V Japonsku se protnou osudy, když se v chudé rybářské vesnici vyplaví na břeh barbarská loď. V Ósace je mezitím lord Toranaga přechytračen svými nepřáteli. (Disney+)

NiaWolf

Zatím tedy moc nechápu chrochtání, kolem toho seriálu. Výprava je pěkná, historické kostýmy také, ale dialogy mi přijdou divné. Často se ztrácím v postavách a kolikrát mi i přijde, že herci sami, zapomněli, že mluví odlišným jazykem, tudíž by si neměli rozumět, i když ve scéně se zdá, že rozuměli každému slovu. Cosmo Jarvis (heh jeho rodiče asi moc četli Marvelovky..) je velmi nesympatický a dost přehrává, což kazí dojem z celého dílu. Uvidíme, jestli se dostane na další díl. ()

Miyamoto

Výprava perfektní, snaha o představení základních reálií feudálního Japonska taktéž. Blackthorne se odklání od předlohy asi nejvíce, z poměrně bezohledného muže hned od začátku tu máme odhodlaného hrdinu a následně týpka, který je vzpurný a agresivní tak, že by v reálu nepřežil déle, než pár minut. Mimo toho ale parádní podívaná a určitě si nenechám ujít další díly. ()

Magenta

Avizované srovnání se Hrou o trůny je mimo. Tohle je úplně někde jinde. Skvělé postavy, prostředí, kostýmy, i ta atmosféra. Perfektní. Jen jsem měla chvíli zmatek v jazycích. Blackthorne je Angličan na Holandské lodi, s posádkou mluví anglicky, což má tedy být opravdu angličtina? Nebo holandština? Nebo dokonce portugalština, kterou pak angličtina celou dobu supluje? Kdo ví. Aspoň, že Japonci mluví japonsky. ()

vydumnica

Rodrigues: "There's a saying out here that every man has three hearts. One in his mouth, for the world to know, another in his chest, just for his friends and a secret heart buried deep where no one can find it. That is a heart a man must keep hidden if he wants to survive. You'll understand soon, Inglés. And who knows, maybe-maybe fate brought you here for a reason. Maybe you'll live long enough to find out what it is." 4 a pol*. ()

molcan2

Videl som hodnotenie 92, takže som naozaj očakával niečo špeciálne. Bol to úplne priemerný príbeh s toľkými nahodenými menami a postavami, že je veľmi ťažké sa do konca zorientovať, kto je kto. Jednoducho nechápem ten hype. Vidím, že veľa ľudí, ktorí čítali knihu alebo videli predlohu, dali dobré hodnotenie, možno pomôže, ak už poznáte príbeh. Pre mňa ako človeka, ktorý o tom nemal žiadne predchádzajúce informácie, to nebolo nič výnimočné, nič z udalostí zobrazených na plátne nebolo prekvapivé ani nijako zvláštne. Vizuálna stránka bola v poriadku, niekedy pri širokouhlých záberoch bolo CGI príliš očividné. Taktiež herecký výkon navigátora je zvláštny, nemohol som si nevšimnúť neprirodzený spôsob jeho rozprávania. ()