Toraga si uvědomí, že musí své spojence převést z Ósaky, jinak riskuje jistou porážku. (Disney+)

rashaverak

Velka cast skveleho z prvnich dvou dilu byla zadupana do zeme, z drsneho historickeho Japonska jsme se prenesli kamsi k Piratum z Karibiku, ovsem bez humoru. Zustala hloupa heroicka vyprava nedavajici v jednotlivostech zadny smysl. Nicmene serial konecne zacina byt hoden loga Disney v podobe plytkych pribehu stylu Star Wars ci Marvel. ()

PeteBuck

Zatiaľ pohoda, dej sa posúva dopredu, trochu na škodu je vec, že sa vystrihne asi to najakčnejšie z knihy, občas nejaké intrigy, ale kniha bola zaujímavá práve tým stretom kultúr a detailným opisom zvykov v Japonsku a porovnaním s európskou "kultúrou". Čo sa týka tohto, tak o to je seriál ochudobnený, ale chápem, že sa tiež nedá natrieskať všetko a asi by to stratilo na dynamickosti. ()

M.E.K.Y

Obecně epizoda na čtyři, ale za ten jeden epický moment hrdinství, oddanosti a čestnosti samuraje Buntaró v přístavu, dávám plný počet. Tento úsek jsem si přehrál snad 20x a je tak špičkově nasnímaný a i když tato postava se v seriálu mihla asi tak 3x a nemáte k ní ještě žádný vztah, tak to má neuvěřitelné emoce a gule! ()

vydumnica

Čím ďalej, tým lepšie. Maximálne pútavé, napínavé, atmosférické. Beriem späť to, čo som napísala u E02 o dabingu, pretože inak by som nikdy nepočula výraz " to pillow with" :-). Ach, ešte dobre, že nové epizódy dávajú po týždni, človeka by to lákalo pozrieť celé za jeden týždeň. Konkrétne u tejto epizódy som si dnes v priebehu dňa všimla, že mala 100%!!! ()

geklon

Je to adaptace romantizované a dramatický těkající série knih, někde mezi historickým eposem a červenou knihovnou. Takže milovnící Mindhuntera, nebo jiné detailní procedurálky budou pěnit sliny u tlam. Já jsem nad míru nadšen, že i tak pokleslý žánr jako je hystroický román, má svého impozantního zástupce. ()

• Styl kraul, kterým John Blackthorne (Cosmo Jarvis) plave v moři, Evropa 17. století neznala. Evropané plavali stylem prsa a s kraulem se oficiálně poprvé potkali až v roce 1844, když ho v Londýně předvedli dva severoameričtí Indiáni. (Jirka_Šč)