Furiosa: Sága Šíleného Maxe

• Austrálie Furiosa: A Mad Max Saga (více)

Svět se rozpadá a mladá Furiosa (Anya Taylor-Joy) je unesena z Green Place a končí v rukou velkého motorkářského gangu vedeného Dementem (Chris Hemsworth). Když si prorazí cestu Pustinou, dorazí k Citadele, ve které velí Immortan Joe. To způsobí bitvu mezi oběma vůdci a v této válečné zóně bude muset Furiosa přežít mnoho zkoušek při hledání cesty domů... (Magic Box)

blondboss

Tento prequel ma dejovo až tak nezaujal ako ten predošlý film, ale musím uznať, že vizuálne a nápadovo to bol výživný snímok, ktorý krásne zobrazoval prostredie chaosu a púštneho sveta, ako sme na neho v tejto sérii zvyknutí. Normálne by som dal asi iba tri hviezdy, ale musím pridať tú štvrtú za Anyu Taylor-Joy, ktorá v tejto roli potvrdila, že je podľa môjho názoru jednou z najkrajších a najtalentovanejších herečiek súčasnosti. A ten božský pohľad je jednoducho na nezaplatenie. 80 % ()

xxmurphyxx

Mad Max bez Mad Maxa. Je to lepšie? Je to horšie? Je to hlavne iné, aj keď v základe stále dosť podobné. Len netreba očakávať copy paste pokračovanie fenomenálnej akčnej legendy z roku 2015, inak príde nemilé precitnutie. Kým predošlý diel bol čistá adrenalínová jazda, akú do vtedy svet nevidel, tentoraz sa už jedná o klasický story telling, prešpikovaný akčnými pasážami, akých sa urodia ročne desiatky. Odlíšiť sa mu od zbytku pomáha jedinečný lore s maniakálnym zmyslom pre detail, prešpikovaný tými najdivokejšími nápadmi, aké sa mohli zrodiť len v chorej mysli génia, akým je Miller. Radosť sledovať všetku tú bizarnosť, ktorá ani jeden jediný raz nepôsobí účelovo a silene. Film sa napriek pomalšiemu tempu a sústredeniu na príbeh, aspoň oproti predchodcovi, nevyhol ani akčným pasážam, ktorých tu je stále dostatok, aj keď na predchodcu sa to jednoducho nechytá ani zďaleka. Ani čo sa dĺžky týka, ani samotného prevedenia akcie. Fury Road je jednoducho etalón akčného žánru a film aký sa rodí možno raz za generáciu. Film ktorý zrejme tak skoro, ak niekedy vôbec niečo prekoná. Tým netvrdím, že akcia vo Furiose nie je dobrá, je stále špičková, len predchodca jednoducho nastavil latku tak kurva vysoko, že prekonať ju bude takmer nemožné. To platí aj o symbióze obrazu a zvuku, kde je predošlí diel to najluxusnejšie audio vizuálne porno a Furiosa sa mu snaží priblížiť, snaží sa zobrať si to najlepšie z neho od kamery, až po ústredný hudobný motív, ale jednoducho Fury Road je len jeden a jeho pozícia na vrchole ostáva nezlomná. V skratke, film je kurva dobrý a treba ho vidieť, akurát netreba očakávať Fury Road 2. ()

Plaque

Dlho som sa to snažil bojkotovať, čo je to za Maxa bez Maxa, hovoril som si. A ja tupec som zabudol, že Max je nikto bez Georgea. Ten by dokázal natočiť totálnu šupu aj o tej malej jašterici, čo sa tam náhodou pritrafila pod kolesá. Perfektné, úplne perfektné. ()

Honzulik

Mám rád tyto filmy a tento mne perfektně pobavil. Film plný skvělých, vizuálních a technicky náročných akcí, dobří herci a děj dokonale zaujme. Film určitě doporučuji... ()

Cringy_Tommy

Furiosa je epické a dějovější nahlédnutí do post-apokalyptického světa Mad Maxe na které jsem se tak strašně dlouho těšil. Zběsilá Cesta je za mě nejen jeden z těch nejlepších akčňáků, ale taky jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Je to zkrátka tak kurevsky dobrý film, který jen tak něco nepřekoná, a proto jsem taky od Furiosy ani nečekal něco jako předchozí díl, ale i tak jsem měl velká očekávání. Už od traileru se snímek sliboval příběhovejší a větší odysseou stejnojmenné hlavní hrdinky z minulého dílu a řekl bych že se mu to celkem podařilo. Sice bych neřekl že příběh je o něco zajímavější než ve Zběsilé Cestě, v podstatě je to jen překopaný příběh o pomstě, ale určitě je dobrý a funkční tahoun filmu, který diváka úspěšně vtahuje do post-apo pustiny a během rozsáhlé stopáže představuje spoustu nových míst, které jsme v minulém dílu neviděli. Po akční stránce je to opět absolutní tutovka, které není co vytknout. To stejné se týká mistrovské režie a prací za kamerou, kterou jsem v Zběsilé Cestě tak vynachválil. Je ale potřeba říct, že jde rozhodně poznat že film jede o hodně víc na CGI a za mě to bohužel odebírá spoustu té atmosféry, divokosti a uvěřtitelnosti kterou jsem na Mad Maxovi tak moc žral. To je za mě rozhodně ten největší protiklad, kterým film trpí a díky kterému jsem i přemýšlel nad nižším hodnocením. To stejné mohu říct o vztahách mezi postavama, které jsou sice dobře zahrané ale postrádají to pouto a zkrátka nejsou tak funkční. To převážně vztah mezi Furiosou a Pretorianem Jackem, který za mě zkrátka nefungoval a místo toho působil jak napodobenina vztahu mezi Maxem a Furiosou ve Zběsile Cestě. Celé to potom působí tak že tvůrci úplně ani pořádně nevěděli na co chcou se chcou vlastně ty 2 a půl hodiny soustředit a díky tomu za mě film narozdíl od svého předchůdce tolik nevyníká. Furt jsem ale musím říct že jsem se bavil a jsem s filmem naprosto spokojen. Akce je opět skvělá, režie a práce za kamerou je opět úžasná. Za mě ale film postrádá spoustu té drsné atmosféry a autentičnosti, kterou vynikal předchozí díl. Slabších 8/10 ()

fvalek

Není dobré začínat takovou informací recenzi, ale nemám rád Mad Max a nikdy jsem neměl. Nicméně Furiosa od začátku ukazuje trošku jinou stránku tohohle universa, která se mi líbí a zaujala mě. Bohužel mi nepřijde, že by samotná Furiosa měla na to táhnout hlavní roli celého filmu, což se velmi rychle ukazuje potřebou neustále střídat postavy a dávat do popředí další a další. Celkově jsem ale byl spokojený s celým obsazením, až na Hemswortha, který se mi do takové rolem nějak moc nehodil a nedokážu určit, jestli to bylo jím jako hercem, nebo jím jako totálně otravnou a nelíbivým způsobem šiblou postavou. Zbytek ale relativně dobře fungoval, a přestože nejde o nějaký hluboký děj, ale spíš pár etap formování osobnosti Furiosy, které vyvrcholí tam, kde příběh začíná, tak to byla zajímavá podívaná, která možná nikdy nebudou má oblíbená, ale překvapivě to bylo skousnutelné. ()

Pitryx

Tak první půl hodiny jsem protrpěl. A druhou ještě více. Podle hodnocení a několika náznaků jsem čekal neustálou akci a nějaké to překvapení. Zatím se víceméně žvatlalo a žvatlalo. Nebýt těch akcí s autem tak bych to asi vypnul. No trvalo to asi patnáct minut a zase to usnulo. To už jsem tomu přestal věnovat pozornost. Tvůrce filmu ani nenapadlo přinést cokoli nového. Vše jelo ve starých kolejích a akce bylo skutečně poskrovnu. Snad jen ke konci se to jakž takž zlepšilo, ale na dvě a půl hodiny… Za mne tedy zbytečný film za spoustu peněz. ()

ESNYR

Hezký to mají. Tady je potřeba si uvědomit hlavně fakt že třeba takový Future world bylo oproti tomuhle čistokrevné peklo. Zastavte to v jakékoliv vteřině a máte nejkrásnější wallpaper na plochu PC. ()

jpacuta

Oproti praktickému Fury Road je tohle více CGI, ale furt je to sakra neokoukaná akce, kde se člověk konstantně diví, kolik nápadů se dá nacpat do takový pohádky pro dospělý. ()

p.a.douch

Je to dobrý film, o tom žádná. Ale podle mě se ani jeden z Maxovských filmů tolik nezaobíral duševními pochody hlavního hrdiny. A nikdy mně to nechybělo. Překonat nebo alespoň dorovnat  Zběsilou cestu, to by byl těžký oříšek (u mě se to nepodařilo). Pan George Miller si ovšem zaslouží velké uznání, za vytrvalost s jakou nám servíruje příběhy ze světa Mad Maxe. K výkonu hlavní představitelky nemám žádné výhrady co se týče zahrání Furiosy, bohužel jí ale chybí fyzično. Každopádně mi trochu chyběla zběsilost a hlavně Mad Max (i když nám tam jednou probliknul). Lachy Hulme důstojně nahradil původního Immortan Joea. Již známí záporáci potěšili a Scabrous Scrotus mě vyloženě nadchnul (pěkná návaznost na hru). Dementus se taky snažil (důstojně se zařadil vedle Toecuttera, Weze, Ironbara, atd.) Hodně mi připomínal lorda Humunguse. Partička nohsledů Dementuse byla taky dost dobrá (zejména Octoboss by mě bavil). Takže jedinou podstatnou výhradu mám k postavě Pretoriána Jacka, ten mi do Maxova světa moc nesedl. Doufám že se v dalších filmech nedočkáme nějaké Love Story. Vřele doporučuji návštěvu biografu. ()

GaiusPapulus

Kdybych tohle měl srovnávat s Fury road tak je to samozřejmě o něco horší ale ne špatný. Hlavní mínus je tu bohužel CGI který je v hodně scénách fakt otřesný, když ale budu řešit ostatní věci tak se mi příběh celkově líbil jak byl zpracovanej, že nejdřív vidíme dětství furiosy a jak postupně roste, I jak se ten svět měnil atd. dává to hezky vše smysl a zapadá to právě do Fury road, vše nám to vysvětluje a to se mi nejvíc líbilo jak to rozšiřuje celej příběh, dělalo mi radost videt ty všechny postavy zpátky. Furiosy samotný jsem se docela bál že se mi nebude líbit ale naopak, hned jsem si ji oblíbil, herečka byla pěkně badass v tyhle roli a mám ji furt radši a radši. No a záporák Dementus byl fakt skvělej, byl hodnékrát dost funny a dobře se mi tam hodil, taky jsem byl rád že jsme konečně viděli gastown a bulet farm, bylo tam i dost akčních scén takže to aspoň dobře využily, film obecně je víc o příběhu ale akční scény, když tam už byly tak stály za to. Nesmím i zapomenout na maxe samotného kterej tam byl jako takovej dobrej easter egg na jednu scénu, to bylo fajn. Řekl bych že pokud jste fanoušek Mad Maxe tak si to užijete 8/10 ()

cubiczech

Ten film je několik "ale". Jako dost se mi to líbilo, ale... Mohlo to bejt kratší, ale... to CG je často tak viditelný že to člověka na moment vytáhne ale... Zahraný dost dobře, často dost vtipný (za to může hlavně Hemsworth), Anya Taylor-Joy dobrá jako vždy a za celej film má asi 20 vět protože moto a auti dělá brm brm. Vlastně jsem svým způsobem zklamanej ale vlastně ani úplně ne protože je to dobrý ale vlastně nakonec o něco horší než Fury Road, minimálně o 20 minut horší (delší). Dostal jsem co jsem čekal a jsem rád že to Miller natočil. ()

Lendak

George Miller sa na staré kolená rozhodol ešte raz vrátiť do svojho milovaného postapo sveta plný bláznov a ešte bláznivejších áut. Namiesto opulentnej akcie sa tu dej viac sústreďuje na budovanie sveta a hlavne na samotnú Furiosu. To ale neznamená, že tej akcie tu je málo alebo žeby nebola dobrá. Úplný opak. Akcia je tu rovnako excelentná ako vo Fury Road. Tu dokonca aj v niektorých aspektoch svojím spôsobom aj prekonala svojho predchodcu. Akcia tu je, pravdepodobne kvôli väčšiemu rozpočtu, viac opulentná, je tu viac širokouhlých záberov ale bohužiaľ aj viac digibordelu. To mi ale vo väčšine prípadov nevadilo a ja som si iba užíval tu prenádherné akčné sekvencie. 30 minútové dobíjanie do konvoja je úplný vrchol filmu. Vďaka dlhšej stopáži a menšej absencii akcie tu ale máme viac prepracované postavy ako predtým. Furiosa je furt perfektná, ale v podaní mojej milovanej Aničky je až nadpozemsky dokonalá. Celý film si ale ukradol Chris Hemsworth a jeho ultimátne jebnutý Dementos. Našťastie je ho vo filme viac než dosť a človek si tak môže naplno užiť jeho prítomnosť. Keďže je toto príbeh o pomste, tak som sa vo veľkom bál ako s tým nakoniec naložia. Bol som viac než milo prekvapený. Namiesto epického duelu sme dostali komorný rozhovor a trest pre Dementosa je viac než dostačujúci. George Miller furt nestráca elán a opäť nám doručil ultimátny akčný zážitok, ktorému dnešné "diela" nesiahajú ani po päty. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí