V seriálu Akolytka se při vyšetřování šokujícího zločinu postaví uznávaný mistr Jedi (Lee Jung-jae) proti nebezpečné bojovnici z minulosti (Amandla Stenberg). Jak se objevují další stopy, vydávají se po temné stezce, kde zlověstné síly odhalují, že vše není tak, jak se na první pohled zdá... (Disney+)

Diskuze

Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

Tak co vy se tady hádáte? Má to teda cenu zapínat? Stačí mi když tam párkrát někdo máchne mečem a bude to mít hlavu a patu bez nějaké hluboké myšlenky klidně :D

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

W.Dow

"a postava byla v scénáři ve skutečnosti nejprve muž"

Když nic jiného, tohle by u těchto křehkých lidí vskutku vyvolalo pořádnou hysterii, no :D

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

W.Dow

Kdyby dneska natočili Vetřelce, tak Ripley je napsaná úplně jinak, ale těžko to vysvětlovat někomu, kdo přes stromy nevidí les.

Moogwi

Vyjít první Vetřelec dnes, tak se na něj bude házet stejná špína jako na jiné, protože Sigourney Weaver by vyloženě spadala do škatulky, agenda :D Není atraktivní, dělá mužskou práci, a postava byla v scénáři ve skutečnosti nejprve muž atd.

na příspěvěk reagoval Sabrewulf, TheDarKnig, Moogwi

SeTTi

Ohledně minulého Predátora, víš ten film může být takový či makový, je to ale scifi s potvorou z vesmíru, takže pokud tam opět jakože nenápadně cpou patriarchát a jak chudinka indiánka chce chodit na lov zatímco zlí chlapi ji nutí sbírat bobule, tak tohle prostě nedokážu odfiltrovat a zkazí to celej film, bohužel.

SeTTi

Však proti tomu nic, Vetřelec by nebyl Vetřelec bez Ripleyové, jenže oni ten film vezmou a řeknou si, aha, ten film je tak legendární, protože tam hrála ženská, ale už nevidí ty ostatní věci okolo. Taky se určitě nestane, že by řekli hmm, v každém vetřelčím filmu hrála hlavní postavu ženská, doba silných ženských drsňáků v čele se Sigourney Weaver se už změnila a diváci by jim nefandili, tak tam musíme nacpat chlapa. To asi nehrozí co? :D

SeTTi (hodnocení, recenze)

Každopádně jednička minulý Predátor nebyl špatný ani ta postava Naru ( i když měla ve filmu zákonitě nekolikrát umřít), jenomže postava odstřelovačky Isabelle z Predátorů byla napsaná a zahraná mnohem lépe.

na příspěvěk reagoval Moogwi, W.Dow

Moogwi

TAk já třeba rád koukám na filmy a seriály, kde je silná ženská postava. Horší je, že je to strašně raritní věc. Stačí se podívat na Wondew woman. První díl byl super, ale druhý naprosto strašný. Všechno je to o scénáři a producentech, kteří protlačují svou agendu.

na příspěvěk reagoval Moogwi

Moogwi (hodnocení, recenze)

Z článku o novém predátorovi:

Nic není oficiální, i přesto se zdá, že Predátor podruhé za sebou změří síly s ženskou hrdinkou a doby svalnatých drsňáků v čele s Arnoldem Schwarzeneggerem jsou nenávratně pryč. Což je ale zcela v pořádku. Doba se holt změnila a divák už by příliš nefandil obřím bijcům se svaly většími jak meloun, zapojení daleko křehčí a realističtější hrdinky dokáže v publiku vzbudit daleko více obav i empatie.

A to je právě problém dnešních tvůrců, studií a idiota, co psal ten článek. Odnesla to Akolytka, stejně jako naprostá většina seriálů a filmů, co přijdou z USA. Tito lidi totiž přesně vědí, co si doba vyžaduje, ale neví, co chtějí diváci a obyčejní lidi. Dokud místo příběhu, scénáře, herců, kteří se na roli hodí a umí hrát, bude rozhodovat o kvalitě díla množství pigmentu, sexuální orientace a skutečnost, jestli má herec penis nebo vagínu, budou se točit stále stejné sračky dokola. Nic nového a vlastního už v podstatě nedokážou vymyslet, jenom recyklují staré slavné značky jako jednu z posledních možností, jak zaujmout, a v samotném procesu je nezapomenou pořádně domrvit. Nevím, kolik Disney ještě musí promrdat peněz, než si to tam nahoře uvědomí, ale jako majitele akcií Disney mě to sere o to víc :D

na příspěvěk reagoval SeTTi

W.Dow

Teď jsi to hezky vystihla, klobouk dolů, i to co mi na těch seriálech tak nešlo přes oči a nedokázal jsem to popsat. Díky moc. Proto mám pocit že je to takový umělý výblitek.

Darth_AK

Ono, podle mě za ten špatný vizuál může používání těch led kruhových obrazovek, StageCraft dle googlu se to jmenuje, tam prostě není prostor na nějaký extra pohyb kamerou a ani ho nemůžeš riskovat. Proto ať už Mando poslední série, Ahsoka, Kenobi nebo Boba, nemůžeš mít ani moc herců na scéně, není tam prostor, mrtvá a prázdná pozadí, vše působí strašně bez života. Prostě, ona je to fajn technologie, ale nedá se točit jen v ní, ale bohužel je to podstatně levnější hádám, první Mado to skryl tím, že to byly komorní epizodky ale třeba u poslední sérii nebo Boby to už nešlo. Prostě reálné kulisy jsou reálné kulisy, proto Andor vypadl tak skvěle, proto i tohle vizuálně vypadá mnohem lépe.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

TheDarKnig

Jakože si záměrně vybral místo kdo ho literally spálil na uhel a pak před ním rozdělal malý ohníček a dostal PTSD? Kdyby aspoň ta pevnost byla na libovolné lávové planetě, ale on si vybere zrovna tu kde se mu stalo největší příkoří :D. To ani neberu v potaz ten souboj celej, v nějaké fucking cementárně, lightsabery tam byly spíš jako pochodně jak se hledali mezi těma hromadama štěrku :D

W.Dow , TheDarKnig

Já bych na to řekl jenom "Hello there" :D

Ne, každopádně Obi-Wan byl jasný příklad toho jak to nedělat. Přišlo to jen mně, nebo i ten způsob jakým se hýbala kamera působil strašně amatérsky? Do celého toho projektu šla určitě spousta peněž, ale celé to vypadalo strašně lacině, třeba Vader - haha, teď jsem si vzpomněl - co se podle Vaší debaty vlastně bojí ohně před Obi-Wanem a má pevnost uprostřed lávou zalitého Mustafaru :D

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, W.Dow

TheDarKnig

Jako jo, ale tam prostě bylo boom, oheň na délku asi 4 metry a.... to bylo všechno :D Ale je pravda, že z toho mám PTSD společně s 9 epizodou já :D Možná jsem na to až moc zlá :)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

W.Dow

A navíc Vader po 10 letech své činnosti. Ale tak pravda je, že možná právě ten střet s Obi-Wanem vyvolal nějaké potlačené vzpomínky atd., vlastně s tím pracovali i v poslední epizodě.

na příspěvěk reagoval Darth_AK, W.Dow

Rypicong

Vader! Je to sakra Vader, ten nemá mít PTSD z ohně, naopak by ho to mělo naštvat a vybičovat k ještě k lepšímu výkonu. :D

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

SeTTi

Je to space opera, science fantasy, a jak víme, střelné zbraně ve většině případech nefungují tak, jak by měli, ono by snadno stačilo používat klasické projektily nebo třeba brokovnici :D Ovšem pokud jako Jedi, jsem pacifista co odmítá zabít, nebudu vytahovat zbraň, kde stačí opravdu málo, abych někoho zabila :D Že většina přežije i bodnutí, místo aby mu to uškvařilo vnitřnosti je věc druhá, jako ale vesmírný čaroděj nad pistolí vyhrává v tomhle světě i bez světelného párátka.

Ovšem jak zaznělo, ona má ty Jedie zabíjet určitými způsoby.

W.Dow

Ale moc smysl to nedává. Hi-tech společnost, kde je tvým protivníkem nadlidský "kouzelník" vybavený zařízením schopným rozpárat cokoli a ty ho vyzýváš na pěstní souboj o život.

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

W.Dow

hele, ono to smysl dávalo, ale bylo to blbě natočený, Vader dostal blok skrz ten oheň a vzpomínku na to jeho ohoření...

TheDarKnig

Jako dodnes se musím smát, jak Vader nemohl obejít ten oheň a dostihnout proto Kenobiho :D To jsem se cítila trapně za samotný tvůrce :D

na příspěvěk reagoval Rypicong

Star Wars: Akolytka končí první sezónou

Star Wars: Akolytka končí první sezónou

21.08.2024

Část fanouškovské základny franšízy Star Wars následující novina rozhořčí, jinou část možná spíše potěší. Vedení Lucasfilmu hlasovalo pro zrušení potenciální druhé série seriálu Star Wars: Akolytka… (více)

Dočká se Ahsoka druhé řady?

Dočká se Ahsoka druhé řady?

05.10.2023

Aniž bychom se pouštěli do nějakých velkých spoilerů, po finále nového Star Wars seriálu Ahsoka už je jasné, že si showrunner Dave Filoni (Star Wars: Klonové války, Star Wars: Povstalci) nechal… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku