The Sadness

• Tchaj-wan Ku bei (více)
Tchaj-wan, 2021, 99 min

Město Tchaj-pej náhle propuká v krvavý chaos, a to kvůli viru, díky kterému jsou lidé nuceni vraždit, mučit a dělat spoustu horších ohavností. Mladý pár je dohnán až na hranici zdravého rozumu, když se snaží znovu sejít uprostřed této strašné apokalypsy. Doba pořádku a radosti je pryč, zůstává pouze a jen „smutek“ (The Sadness). (HanzoBureshi)

jorgus

Fajn film který se toho neboji:)pěkně to odsypalo zaver taky fajn jak mám rad:)na první film z Tchajwanu co jsem viděl dobrý pocin:) ()

Gastovski

Film má sice jakože základní příběhovou kostru, ale v podstatě jde jen o masakrální vyvražďovačku bez většího přesahu. Nicméně všechny ultra brutalitky jsou zachyceny docela zábavnou, rozvernou formou a já se s provinilým úsměvem docela dost bavil. Až do úplného konce zběsilé tempo nevydrží, ale i tak dávám tomuto tchajwanskému bizárku palec nahoru. ()

peca

Tak tentokrát pro změnu Tchaj-wan. Asiati opět utržení ze řetězu. Absolutní masakr a totální gorefest. Děj se ale bohužel nevyhne slabším místům a scénář vlastně o ničem, ale to bývá přece jenom v těchto filmech tak nějak vedlejší. Moc dobré..škoda že v červených to ale nejspíš nezůstane.. ()

Vabr

Zprvu jsem si myslel, že Tchaj-wan, že to bude levný, nebudu na to koukat. Ale pak mě hodnocení a trailer (profesionální kamera, hodně krve, nápad) nalákaly. Bohužel se to už od prvního útoku zkazilo, protože vůbec nevyvolal žádné napětí, strach a působilo to levně. A už to šlo takhle dál. Hlavním problémem The Sadness je, že nedokáže vyvolat žádné napětí (na rozdíl od novýho Texaskýho masakru motorovou pilou, ze kterýho jsem úplně při sledování šílel a skákal ze židle!). Dále se mi samotný virus nelíbí - lidi se zničehonic přepnou do levných odpadových hororových záporáků z dvoutisícovek a melou stejně odpadový dialogy. To už moje očekávání definitivně posadilo na p*del. Moc tomu taky nepomohlo rozdělení dvou postav, protože linka toho týpka na mě působila zbytečně. Gore samotnej je bohužel neakční (jak jsem už říkal), takže nefunguje a k tomu je často na hlavu provedenej nebo před ním následují ty sra*koidní dialogy. Někdy jsou scény zbytečně dlouhý. Asi se snažili působit díky dobrý kameře profesionálně, ale někdy bych to zkrátil. Konec v laborce byl hrozně natahovanej a nudnej. Finále je strašně nijaký a zároveň tak čekaný. Vyhodnocení: Pro jednou musím souhlasit s ‚‚naší celebritou‘‘ Psychorem. ()

agassi68

Typická predvídateľná gore vyvražďovačka, na ktorej by som sa kedysi bavil, mi v tejto covidovo-vojnovej dobe nepríde až tak zábavná. Pocit stiesnenosti a možnej uskutočniteľnosti preklopil tento film do takmer reálnej hrozby.. ()

Rockerman

Vzhledem k násilí a bezcitnosti ve světě to vypadá, že virus Alvin je rozšířený mezi námi už dávno. Jde o trochu jiné zombíky a vůbec se mi to nelíbilo. Jen potoky krve bez děje. Spoiler: granát v hubě a soulož do oka, dvě nejlepší scény. ()

Aurus

8/10. Mám rád horory se zombie a tohle byl velmi dobrý horor kdo neviděl tak doporučuji. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Doporučuji. ()

BOURQUE

Krvavý a násilný apokalyptický horor s B-čkovým scenárom a s prekrásnou mladou slečnou Regina Lei, pochádzajúca z Tajvanu. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

figliar

Spočiatku sa film tvári ako Tchaj-wanská zombiekovka. No po pár minútach to celé zmrví vírus Alvin a zo sľubnej akcie sa stane neopísateľná blbina. Lacné gore efekty s hektolitrami krvi, hlúpe dialógy a nezáživný dej. Vo filme nechýbajú pre Áziu typické zvrátenosti a momenty, pri ktorých sa divák chytá za čelo a neveriacky krúti hlavou. 2 hviezdy dávam iba preto, že na niektoré scény nikdy nezabudnem !!! (napr. scéna s vypichnutým okom) !!! ()

Daiker

Nikdy víc...... Takovým filmům se vyhýbám, ale zas jsem to nemohl nezkusit ......... Přesně takové filmy jsou u mě na filmovém dně sledovatelnosti..... Ale sto lidí, sto chutí..... ()

AngelG

Pokud si přejete nějakou ujetou úchylárnu, tak se vždy můžete spolehnout na asiaty. :D Na jednu stranu to na nich člověk musí milovat. Jejich kreativita, ojedinělost a odvázanost nezná mezí. A tady to sice není nijak kreativní, ani nic co by už člověk neviděl, ale rozhodně tomu nechybí odvázanost. Jsou vždy připravení natočit něco, nad čím by západ omdlíval a křičel, že to je moc. Je vidět, že zde rozpočet nebyl veliký, ale i tak to vypadá slušně, společně i s maskami a gore. Jako taková zvrácená oddychovka dobrý. :) ()

Likan7

Nepamatuju si, že bych někdy viděl větší nechuťárny, než jaký se dějí tady. První hodina je parádní hororová jízda. Plná krve i násilí. Co je horší než zombie? Zombie, který myslí, mluví, má vědomí a umí všechno jako vy. Jen vás chce znásilnit/umučit/zabít co nejbolestivějším způsobem. V tomhle je The Sadness velmi originální a díky tomuhle prvku tu apokalypsa probíhá trochu jinak než normální. Scéna ve vlaku je parádní krvavá lázeň. Proto je velká škoda, že v poslední třetině film trochu ubere z toho násilí (sexuální napadání se naopak zvyšuje až do konce) a čím blíž se blížíme ke konci, tím je potřeba trochu pohnout s příběhem. Osobně si myslím, že tohle je navíc. Klidně bych se 100 minut díval na různý scénky brutality a násilí. Jsou totiž poctivě hororově, dobře natočeny. ()

maramashi

Tchaj-wan neskutočne prekvapil týmto "zombie" skvostom. V tomto filme sa zombie nepremieňajú iba menia svoje správanie a oči čo je rozdielom oproti ostatným zombie filmom. Tento film je pre mňa veľký guilty pleasure pretože mám redšej akčných ako hororových zombíkov. Akčné sekvencie sú tu jedno veľké plus aj s množstvom gore a rôznymi ďalšími nechutnosťami. Krvou sa tu nešetrilo a rôznymi ďalšími hrotmi. Herecké výkony rozosmiatych zombie naháňajú husiu kožu plus dramatická hudba do pozadia sú veľkým ťahúňom atmosféry tohto filmu. No nemohol som dať plný počet pretože mi tam chýbalo väčšie rozobratie toho ako to vzniklo, ako sa to šíri a hlavne mi chýbal viac vyhrotený koniec ktorý bol viac než predvídateľný. Jednoznačne jeden z najlepších zombie filmov aký som videl a kľudne by som ho zaradil do top X najnechutenejších filmov aké som videl. 85% ()

movemat

Drsný gore, so scénami na aké by západná produkcia nemala gule, ktorý pokulháva na scenáristickej primitívnosti. Tempo je však solídne a 100 minút utečie ako voda. V rámci "zachráň sa kto môžeš" filmov zaujímavý nadpriemer. Slabšie 4 hviezdičky. ()

Mamlas

Nedá se tomu upřít bizarní brutalita, která asiatům jde skvěle. Konec chvály. Film postrádá děj, zápletku. Je omezený jen na to, že dva utíkají a ostatní je honí a cestou furt někdo umírá zabitím. To velmi rychle omrzí a taky to nikam nespěje. Taky nepotěší takový ten asijský rukopis, který nejde přehlédnout. Ten mi nikdy neseděl. Jinak tak ze 30% je film o masakrování lidí, z 5% je nějaký přijatelný informační obsah, zbylých 65% jsou prostoje a vata nebo někdo někam utíká nebo někdo na něco kouká nebo něco dalšího nezajímavého. (32%) ()

adamix

Gore a nechutnosti sú tu to jediné atraktívne, ináč film zlyháva po všetkých stránkach a aj keď sa snaží spočiatku pracovať so svojimi hlavnými postavami, nakoniec aj tak nejde o emócie ale o násilné porno, ktoré neprinesie nič viac aby sa viacej zviditeľnilo. ()