Proměna

• USA Turning Red (více)

Příběh filmu pojednává o třináctileté dívce Mei Leeové, která se samovolně proměňuje v obří červenou pandu, ale jen když příliš rozrušená, což je bohužel prakticky neustále. Dívku Mei navíc silně znervózňuje její až příliš starostlivá maminka Ming, která se od své dcery téměř nikdy nevzdálí. (Falcon)

Muel

| Walt Disney | Pixar je v animákoch inde. Povrchne ich filmy vyzerajú ako také filmy o ničom pre deti s farebných vizuálom, vždy sú to hlavne ale filmy so srdcom a hlavne, dokážu baviť či dospelých, tak aj deti. Turning Red očividne výnimkou nie je a režísérka kraťasu Bao Domee Shi si tu blysla úctyhodný debut hodný animáku roku. Ok pravdepodobne to v lete tromfe Lightyear, každopádne toto je jednoducho poctivý Pixar so všetkým, čo k tomu patrí, nie najlepší, ale určite neurážajúci ľahký nadpriemer, kde má milo prekvapila linka s mamou. Veru fajn teda, ale v lete mi rakeťák musí vytrieť zrak. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

mzss1

[65%] Proměna je po stránkách animace opět zdařilá záležitost od studia PIXARU, je tu spoustu vtipných scének, postav apod. Celkově to má rychlý spád a nuda zde moc nehrozí, jen ta hlavní hrdinka mi přišla dost uječená (což se dá v jejím věku pochopit), ale přesto si mě moc nezískala. Závěr už jsem taky tak trochu odzíval, ale víc si ztěžovat nemůžu. Opakovaně se na tuto pixarovku dívat nebudu, ale k zahození to určitě nebylo, znám teda lepší kousky … ()

ScarPoul

Celý čas mi to pripomínalo niečo, čo malo veľmi blízko k príbehom Charlesa M. Schulza. Akurát Snoopyho nahradila panda červená. Turning red je výsostne detský film. A hoci sa občas snaží hodiť očkom aj po dospelých, tých vtipov je tam pomenej. To ale neznamená, že je to zlý film. Vo finálnom vyznení a vo svojej jednoduchosti mi ulahodil o trošku viac, než také Encanto. Koniec je plný odkazov na superhrdinské animé a kaiju žáner, čo ma vo svojej absurdnosti bavilo asi najviac. Jeden z tých filmov, čo vôbec neurazí, ale ktorý pri súčasnom trende animovaných filmov ani nemá veľmi ako zarezonovať. Poteší ale faktom, že sa na nič nehrá a za celú dobu od začatia po koniec nenudí. Hoci to robí pomerne svojsky. Úprimne? Čakal som omnoho horší film. ()

Elerrina

Živelně roztomilý pohled na holčičí dospívání okořeněný špetkou čínské mystiky. Bohužel ale nemá tolik děje, aby to ospravedlnilo stopáž, a navíc ho do vod průměrnosti sráží obvyklý otravný disney-family závěr o tom, jak se nakonec rodina (v tomto případě jen její ženská část) semkne a bude si odpouštět křivdy současné i minulé. ()

vydumnica

Od "Turning RED" som asi veľa očakávala. Dokonca som mu venovala vzácny čas v deň mojich narodenín a pretože nielenže absolútne nenaplnil moje očakávania, ale ešte aj na plnej čiare sklamal, tak preto hodnotím prísne. Toto bola akože fakt pixarovka disneyovka?!!! Pre mňa je Turning Red NAJHORŠÍ PIXAR DISNEY FILM, aký som doposiaľ videla. Obrovské sklamanie. Na film som sa tešila, dokonca som plánovala vziať deti do kina. Mám veľmi rada hudbu Finneasa a Billie Eilish a tešila som sa, že konečne tu máme nejaký animák z kanadského prostredia. Začnem však príbehom. Vôbec sa mi nepáčil. Čo majú všetci prepánajána s tými "ancestors"?!!! Nedávno sme to mali v "Encanto" (tam to ale bolo prijateľnejšie) a teraz aj tu. Film nebol ani pekný, ani zaujímavý a ani vtipný!!! Prekvapivo ani animácia na mňa nezapôsobila. Som to len ja alebo mal ešte niekto ten pocit, že hlavná hrdinka nevyzerala úplne ako Číňanka? Neviem, či to bol účel alebo nepodarená animácia. Všímala som si aj detaily, ruky 13 ročného dievčaťa vyzerali ako ruky škôlkárky a celkovo vyzerala veľmi detsky. A tá dievčinka je podľa mňa NAJOTRAVNEJŠIA a najnesympatickejšia Disney/Pixar hlavná postavička VŠETKÝCH ČIAS!!! Celý film nemá ani jednu sympatickú postavu. A teraz k hudbe, jediná pekná skladba zaznie až ku koncu záverečných titulkov. A Toronto a celkovo Kanada? Sklamanie. Nebolo to ani kanadské a ani dostatočne čínske. Samotný scénar je tak slabý ba až hlúpy. Teraz jeden SPOILER: Niekto prekazí veľký koncert, zdemoluje celú arénu, vyženie divákov a tá Boy Band im ešte zahrá? Nedávalo to zmysel!!! Našla by som aj nejaké pozitívum? Jedine posolstvo o priateľstve, ktoré keď je silné a ozajstné všetko zmôže. Rodinné vzťahy sa mi tu nepáčili, matka bola crazy a otec pod papučou. Vychádza mi to teda na 1* a som rada, že sme nakoniec do toho kina nešli. Dodatok: Deti to nebavilo. ()

• Číslo 4 je v tomto filmu zobrazeno jako nešťastné. Číslo 4 je v čínské kultuře považováno za nešťastné, protože v mandarínštině i kantonštině zní podobně jako slovo pro smrt. (BMW12)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (BMW12)
  • Na jedné ze záchodových kabinek v Meiině škole je samolepka s klaunem, která odkazuje na film Hledá se Nemo (2003). (BMW12)

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)