V seriálu Akolytka se při vyšetřování šokujícího zločinu postaví uznávaný mistr Jedi (Lee Jung-jae) proti nebezpečné bojovnici z minulosti (Amandla Stenberg). Jak se objevují další stopy, vydávají se po temné stezce, kde zlověstné síly odhalují, že vše není tak, jak se na první pohled zdá... (Disney+)

Diskuze

W.Dow

A to je ono. Oni sice ve vysledku jsou mensinove, ale to jen kvuli tomu kolik toho vznika. A co si budeme povidat, kulturnim denim hybe mainstream a v nem se nejvice pohybuji ruzny individua.

na příspěvěk reagoval W.Dow

Darth_AK

Řekla bych, že některé už překročili nějaké morální, nebo spíš nějakou obecnou slušnost, jako neříkám každý ale chodit v davu polonahý a předvádět tak mi přijde trochu moc, a je jedno jestli je to za práva a svobodu, domácí mazlíky, nebo jen levnější chleba. Prostě když třeba po Praze půjde polonahá skupinka turistů v bikinách, budu na ně koukat stejně, tohle není nějaká tropická destinace blízko pláže :D a barevná vlaječka moje smýšlení o nich nezmění :D

TheDarKnig

Tak pochody, Pride a některé LGBTQ+ akce odsuzuji i já, některé fakt už jsou za hranou a nejsou dávno o nějaké pospolitosti a přijetí. Jako někdy mám z toho pocit, že se z toho že se z toho stala taškaříce pro exhibicionisty :D

TheDarKnig

to je právě to, kde je ta hranice, že to nastolení rovnoprávnosti nezpůsobí utlačování té druhé skupiny... Já bych možná ani s tím neměl problém, ale pak to není rovnoprávnost :)

Darth_AK

Bizár teda v tom ohledu, jací zvláštní lidé s velmi unikátními fetiši se tam rádi prezentují, což asi kazí celkový dojem, no. Pravda, jinak proti pochodům za práva nic. To je základní právo, které se spolu s demonstracemi využívalo už mnohokrát.

Darth_AK

hm, příště to napíšu lépe :)

nicméně, jak jsem napsal ti samí lidé, tak jsem myslel jaké mají smýšlení, pohnutky, cíle atd. Je to konkrétní skupina lidí a tím nemyslím že jsou nějak organizovaný apod. ale že se jedná o podobně smýšlející a uvažující lidi... :)

Merengues9

To je otázka, na kterou těžko získáme odpověď.

A je to cpané na sílu? Řekla bych, že LGBTQ+ postavy jsou stále i v tvorbě menšinové, stále budou drtivě převládat protagonisté a mužské postavy, není to tak dávno co jsem viděla statistiku, že třeba ve fantasy žánru stále převládá jako hlavní postava bílý hetero muž a to s neskutečným náskokem, bylo to mám dojem okolo 80% I ve filmech tomu myslím nebude jinak, spíš se okolo každé takové postavy udělá obrovské halo a pak to budí dojem, že jsou v každém filmu.

Darth_AK

Normalni je dle me to co dela nebo je vetsina. A vetsina je hetero. Nevidim nic spatneho na to napsat ze neni normalni byt gay a zaroven si nemyslet ze je to spatne.

A k Yasukemu se vyjadrovat nebudu, taky proto jsem odesel z diskuze o hrach, vazne na to nemam nervy a chut. Hrani za takoveho “samuraje” je pro me takovy bizar ze veskera diskuze k nemu me akorat nasere.

Merengues9

Protože aby menšiny získaly práva, které nemají, musí se cpát do popředí nasilu. Tak to vždy bylo a tak to asi vždy bude. Proto argument, který někdy používají ti proti ve stylu "já taky nemusím všude prohlašovat, že jsem hetero" je úplně zcestný.

Merengues9

Ne, není. Ale zřejmě tady chceš za každou cenu na tomhle vrchu zemřít, i když bys dostal sto zcela logických argumentů. Tvoje rozhodnutí, vskutku to nemá už cenu řešit.

Merengues9

Hej tak s tebou je vždycky tak hezká konverzace, a pak napíšeš tohle :D. Yasuke je volba Ubi, to už padlo, nejde o kvóty, to že to lidi sere je jejich problém, Ubi ví proč to dělá.

Napsat že není normální být homosexuál ale není to špatně, to nechápu :D. Pro mě není normální znásilnění, ale nenapíšu o tom že to neznamená že to není špatně.

TheDarKnig

Tak řekla bych, že u umělců, herců, spisovatelů, atd. se to asi netýká jen USA, kreativní lidé bych řekla budou možná dost často díky empatii, vciťování se do jiných, atd. tíhnout k progresivnějšímu přístupu nebo jsou mu aspoň v nějaké míře otevřenější.

TheDarKnig

Woke sracka je treba i Yasuke. Ale to si myslim ze uz nema cenu resit.
Nicmene v ostatnich vecech je i to ze se cela spolecnost tvari jak je normalni byt lgbt. Neni to normalni a nikdy nebude. Samozrejme to neni ani spatny, ale proc to cpat lidem na silu kdyz jsou mensina.

na příspěvěk reagoval Darth_AK, TheDarKnig, TheDarKnig

Rypicong

Jo tak to jsem přebral až moc doslovně, ale tak já jsem myslel jmenovitě tu zmínku "dost často  v poslední době i o odplatu, co běloši kdysi páchali na afr. obyvatelstvu - a tímto je dokážou krásně ponížit." To mi přišlo jako bizár. Se spiknutím jsem přišel až potom co jsi psal že přesně ti lidé co chtějí tohle, jsou ti co ten narativ tlačí i veřejnosti, do filmu atp., to už jsem pochopil jako náznak toho že jsou tu všehoschopné neziskovky co pracují na likvidaci světa jak ho známe (kulturně) :).

Jinak neboj, jediný člověk co mě dokáže zde nasrat je Eodeon :D

na příspěvěk reagoval Rypicong

W.Dow

Právě, třeba Miloš taky nedělal věci kvůli tomu že by byl nějaký megapolitický myslitel, jak se o něm jednu dobu tvrdilo, ale protože byl prostě kolikrát ublíženej a když se chtěl někomu pomstit, tak si za tím šel. To stejné může platit i o vedení nějakých společnosti co tuhle agendu "prosazují", nebo o producentech. Prostě můžou cítit že je to potřeba dělat to z vlastního přesvědčení, tak jako se tu my z vlastního přesvědčení hádáme.

Darth_AK

nevěřím, ani jsem to nikde nenapsal že neziskovky chtějí nějakou revoluci ve filmu :) Jenom jsem napsal, že to prostředí určití lidé/organizace dost ku*rví. :) A uvedl jsem mimo jiné neziskovky...

Že to jsou často levicově smýšlející lidé a neziskovky, tak za to já nemůžu. :) Je to i logické, stejně jako že ekologičtí aktivisti budou také levicového smýšlení :) Pravičák ti jen tak nezarazí stavbu obchvatu přes pole kde žijí nějací hlodavci :)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Darth_AK

Darth_AK

Vidím to podobně, jako to že jsou ve vedení multimiliardové společnosti neznamená, že nemají vlastní přesvědčení, víru atd. Nehledala bych za tím hned světovou konspiraci, jako třeba jen to, že prostě  tom vedení sedí někdo, kdo má třeba více progresivní smýšlení a tak vede i tu společnost, protože mu to přijde správně a obzvlášť když u toho vydělá prachy :D Pak zase jinde může být naopak konzervativec atd. Neviděla bych to hned na Ilumináty.

Rypicong

Upřímně ani tolik v emocích nejsem, pořád jsem četl že skupiny by se nám nějakým způsobem chtěly pomstít za utlačování černochů, takže moc nevím jak jinak jsem si to měl vyložit, ale je možný že jsem to přebral blbě.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Ale samozřejmě, Hamás by ten útok spáchal nejspíš i kdyby Izrael nic na Západním břehu nedělal a měl ve vedení někoho úplně jiného. Protože jemu jde o to, udržovat konstantní stav nenávisti a nepřátelství mezi Izraelem a muslimy. A Izrael zrovna v tu dobu byl v hovorech o napravení vztahů s některými muslimskými zeměmi.

Star Wars: Akolytka končí první sezónou

Star Wars: Akolytka končí první sezónou

21.08.2024

Část fanouškovské základny franšízy Star Wars následující novina rozhořčí, jinou část možná spíše potěší. Vedení Lucasfilmu hlasovalo pro zrušení potenciální druhé série seriálu Star Wars: Akolytka… (více)

Dočká se Ahsoka druhé řady?

Dočká se Ahsoka druhé řady?

05.10.2023

Aniž bychom se pouštěli do nějakých velkých spoilerů, po finále nového Star Wars seriálu Ahsoka už je jasné, že si showrunner Dave Filoni (Star Wars: Klonové války, Star Wars: Povstalci) nechal… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku