V seriálu Akolytka se při vyšetřování šokujícího zločinu postaví uznávaný mistr Jedi (Lee Jung-jae) proti nebezpečné bojovnici z minulosti (Amandla Stenberg). Jak se objevují další stopy, vydávají se po temné stezce, kde zlověstné síly odhalují, že vše není tak, jak se na první pohled zdá... (Disney+)

kyrysar odpad!

Tohle fakt ne! Příběh byl ze začátku zajímavý, ale pak totálně účelový a nelogický. Z Jedi byla udělaná banda Cosplay nadšenců, kteří si jen tak všude pobíhají jak kokoti! Hnus! Některé souboje byli obstojný, ale zbytek by zvládl lépe kde kdo na mobil! Seriál totálně podkopal povědomí o temné straně! Sith je vlastně takový chudák, co prostě chce, aby si mohl užívat sílu jak je mu libo. A kdo ti v tom brání? Jo a má soucit! Do prdele!!! Robot jen jeden. Ať je to propadák! Už by se na to ta Kathleen Kennedy měla vy... a táhnout do důchodu. A scenáristy vyházet! ()

JackStrange

Původně jsem měl rozpsaný delší komentář, k celkovému stavu Star Wars pod Disney, ale nebudu to tu komplikovat....  Jde o další, plytký thriller seriál, se scénářem nejspíš napsaným pomocí AI. Má celkem dobrou akci, ale musí s ní šetřit. Nemá ten nejhorší příběh, ale musí ho natáhnout na osm epizod. Má slušný rozpočet, ale né zas takový, aby si mohl dovolit o moc víc než pár komorních setů.... No a to je prostě málo, nikoho rozumného to nemůže urazit, ale není tu nic pro co by se člověk mohl nadchnout. Z filozofického hlediska je podle mě podstatně zajímavější dospělejší Ahsoka. 45% ()

cortez

Nejhorší star wars seriál co jsem kdy viděl či četl. Upoutávky nás měly navnadit že se to odehrává v eře High republic, ale z toho období tam v podstatě nic zajímavého není. Vše se velmi komorně točí jen kolem dvou postav kterým se fakt věnuje moc času, ale stejně žádné zajímavé detaily se nedozvíme. Mluví se o nebezpečné bojovnici, zlověstných silách, ale všechny scény a záběry působí spíše trapně béčkově a tragikomicky. Ani představitelé postav do toho nesedí. Vlastně žádná role mi neseděla (osobní názor). Všichni do jednoho byli strašně nesympatičtí. Ani ty "zvířatka" které se poslední dobou cpou snad všude aby naboostovaly merch, a většinou řekněme můžou být sympatické, tak tady byly spíše odporné. Jediové byli jako přitroubli pitomci, záporák se nechoval a nejednal vyložené "zle" , a grimasy hlavní představitelky. Ach jo, prostě odpad. Jedinou hvězdu možná dám za to že po dlouhé době zde byly nějaké souboje se světelnými meči. PS. a jestli se mluvilo že se tam objeví Darth Plagueis a bude vidět nějaké napojení na sagu Skywalkerů, tak sory, ale ta sekunda dvě, to tam ani nemuseli dávat. A ten Yoda? Už nevěděli jak s tím průserem aspoň trošku zaujmout, tak mu tam frcli na poslední 5sekundovku zátylek. Myslím že ta fanynka Headlandová už příště takový rozpočet nedostane. ()

SamGee

Už dekádu Disneyho Star Wars čelí mnohým kontroverziám, od rozporuplného spracovania príbehov, cez predstavenie nových postáv až po pretláčanie genderovej rovnosti. Momentálne, Acolyte, ďalší Star Wars seriál, trpí uvedenými neduhmi. Aby ste boli v obraze, Acolyte sa odohráva v časoch, keď rytieri rádu Jedi zažívali mier a šírili poriadok v celej galaxii. Počas ich hliadky začne niekto zabíjať Jediov, a tak rád vyšle svojich najlepších bojovníkov, aby vyšetrili tieto vraždy. Netušia však, že toto vyšetrovanie odhalí temnú minulosť rádu a zároveň umožní Sithom, odvekým nepriateľom Jediov, sa vrátiť. Acolyte ponúka veľmi zaujímavú premisu – Jediovia vyšetrujúci zabíjania a príchod Sithov. Kto by nechcel vidieť takýto projekt na Disney+? Problém je však samotná exekúcia od showrunnerky Leslye Headland. Prečo sa showrunnerka rozhodla odhaliť páchateľa v druhej epizóde, v ďalších riešiť dolapenie páchateľa a v poslednej epizóde nechať otvorené vrátka pre druhú sezónu? Potvrdzuje seriál Acolyte, že Jediovia sú zlí ľudia, aj keď spravili ľudské chyby? A čo majú k tomu povedať Sithovia? Tieto otázky ma viedli počas pozerania celej série a čo môžem povedať o deji, sú dve veci – problémy sa vyriešia hneď a téma o dualite sa kĺže po povrchu. So zlou exekúciou prichádzajú horibilne napísané postavy. Aj keď seriál má po ruke šarmantných hercov ako Amandlu Stenbergovú, Mannyho Jacinta alebo Dafne Keenovú, nedokážu zachrániť projekt, nakoľko ich motivácie a osobné črty nie sú vykryštalizované. Aj v tom najväčšom neporiadku sa nájdu pozitíva. V prvom rade obdivujem herecký výkon hviezdy zo Squid Game, ktorá dáva zo seba maximum v roli mentora. Na druhom mieste prichádzajú svižné choreografické súboje svetelných mečov. Podľa mňa tieto akčné sekvencie si zaslúžili objavovať častejšie. Niet čo vytknúť maskám, kostýmom, počítačovým trikom a kulisám. Tie ako jediné počas všetkých projektov Star Wars si udržiavajú kvalitu. Sumár sumárum, Acolyte zosobňuje príklad, keď zo skvelého námetu natočí režisérka slabý projekt s odfláknutým dejom, nevyprofilovanými postavami a povrchnými myšlienkami o povahe dobra a zla. Zo seriálu vychádzajú víťazi len „Gi-Han“ zo Squid Game a solídne akčné scény s laserovými mečmi, ale už nestihnú spasiť celý seriál. Nebudem sa čudovať, ak si nepozriete najnovší projekt zo Star Wars.   Exekúcia príbehu: 2/10, Postavy, herci: 3/10, Lee Jung Jae, súboje svetelných mečov, masky, počítačové triky, kostýmy, kulisy: 7/10, Celkovo: 4/10. ()

The.Sentry odpad!

The Acolyte (2024): Absolutně hloupý příběh, který v ničem nedává smysl a zároveň ničí kánon. Nic na tomto seriálu nefunguje. Každá postava činí nesmyslná rozhodnutí. Nejlepším hercem je zaručeně Jeong-jae Lee a to neumí ani pořádně anglicky. Nejvtipnějším na tom všem je, že Jediové mají být v tomto seriálu znázorněni jako ti zlí, ale přitom v podstatě nic špatného neudělali. Této předražené woke slátanině s komunistickou propagandou se zaručeně vyhněte. 0/5 ()

Pilgrim6

Dobrý koncept, ale promarněný. Dobří herci, ale promarnění. Dobrý budget, ale promarněný. Samotná zápletka na papíře vypadá dobře, ale její exekuce je marná. Seriál má tak o 2 hodiny víc, než by měl být, kdyby měl někdo odvahu to pořádně sestříhat. Je to škoda, seriál měl vlastně všechny ingredience na to, aby byl skvělý (koncept, herci, budget), ale během přípravy to někdo rozvařil a rozředil. 3 hvězdy jsou ještě hodně blahosklonné a spíš kompenzují "wOkE sTaR wArS!!!" review-bombing. ()

dahakere

Rozhodně nadprůměr co se týče seriálové tvorby SW světa, ale mimo to takový průměr. Pokud nemáte nějakou mentální poruchu a nehledáte na každém prdu woke agitku, tak nevidím důvod, proč se na to nepodívat. Asi mi už není 12 abych řešil hloupé vtipy autorky a kvůli nim si hledal chyby tam kde nejsou. Ano dialogy jsou hloupé, 2 flashback epizody nudné a zbytečné, děj se kolikrát posouvá nelogičnostmi, ale vynahrazují to skvělé souboje, cool podívaná a konečně dění mimo éru Skywalkerů. Ke konci tam jeden z největších problému zasahující do canonu byl zatím nepřímo vysvětlen a já v klidu mohu říct, že se raději kdykoliv podívám na tohle, než na Ahsoku, Bobbu, Obiho a nebo 3. řadu Mandaloriana s jeho úžasným výcvikem elitních vrahů pomocí střílení do jezera... ()

sn0wfl4ke

Starwars bylo vždycky melodrama a space opera s tak plochýma postavama, že by se za ně v anime nestyděli. Acolyte asi nemělo dělat vyjímku. Trochu se to snaží posunout tím, že v rychlosti zabijeme v půlce seriálu nějaký postavy alá game of thrones, pak trochu z rytířů jedi uděláme ne tak úplně stranu dobra a nakonec trochu fandíme temné straně síly, protože záporáci jsou víc sexy, vraždy víc cool a co vlastně, přece si to stejně zasloužili. Ve finále je to prostě teenage show s hned několika epizodami, které jsou předvídatelné až z toho hlava bolí. Dokazuje to prosté scénáristické dno, kam se ve třetí epizodě s batiskafem ponoříte. + body za bojové sekvence, kde se máchá světelnýma šavlema a mastera Sola, který jediný dává smysl. ()

funkyman

jedine s cim naozaj suhlasim s priaznivcami tejto serie je -ze to ma potencial...inak vsetko zle..od prvej sceny po poslednu, od motivacii po vyber postav-nic nefunguje , vsetko je na hlavu postavene, nedokoncene, niekedy zrychlene potom zdlhavo vysvetlujuce..odpichnut sa od toho da..pretoze vesmir a saga je nekonecna..a paradoxne uz to nemoze byt horsie..tak si pockajme a dufajme, ze sme to len nepochopili a ti ktori su spokojni vidia aj za roh..uf..naozaj ma tato seria unavila..dokonca tie  postavy az iritovali..sorry..budem pozitivny a dufam v silu..ktora to posunie ..master yoda pls help ()

nitrak

Jsem sice fanda hlavne SW epizod 1-6, ale nic nezavrhuju. Líbil se mi Mando, Andor, celkem i Boba, ale teď už to začíná bejt fakt divný. V Ahsoce a Obi Wanovi vytahují nové a nové "sithy", i když víme, že v této době mají být vždy dva. Tady se zas asi chtějí přiblížit Game of thrones a tak pokillujou téměř všechny hlavní postavy. Člověk už si ani není jistý tou smrtí, po těch zkušenostech z posledních seriálů. Nightsisters jsem měl rád, ale asi jen dokud to s nimi uměli - v animovaných seriálech. Na konci zas nesmyslné nevysvětlení toho hlavního Solovo "prohřešku", až to celé člověka nechá chladným. Budu doufat, že to byl teprve rozjezd, a že nám Plageuis ještě ukáže, zač je toho midichlorian! Jako cestovatel jsem ocenil Madeiru, kde jsem se procházel přesně na místě, kde se natáčelo. ()

JOTODORO

Na Akolytku jsem se začal koukat až měsíc po prvním odvysílání první epizody, poslední jsem ovšem stihl ještě "živě".  Na základě prvních reakcí fanoušků jsem měl tendenci seriál hodně odsuzovat a nadávat na něj, ještě před tím, než jsem ho sám vůbec zhlédl. Byla to chyba - vždy je lepší si utvořit vlastní názor.  Po dokončení celého seriálu musím říct, že mě to bavilo mnohem více, než jsem očekával. Nechápu obecné rozhořčení z údajného narušení stávajícího canonu Star Wars. Celkově mi přijde, že se koncem veškeré nesrovnalosti v pravidlech tohoto světa a příběhu vysvětlí a nakonec smysl dávají. Například seriál o Benu Kenobim narušuje kontinuitu mnohem více  Je pravda, že scénář a dialogy nejsou vždy kvalitní, to ale u Star Wars (které mimochodem celým svým srdcem miluji) není žádnou novinkou (ehm ehm dialogy v prequels). Celková výprava ovšem není vůbec špatná a příběh je zajímavý a hlavně je to něco nového. Upřímně doufám, že seriál dostane další šanci na dovyprávění svého příběhu v dalších sériích. ()

numan

Není divu, že v době, kdy ve filmech už i skandinávské krále hrají černoši a Británie 13. století se jimi jen hemží, je hlavní hrdinkou posledního milióntého výškvarku Star Wars taky černoška. Ještě mnohem horší je, že se tu peče na základní postuláty původních "Hvězdných válek".  Jedi jako amorální prase s pedofilními sklony je naprostým vrcholem a obrazem dnešní doby, kdy je běžně dobro vydáváno za zlo a naopak. A profesionalita tvůrců??? Možná těch "dělníků", co dělají masky, kostýmy a efekty. Jedna hvězda je skoro příliš. ()

Zackk odpad!

chápu že se tvůrci snažili o nějakou dobrou myšlenku která dávala smysl a určitě bylo správné ukázat negativní stránky jediů atd, a v pár momentech to ani naoko nevypadá špatně, ale kdykoli se začne něco dít a někdo začne mluvit tak se hovnová lokomotiva rozjede a všechno a všichni jsou totálně retardovaný a nic nedává smysl. kdyby to dostal za úkol někdo kompetentní mohl z toho bejt alespon přiměřenej seriál, ale herci co nemaj páru co vlastně hrajou a tvůrci kteří chtějí hlavně poslat Zprávu z toho udělali další katastrofu ()

Arany

Výborný seriál, který doplatil na nevděčné fanoušky. Výborný příběh i postavy. Pár nelogičností v ději, ale na rozdíl od čehokoli jiného od akvizice Disneyho se to snaží posunout Star Wars dál. ()

jigsaw44

Zase další zbytočný seriál zo sveta star wars s disney-fikáciou. Vymyslená dalšia schopnosť "sily". Všetko sa to točí okolo 2 černošiek, ktoré sú sestry, ale zároven ich povod pochádza zo Sily?! Jedna z nich zabíja Jediov a tá druhá žije celkom normálny život. Nakoniec jedna ujde a tej druhej nějaký asi Jedi, len mávnutím ruky vymaže pamat. Lepší scenár by napísal ChatGPT. ()

zekon odpad!

tragická infantilní ždímačka předlohy. je to jak sledovat intro video k nějaké hře pro děti. trapný scénář včetně dialogů, hlavně že všichni vylezli z chrámu Shaolin. 3 díly a dost. tohle je opravdu do 12 to let only. ()

Qer

Když tak nad tím přemýšlím, dobrý je akorát tak vizuál. Jinak se jedná v rámci Star Wars o přiblblou slátaninu, která by měla být navždy zapomenuta a pohřbena spolu s tvůrci hluboko do země. Ale abych nebyl úplně nefér, tak jedna hvězda je za Trinity a druhá jako prosba, aby nevzniklo pokračování. ()

Woitisek

Achjo... Takové zklamání. Narovinu se tenhle seriál jako takový opravdu nepovedů. V podstatě to pokulhává od samotného začátku, kdy scénář je mdlý a postavy jsou povětšinu ploché a nezajímavé, a to včetně hlavní hrdinky ztvárněnou Amandlou Stenberg, které patří alespoň malé plus za zvládnutí své "dvoj role". Ty epizody jsou zkrátka poskládány dosti stupidně a to, že je děj prokládán díly z minulosti, Vás ještě o to více mate hodně věcí pak nedává smysl. Dobrou stránkou seriálu jsou souboje se světelnými meči s moc hezkou choreografií téměř srovnatelnou na moderní dobu s prequely. Uznání určitě zaslouží i zdejší záporná postava s určitým prvkem tajemna, poutavými motivacemi a charismatem, jenž dokáže zaujmout. Je to takřka jediná postava, kvůli které Vás jako diváka po tom polorozpadlém finále zajímá, co se bude dále dít. Odehrává se to v tak dobře zasazené době. Sleduje to několik zajímavých konceptů a témat, ale bohužel je to strašně nešťastně pojaté a poskládané. Neskutečný potenciál roztříštěný na kousíčky. ()

Star Wars: Akolytka končí první sezónou

Star Wars: Akolytka končí první sezónou

21.08.2024

Část fanouškovské základny franšízy Star Wars následující novina rozhořčí, jinou část možná spíše potěší. Vedení Lucasfilmu hlasovalo pro zrušení potenciální druhé série seriálu Star Wars: Akolytka… (více)

Dočká se Ahsoka druhé řady?

Dočká se Ahsoka druhé řady?

05.10.2023

Aniž bychom se pouštěli do nějakých velkých spoilerů, po finále nového Star Wars seriálu Ahsoka už je jasné, že si showrunner Dave Filoni (Star Wars: Klonové války, Star Wars: Povstalci) nechal… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku