Země

Žena zdrcená osobní tragédií se uchýlí do odlehlého srubu, zjišťuje ale, že přežít v divočině není jen tak. Najde s pomocí místního lovce sílu vyléčit svoje rány? (Netflix)

Killbilly

Je to ženský film pro ženy, natočený ženou, která hraje hlavní roli. Tedy ano, je to červená knihovna, jen taková temná, bez sexu, ale jinak máme všechno. Ztracenou princeznu v nouzi i krásného statečného prince, co ji zachrání. Jen jsou oba už postarší a moc toho nenamluví a důvodem jejich chování je posttraumatický syndrom a ne mladická blbost. Pěkné záběry na přírodu a snaha o jakous takous realističnost. Nicméně stejně jako legendární Into the Wild mi tyto filmy lezou na nervy z prostého důvodu, že jezdím od dětství na obyčejnou chalupu v beskydech, kde je elektřina, signál, mikrovlnka, lednička i televize, ale přesto vím, že s takovou přípravou bych tam nepřežil ani jeden zimní měsíc. Protože nejsem až takový idiot. Ono vzít papír tužku a spočítat kolik oleje, rýže, fazolí, soli, cukru, petroleje,  svíček potřebuju na tolik a tolik dní života není raketová fyzika. Dřevo na zimu se štípe celé léto, ne jedno odpoledne. ()

peproch

V tomto dramatu nejde o to přežít kruté podmínky drsné přírody, ale sebe sama, žena rozhodnutá poddat se bolesti a strázni a statečně zkusit život ve své základnosti a porstotě bez pomoci civilizačních výdobytků. Ty jí vzaly rodinu. POzná ale, že přátelství a věrnost lze poznat a civilizační výdobytky mohou též zvěstovat dobrou zvěst o možnosti volání začít znovu. Robin W sobě natočila a zahrála a úplně věrohodně předvedla sílu v slabosti. ()