Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rogera Balfoura nájdu zastreleného v jeho londýnskom dome a túto smrť inšpektor Edward C. Burke zo Scotland Yardu (Lon Chaney) prehlási za samovraždu. Vykonávateľ Balfourovej poslednej vôle - sir James Hamlin (Henry B. Walthall) trvá na tom, že jeho priateľ Roger by si nikdy nevzal život sám. O päť rokov neskôr opustený Balfourov dom znova ožíva príchodom dvoch neprívetivo vyzerajúcich nájomníkov a ich prítomnosť podnieti sira Jamesa Hamlina znova zavolať inšpektora Burkeho... (matriosa)

(více)

Recenze (14)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Je velmi smutné, že se tento němý klenot po požáru v roce 1965, který zachvátil uložiště filmů v trezoru MGM zřejmě již navždy zapsal na seznam ztracených kousků. Po mnoha letech přišlo Turner Classic Movies se spásnou myšlenkou, jak alespoň „částečně oživit tuto klasiku“ a pověřilo producenta Ricka Schmidlina, aby za pomocí dobových fotografií a doprovodných titulků vytvořil foto rekonstrukci filmu. Což jak se následně ukázalo, bylo velmi odvážným ale za to velmi dobrým nápadem a alespoň částečně si tak diváci mohli vychutnat starý detektivní příběh. Jasně nebylo to ono (hraný film je přece jenom lepší než nějaké fotky), ale i tento počin měl rozhodně své kouzlo. Díky titulkům, skvělé doprovodné hudbě a samotným fotografiím (z nich některé byly vskutku děsivé) tak vzniklo dílo, které si jistě zaslouží diváckou pozornost. Lon Chaney nebyl jen mistrem mimiky a převleků, ale i výborným hercem. Děs z něj šel i ze samotných fotek. Když k tomu přidám i půvabnou Marceline Day, já byl prostě spokojený. Je ovšem těžké hodnotit „foto film“ – protože originál to nedokáže nikdy plnohodnotně nahradit. Nicméně pokud máte rádi „rarity“, tak byste si tohle určitě neměli nechat ujít! 60% ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Lon Chaney tradičně musel podávat skvělý výkon, to je patrné i z fotografií. Ten člověk byl děsivej i nenalíčenej, natož pak teprve ve všech svých převlecích a maskách. I zde jasně dokládá, že přízvisko Muž tisíce tváří mu patřilo právem. Netušit, že je to zbytečné, modlím se, aby se někde kopie London after midnight ještě objevila. A to nejen kvůli démonickému Chaneymu - příběh je napínavý, s celou řadou hororových prvků, krásnou Marceline Dayovou a překvapivým rozuzlením. Nedávná rekonstrukce navíc filmu dodala i vynikající hudbu, a tak ačkoli de facto jde jen o sled fotografií, musím dát pět hvězd a ani o jednu méně. ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Škoda kdyby se film neztratil mohlo to dopadnou daleko lépe, Chaney na fotkách působí neuvěřitelně parádně a strašidelně, věřím že to mohla být pecka jako Nosferatu ale z těch fotek jsem si to prostě neužil nějak extra a to i přes dobrou hudbu. Browning opět dokazuje že umí a umí parádně. Je opravdu škoda že se film ztratil. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Unikátní fotorekonstrukce jednoho klasického němého detektivko-hororu, která je sice z dnešního pohledu na úrovni primitivní PPT prezentace, ale přeci jen neztrácí kouzlo díky síle fotografií, jejich poskládání i vážné muzice v pozadí. Zdejší přízrak Lona Chaneyho je geniální. Velká škoda požáru, mohlo to být v klidu dílo považované třeba na úrovni starého Fantoma Opery. ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

V Lost Horizon byly fotografiemi nahrazeny části poškozené obrazové složky filmu. V Der var engang už to byla rovnou celá polovina filmu, ne-li více. Z London after midnight, z dochované rekonstrukce možná i zajímavého filmu s upírskou tematikou, bohužel pouze jen fotografie různé kvality. Škoda, ale třeba se přece jen ještě nějaká kopie najde:) ()

Galerie (30)

Zajímavosti (7)

  • Chaneyho make-up pro film byl pozoruhodný. Nabroušených zubů a hypnotických očí dosáhl na základě speciálního drátěného vybavení, které nosil jako monokly. Na základě dochovaných účtu se jednalo a velmi precizní masku. Dochované fotografie se dodnes užívají jako příklad jeho exclentního smyslu pro make-up. (Mr.Ocek)
  • Jediný plagát, ktorý k filmu zostal, vydražili za 478 000 amerických dolárov. Stal sa tak najdrahším plagátom vo filmovej histórii. (krasomama)
  • Film byl použit u soudu jakou část obrany muže, obviněněného z vraždy ženy v Hyde Parku, který tvrdil, že výkon Lona Chaneye jej udělal dočasně šíleným. Důkaz nebyl uznán, a tak byl pachatel za svůj čin odsouzen. (Mr.Ocek)

Reklama

Reklama