Na tajemné planetě začne tajemným rituálem tragická cesta dvou sester. (Disney+)

Oxik49

Čím dál víc pochybuji, že se od Disney ještě dočkáme nějakého důstojného filmu nebo seriálu z prostředí Hvězdných válek. Celá epizoda na mě působila jako kolosální LGBTQI+/65#mzX@ propaganda. Máme tu fanatickou sektu se stejnopohlavním mezirasovým a mezidruhovým plozením dětí, která je v těžké opozici vůči republice a jediům, jež byli od prvopočátku jakýmisi ztělesněními západní a svobodné civilizace... Vizuální stránka budí spíše dojem jakéhosi levného fantasy říznutého prvky sci-fi. Děj je až nechutně předvídatelný od prvních minut a žádné napětí, akce, hluboké myšlenky či zvraty v ději se prostě nekonají. ()

clump

Ježiši, tolik ublížený hysterie. Je hrozný a zároveň poučný i zábavný, jak mašinerie hejtu tolik lidí předem zpracovala a oni teď hledaj sebemenší a místy opravdu směšný důvody, proč seriál nesnášet. Nenechte se jima zválcovat. Je totiž osvěžující, když na to jdou jednou Star Wars trochu jinak. Jasně, není to žádná dokonalá epizoda, sám jsem měl s pár momenty dílčí problémy, ale celkově mě prostě Akolytka baví a přijde mi svěží. Tahle část dodala větší váhu i těm předchozím a Nit (sic!) příběhu zajímavym způsobem rozvinula i víc zamotala zároveň. Sice tu bylo pár trochu neohrabaných scén, ale za to se Star Wars nepopravujou, to bychom mohli zahodit už Lucasovy originály, kde jich je habaděj. Další věc je, že lidi už jsou tak zblblí, že se rozčilujou nad věcma, který očividně nejsou žádný příběhový lapsy, ale jen zatím nevidíme celej obrázek situace, chybí nám důležitý střípky a očividně všechno není, jak se na nejprvnější pohled zdá. Autorka si s náma trochu hraje, to je záměr a zvolenej styl. Navíc dop*či, tohle neni superrealistický festivalový indie dokudrama, trochu vstřícnosti, benevolence a fantazie! Každopádně jestli tímto část ubulenýho fandomu definitivně dá Star Wars sbohem, bude to jedině dobře, už jsou stejně akorát strašně otravný. Spoiler: Star Wars byly tak trochu "woke" a progresivní vždycky. Poslechněte si Lucase. ()

CAR0DEJ

Hmmm, akože netvrdím, že som aspoň nejaké zhrnutie toho, čo sa stalo v minulosti, nechcel vidieť, ale mal som chuť na pokračovanie deja z minula. Mohli to trochu poprestrihávať minulosť-prítomnosť, nech to má tempo a zároveň hĺbku, ale takto to bolo dosť zdlhavé, v závere úplné nechápačky, takže celkom sklamanie. Jediné, za čo dávam body navyše, je spôsob ako celý čas vykresľujú Jediov ako celkom grázľov, pritom majú byť právé tí "nepoškvrnení", čistí. Rozvrátiť "rodinu" tým, že navedú neplnoletú, aby odišla s nimi, v reálnom svete to je na sodomostické session vo väzení. Ako naozaj je čoraz ťažšie sa stotožňovať s ich víziou a nedržať palce sithom "rozvratiteľom". Go Siths Go ! ()

AllShallFall

Už to chápu. Tento příběh není o létání z planety na planetu. Není o cestování po galaxii. Není plný různých galaktických ras. Je plný pouze lidských ras. Ano, převážně černých. A zrovna tady mi to ani nějak nevadí. A vlastně mi ani nevadí, že tu nevidím vesmír a manévrování lodí. Nějak mi ani nevadí, že tu zatím nejsou, a třeba ani nebudou, souboje světelných mečů. Zkrátka to, na co je a byl každý zvyklý, tu prostě není. Ale mě to prostě nevadí. Mě zajímá příběh dvou, kde jedna uvažuje temně a druhá světle. Jasně, budeme si říkat, jakto, že Jediové navštěvují planety a sbírají děti do chrámu a trénují je? A klidně i starší. Anakin byl uz veliký a nechtěli ho také trénovat. Vše je to celé na hovno a zvláštní. No jasně že je to zvláštní. A bude. Protože tohle he doba cca 100 let  před skrytou hrozbou. A kdo vůbec ví, jaký vůbec byl řád Jedi tehdy? Nikdo. Já s tím problém nemám. Ve Star Wars, dnes již Legends, existoval příběh cca 300 let po pádu Palpatina a tam figurovalo Impérium s rytíři Jedi v uniformách. Fungoval řád jednoho Sitha. Ano, pro někoho blbost. Pro mě zkrátka oficiální Star Wars příběh. Buď se to někomu líbí, nebo ne. Jasně že Mandalorian nastavil hranici SW hodně hodně vysoko. Proto už každý další seriál, příběh, klesá s úrovní dolů. A sbírají více a více kritiky. Roztrhl se pytel se seriály. Disney totiž zjistil, že díky Mandalorianovi sledovanost a popularita značky Star Wars stoupla a tak chrlí jeden seriál za druhým a ty se bijí a předhánějí v počtech sledovanosti, protože zvědavých fanoušků, kteří to chtějí vidět a následně se stanou platící Disney+ je více a více. A ta rozmazlenost platících fanoušků je teď obrovská a nároky rovněž. Jasně, že dementních scén tu bude požehnaně. Jako třeba zapálit  chrám z kamene a ten se následně rozpadne. No, ale není to o nic víc dementnější, než když Luke Skywalker s Leiou v Episodě IV se zhoupnou na lanku 2 mm a Luke se drží za 1 ruku (váha dvou lidí)😉 Zkuste si tohle v realitě. Nebo když Luke spadne na Bespinu do větrací šachty xxxxx metrů a čirou náhodou spadne do jednoho z průduchů a tam, bez ruky, se stejně zachytí a visí. V podstatě se mu po pádu z několika desítek metrů vůbec nic nestane. Nebo když Darth Vader na konci Rogue One stojí na hranici lodě, v podstatě ve vesmíru, vlaje mu plášť. Dýchá? Nedýchá? Vesmírný vítr? Poražený Obi-Wan v Episodě I, úplně v pohodě vyskočí z díry, ve které ještě před pár okamžiky visel, sebere Qui-Gonův meč a rozpůlí absolutně, jak kůl  v plotě, stojícího Darth Maula. Zajímavé. A co Anakin a Obi-Wan v Episodě III na Mustafaru spolu bojují cca 1-2 metry od žhavé  lávy. 1200°C vedro, taví to mam konstrukce a oni se lehce potí. Padmé v Episodě  II v aréně skáče na hřbet zvířete z minimálně 7 metrů, rozkrokem přímo na tvrdý hřbet. Při dopadu ji vůbec nic nebolí. Chtěl bych tohle vidět v realitě. Chápete? Mohl bych pokračovat dál. Protože ve Star Wars se tohohle najde opravdu hodně. A koho to sralo? 80-90% lidí se rozplývalo blahem a byli jim všechny tyhle věci u konečníku. Proto mě ani nezajímá názor puntičkáře. Nestarám se o tyhle "chyby". Nepohrdám jiným příběhem, byť možná hloupým a plochým. Tohle jsou sci-fi pohádky. A tak k nim přistupuju. Smůla je, že všichni se těšili na zrození Sithů, jak bylo na začátku představováno. A ono to tak není. Ani nemůže být. Podle rady Jediů v Episodě I, Sitha neviděl nikdo přes milénium. Tady jsme 100 let. Temná strana tu bude z řad Jediů dost možná, dost možná od čarodějek. Kdo ví. Ale v každém případě je tohle čistě soukromý příběh. Absolutně nový a neznámý. Neprotiřečí si. Není s ničím v rozporu. Protože je to zcela nové. Není to kvalitní, ale já s tím vážně nemám problém. () (méně) (více)

Martrix

Flashbacková epka ve které se tvůrkyně (bohužel) nespokojily s pouhým vysvětlením, co stojí za rozdělením dvojčat, resp. nenávistí Mae k Jediům. Rozhodly se jít do hloubky...jenže do míst, kam se jen málo SW fanoušků touží nořit. Nejsem tiktok generace, která vše potřebuje instantně a zrychleně, ale tohle bylo i na mě zbytečně rozvláčné. Ten vztah/rozdíly mezi děvčaty... to šlo divákovi zprostředkovat méně doslovně. Kdyby se scénáristky spíš než vztahovými kotrmelci pověnovaly logice... . Že by ten požár působil moc věrohodně... . Z jednoho spáleného sešitu shoří kovová, kamenná budova a silou obdařená tlupa čarodějnic se otráví kouřem? I když se to v rámci příběhu servírovalo malé Oshe a prostoduchým divákům...je to přeokatě naivní. I ti nepředvídaví diváci tuší že výjde najevo, že požár i povražděný coven má na svědomí někdo další...nejspíš postava v pozadí...mistr Mae. Možná tvůrkyně podceňuju, ale zatím mi k tomu dávají spoustu příležitostí. Jediné co považuju za pozitivum je, že se na scéně (byť asi jako slepá ulička) objevily čarodějnice a že se rozmlžil původ dvojčat. Nicméně pořád je to velká slabota. Tahle epa měla být zdrcnutá do patnácti minut a měla být úvodník první epizody. Pokud to bude i nadále takhle nedynamické, tak půjde o další SW průser. ()