škoda, že film nedrží moc pohromadě, ale spíš se tak rozpadá na jednotlivý scénky. Ale ty scénky jsou docela vtipný a mě to bavilo. Po delší době zase originální komedie, na kterou bych se s chutí podíval znovu. Zdejší hodnocení mi připadá poněkud krutý.

plakát

Gólman (2019) 

Mě hokej moc nebere, ale tyhle blázni ze starý školy, který se do brány postavili bez helmy a v podstatě skoro bez chráničů, mě docela fascinujou. Terry Sawchuk je asi nejznámější z nich, takže jsem si film s chutí pustil, ale dost mě to zklamalo. Jak asi může dopadnout životopisný drama o hokejistovi, když se v celym filmu skoro nepodíváme na led? Místo toho sledujete hlavní postavu, jak se někde utápí v depresích (a později v alkoholu) a mě to docela rychle přestalo bavit. V podstatě všechny důležitý sportovní okamžiky jsou jenom tak načrtnutý a nějakejch posledních 6 let Sawchukovy kariéry se ve filmu odbyde asi za minutu. Měl jsem z toho pocit, jak kdyby mi tvůrci vzkázali, ať si to radši najdu na wikipedii. Nejlepší z celýho filmu je asi hereckej výkon Kevina Pollaka.

plakát

Osmá třída (2018) 

Přestože se ve filmu tvrdí, že FB už nikdo nepoužívá, tak já shodou okolností někde na FB narazil na ukázku z filmu, kde všichni psali, že je to "must see" a podobný chvalozpěvy. A samotná ukázka mi taky přišla docela zajímavá. Nakonec jsem se teda na to podíval a moc nevim, jak to mám ohodnotit. Já asi rozumim tomu, co chtěl režisér a scénárista v jedný osobě natočit. A vlastně musim i uznat, že se mu to povedlo. Jenže já holt nejsem zrovna cílová skupina pro podobný filmy. Bylo to teda hodně uvěřitelný, našlo se tam i několik opravdu dobrejch momentů a věřim tomu, že si film najde svoje diváky, ale mě osobně tahle sonda do života zakomplexovaný puberťačky, která hledá ztracený sebevědomí, moc nebavila. Slabý 3 hvězdy.

plakát

Sardinky aneb Život jedné rodinky (1986) (TV film) 

Občas se na tyhle český komedie z 80. let docela rád podívám. Sice je to třeba slabší, co se týče scénáře, ale obvykle je to dobře herecky obsazený, takže je aspoň zážitek sledovat herce. Tady taky hrajou velký jména, ale nějak to nefunguje. Většina situací působí strašně nuceně a nevěrohodně. Neřikám, že se tam nenašly žádný povedený vtipy, ale je jich opravdu málo.

plakát

Kdyby radši hořelo (2022) 

Pokud máte ve svý blízkosti člověka, kterej čerpá "zaručený" informace někde na Protiproudu nebo Aeronetu, a pak vám tyhle nesmysly vnucuje, tak tenhle film vás asi nemůže nepobavit. Čekal jsem nějakou trapnou, buranskou komedii ve stylu Zdeňka Trošky, ale tohle je vlastně docela inteligentní film. A opravdu bych v tom nehledal žádnou sluníčkářskou agitku. Prostě si film dělá prdel z určitý sorty lidí a docela přesně to na ty lidi pasuje a já se tomu zasmál. Zdejší hodnocení je dost krutý. A jsem zvědavej na další tvorbu Adama Kolomana.

plakát

Hadí oči (1998) 

Fakt nevim, jestli to De Palma dělá schválně, ale co jsem tak viděl jeho filmy, tak začátek obvykle vypadá skvěle, ale zbytek filmu má dost klesající kvalitu. Člověk podle začátku čeká nějakou pecku a nechápe, proč má film jenom "modrý" hodnocení. Jenže to vydrží tak 30 minut a potom filmu začne pomalu docházet dech. A na konci už mě to vyloženě nebavilo a bylo mi úplně jedno, jak to celý dopadne. První půlka za 4 hvězdy, druhá půlka s bídou za 2, takže celkově slaboučký 3 hvězdy. 50%

plakát

Walk the Line (2005) 

Country teda nemusim, ale Johnny Cash je zrovna taková výjimka, že některý jeho písničky si rád poslechnu. Ale film mě moc nebavil. Možná je to tim, že jsem nedávno viděl dokument Jmenuji se Johnny Cash (2015) a dozvěděl jsem se tam mnohem víc. Slabý 3 hvězdy.

plakát

Rudý labyrint (1997) 

Netušim, do jaký míry film odpovídá skutečnosti, jestli to v Číně takhle u soudu opravdu vypadá, ale scény přímo ze soudní síně byly docela povedený. To mě bavilo. Naopak mě moc nebavila ta vedlejší linka o tom, jak se obviněnej Richard Gere zakouká do svý advokátky a ta zase do něho. Taky byl trochu mimo ten akční útěk na americkou ambasádu. Jinak Bai Ling jsem viděl v pár filmech, který třeba byly strašný kraviny, ale ona mi vždycky utkvěla v paměti, protože byla takovym neobvyklym způsobem sexy. A tady vypadá jako taková šedá myš, který bych si skoro nevšimnul. 60%