Zoo

USA, (2015–2017), 27 h 54 min (Minutáž: 40–79 min)

Předloha:

James Patterson (kniha)

Chris Tilton

James Wolk, Nora Arnezeder, Nonso Anozie, Kristen Connolly, Billy Burke, Carl Lumbly, Isaac White, Brian Tee, Tamara Tunie, Shane Jacobsen, Han Soto (více)

Na Zemi propukla vlna zvířecích útoků proti lidem. Jsou koordinované, zuřivé a ve většině případů smrtící. Skupina vedená zoologem Jamesem Wolkem má za úkol zjistit co a proč se děje a hlavně....jak to zastavit. (TV Nova)

Lavinia

Zjevně došly nadpřirozené potvory, tak musejí lidstvo ohrožovat chudáci zvířata. Většina ataků je debilní, tedy lidé s puškou se chovají jaksi nepochopitelně debilně - než bych lva odpráskl, nechám se sežrat? Ve jménu ochrany přírody? Polezu za čoklem s laciným plyšákem někam do temné uličky v cizí zemi? Pitomost se vrší na pitomost a já si nenechám znechutit těch pár zvířat, co mám ještě trochu ráda. Podprůměr. ()

Hollohlaway

Námět je celkem zajímavý, ale provedení je naprosto strašlivé. Nebýt sympatických postav a zvědavosti jak to bude dál, utnul jsem to už dávno.Na imbecilitu scénáře jsem dost alergický, a tady je ho v míře vrchovaté. Podivné zvraty v ději,nelogické nesmysly, chování postav...někdy vysloveně hrůza. Město terorizují zdivočelá zvířata, a armáda nikde, lidé navzdory nebezpečí nemají ani klacek a chodí temnými uličkami sami...Věznici se všemi dveřmi dokořán vyvraždí cca 6-8 vlků, ačkoliv by je pár lidí s tyčema umlátilo.Několik vojáků s automaty se nechá zmasakrovat pár leopardy. Nikdo nemá v ruce nic, nechává se překvapit, v džungli obklíčeni zvířaty, o kterých už vědí, že útočí na lidi se procházejí jako by se nechumelilo...A to i v pozdějších dílech. Někdy už jsem vysloveně na hrdinu poté, co pronesl větu typu " Jdu se projít," atd. řval VEZMI SI ASPOŇ KUDLU TY HOVADO! nebo ZAVŘI ZA SEBOU TY DVEŘE! O hlavní zápletce, která je šita horkou jehlou nemluvím, to jsem v rámci určité béčkovosti ochoten snést. Tohle všechno mi tak vadilo, že jsem to málem nedokoukal. Zkusím druhou sérii, ale nevím nevím. ()

patrik1177

Zoo je veľmi zaujímavý seriál, dokonca by som povedal, že námet bol jedinečný. Zatiaľ som sa totiž nestretol so seriálom, ktorý by sa toľko zameriaval na zvieratá a čo by bolo keby zvieratá povedali NIE! Z 1. série som bol úplne unesený, dej bol napínavý, postavy sa presúvali a riešili problémy so zvieratami po celom svete a divák nikdy nemohol nič predvídať. Kvalita 2. série podľa mňa o niečo klesla, ale seriál si viac-menej zachoval svoj charakter aj naďalej. Komplikácie však nastali pri udalostiach dielov 2x04 a 2x05, kedy seriál stratil časť divákov. Nemôžem im to mať za zlé, veľa vecí sa týmito 2 dielmi zmenilo. Definitívny zlomový okamih však prišiel až v záverečnej epizóde 2.série, kedy nastalo niekoľko zlomových udalostí, seriál sa začal uberať úplne iným smerom. Na konci 2. série sa čas v seriáli posunul o 10 rokov. Za 10 rokov sa toho veľa zmenilo, zmenili sa charaktery postáv (najviac sa zmenila asi Jamie, zrazu z nej je pomaly Terminátor), zvieratá nahradili laboratórne vytvorené hybridy, a zmenil sa celý svet. 3. séria sa začala uberať absolútne zlým smerom, už to viac nebolo o zvieratách. Plno divákov to jednoducho neznieslo a seriál začal strácať sledovanosť skoro raketovým tempom. Navyše záver 3. série bol absolútny fail, diváci očakávali nejaké rozuzlenie, možno vyriešenie problémov, záverečný diel však skončil ako keby v polovici série. Tvorcovia seriál kvôli nízkej sledovanosti samozrejme zrušili s absolútne otvoreným a blbým koncom. Čo sa však týka hereckého obsadenia, môžem len chváliť, síce väčšinu hercov som predtým nepoznal, ale až na pár výnimiek hrajú výborne. ()

Tom Riddle

Jaképak by to asi bylo, kdyby si zviřátka řekla "a dost!" (© by Dolores Jane Umbridge) a rozhodla se spojit síly za účelem podrobení lidí? Na to se pokouší odpovědět seriál Zoo. Nepřiznané guilty pleasure se většinu času pohybuje v rovině příjemně béčkové atmosféry starších hororů, a díky rychlému tempu tak nestíhá nudit, kvůli dost možná nejhorším seriálovým dialogům ever ovšem až příliš často sklouzává do vyložené trapnosti. Ty tři si to urve, uvidíme, co přinese potvrzená druhá sérka. ()

evilmind

V seriálovém zpracování knihy Jamese Pattersona (u nás vyšlo jako Smečka a zatím jsem nečetl) jsem se obával především toho, že pro zobrazení situace, kdy zvířata po celém světě cíleně napadají lidi s cílem je vyhubit, bude třeba velké množství hodně špatného CGI, a příběh to zabije nebo zesměšní. Po skončení první řady můžu říct, že tato obava byla lichá. Domácí i exotická zvířata jsou totiž až na několik málo vyjimek z poslední episody naprosto skvělá a přirozená, a pravděpodobně ve většině záběrů skutečná (taky mají na imdb ve full credits hodně animal trainerů). Zato ty lidi, ou jé. Čím se zápletka víc komplikuje, tím jsou dialogy i scény pitomější, oslí můstky gigantičtější, a celá scéna méně a méně uvěřitelná. A to přesto, že jsem ochoten věřit v existenci takové mutace, a nepokrytě fandit zvířatům. V posledních episodách pak scénáristická beznaděj vrcholí: nevadí mi, když hlavního hrdinu obklíčí dva rotvajleři a dvě kočky domácí, a společně ho naženou do nárůčí paviánů (jak už jsem řekl, zvířata hrajou super), ale obraz apokalyptického Washingtonu, který se vylidní po zabití pár tisíc lidí na celém světě dohromady... fakt ne, dík. 3/5 ()

• Pre tvorcov bolo nanajvýš dôležité, aby zvieratá pôsobili vierohodne. Na pľaci sa vystriedali dve tisícky živých zvierat. (krasomama)
  • Prvé, čo sa Kristen Connolly spýtala producenta po prečítaní scenára, bolo, ako natočia scény s levmi. Šokoval ju odpoveďou, že proste privedú živé levy. (krasomama)
  • Tvůrci původně plánovali natočit 5 sérií s dalším možným prodloužením, nakonec byl však seriál v roce 2017 po 3 sériích zrušen s otevřeným koncem kvůli nízké sledovanosti. (patrik1177)

Komiksový film Marka Millara se hýbe kupředu

Komiksový film Marka Millara se hýbe kupředu

10.08.2020

V roce 2017 Netflix uzavřel smlouvu s komiksovým spisovatelem Markem Millarem, která v podstatě streamovacímu gigantovi zajišťuje práva předělávat originální komiksy slavného spisovatele do filmové… (více)