Vikingové: Valhalla

• USA Vikings: Valhalla
USA, (2022–2024), 19 h 41 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Jeb Stuart

Kamera:

Peter Robertson

Hudba:

Trevor Morris

Álfrún Laufeyjardóttir, Frida Gustavsson, Joakim Nätterqvist, Bosco Hogan, Mark Huberman, Kenneth M. Christensen, Yvonne Mai, Hafþór Júlíus Björnsson (více)

Po sto letech povstane nová generace legendárních hrdinů, aby vzala osud do svých rukou a vešla do dějin. (Netflix)

Wlastik

Ani nechci psat recenzi. Toto bylo neskutecne becko. Obcas chaoticke. Ale hlavne, ze nakrmili divaka tim, co chtel videt: Vikingy a krev. hm, wow. Jestli jste si mysleli, ze ta saga po Ragnarove smrti byla sracka, tak to se "teste" na tento serial. :D O cem byl ten serial? O Gronanovi nebo o Jezisovi? Uz ani nevim. ()

Hemlock

Ach jo… to se musí za každou cenu dokurvit vše co funguje? Top seroš o 100 let později - z chlapů jsou tam buzničky, v Kattegatu vládne ČERNOŠKA - ano, na severu Evropy v ranném středověku je u moci saracénka s trvalou a mě se chce grcat… kde jsou tvrdé výzvy, syrová atmosféra, dupačka a vše, co Vikingy dělá Vikingy?? Z úcty k Ragnarovi a jeho synům dávám trojec, ale s velkým napětím čekám, co přinese další série - třeba se tam na růžovém jednorožci objeví Greta s armádou transek a to bude teprve ta pravá Valhalla… ()

Helo

Přistupoval jsem k tomu s dost silnýma předsudkama z části způsobenýma nesmyslným blackwashingem, z části nepřesvědčivýma ukázkama a v neposlední řadě i... poslední sérií původních vikingů. Kterou to s jistotou a sebevědomím zdejšího hašašinskýho jarla Köreho překonává! Díky skromnýmu počtu epizod to hezky odsejpá, je to docela dobře natočený, takže se to může chlubit i doopravdy napínavýma momentama a nový postavy jsou ve většině nečekaně sympatický. Navíc to zatím má minimum doopravdických nelogičností, takže pokud k tomu člověk nepřistupuje jako k něčemu vyloženě historickýmu, tak se tady může i dobře bavit a lze tvrdit, že se to tady historických událostí drží zatím o mnoho víc než původní seriál, jakkoli je tu spousta věcí ohnutá, vynechaná nebo naopak přidaná a tvůrci si dějepisnou učebnici vzali jen jako určitou osnovu na níž nabalili svoje příběhy (ne, Cornwell to pořád není a LHfašisti se trápit při sledování budou dost, stejně jako historici). Já se trápím jen tím, že je to přivíraní očí nad plněním kvót pro mě čím dál těžší a hůř a hůř to odpouštím, třebaže tady se aspoň pořád snažili dát tomu nějakou smysluplnost. ()

Chrustyn

Neočekával jsem nic, ale nakonec překvapivě slušné. Ne tak komplexní a výpravné jako původní vikingská série, ale na druhou stranu se furt jede kupředu, nikdo se ničím zbytečně nezdržuje, akce je dost a vlastně to po celou dobu nenudí. Bohužel zde nejsou žádné výrazné postavy a v půlce si nebudete pamatovat jak to začalo a po týdnu na seriál zapomenete úplně. ()

Happens

Je to docela zajímavě a poutavě epické, ale někdo měl potřebu udělat to co nejvíce politicky korektní, takže typickou vladařkou Kategatu je samozřejmě žena a ještě k tomu černoška, protože to dává nejvíce smyslu pro severskou vikingskou krajinu, plus 1/3 filmu se věnuje spolku padlých holek. Takže mínus dvě hvězdy. ()

• Oficiální zdroje uvádí, že se seriál odehrává 100 let po událostech původních Vikingů (od r. 2013). Původní Vikingové se však odehrávají na přelomu let 790 a 800, což naznačuje několik titulků v 1. a 2. sérii. Invaze Kanuta Velikého do Anglie (potvrzená několika prameny z první ruky) se odehrála v roce 1010, takže se blíží 200 letům. (LUKICKK)
  • Leif Eriksson (Sam Corlett) a Harald Sigurdsson (Leo Suter) jsou zobrazeni jako stejně staří. Předpokládá se, že Leif Eriksson se narodil ve skutečnosti asi 50 let před Haraldem Sigurdssonem. (Lynette)
  • Natáčelo se v letních měsících až do listopadu 2021 v irském Dublinu a ve filmovém studiu Ashford studios, Ballyhenry v irském hrabství Wicklow. Filmařské práce komplikovala právě probíhající pandemie covid-19. (Lynette)

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)