Oni

USA, (2021–2024), 12 h 23 min (Minutáž: 31–55 min)

Tvůrci:

Little Marvin

Ashley Thomas, Deborah Ayorinde, Christopher Heyerdahl, Shahadi Wright Joseph, Alison Pill, Abbie Cobb, Sophie Guest, John Patrick Jordan, Derek Phillips (více)

Seriál zobrazuje černošskú rodinu, ktorá sa sťahuje do "bielej štvrte" v Los Angeles, kde ich nečaká pokojný život, ale neustály boj s rasistickými susedmi, ale aj zlomyseľnými silami z iného sveta, ktoré ich spoločne so susedmi zosmiešňujú, terorizujú a chcú ich úplne zničiť. (R...)

kumite

Tyto "produkty" dnešní poklekávací BLM doby ve jménu mrtvého feťáka a recidivisty, to jde zcela mimo mě a jen mi to kazí zážitek z filmu. Je to už fakt do očí bijící. Vím, že ultra levičácký Hollywood se na této pošahané vlně krásně sveze, ale opravdu to musí být takto ? Copak jim nestačí, že jsme to dopracovali k tzv. rasovým kvótám, kdy takřka každý film či seriál musí mít postavy od bílé, přes žlutou až po černou a běda jak ne ? Samozřejmě výjimkou jsou černošské filmy, tam se na nějaké kvóty nehraje, že ? ()

Rockerman

Není pochyb o tom, že se takový příběh hodí do krámu současných aktivistů, kterým záleží jen na černých životech. Být to ze současnosti, házím to do odpadu. Jenže děj je zasazen do padesátých let minulého století a tehdy to opravdu lidé s tmavou kůží neměli asi lehké. Natočeno je to výborně, ale neseděla mi tam ta hororová linka, ta rasová by k děsu a hrůze úplně stačila. Čas však trhnul oponou a situace dneska je diametrálně odlišná. Na černocha se bílí nesmí ani škaredě podívat a v rámci protirasistického boje dochází i k takovým absurditám jaké sledujeme kolem aféry fotbalistů Kamara - Kúdela. ()

Hapretor

Zpočátku fakt úlet a šokující a čuměl jsem jak puk, jak zase dokázali zvednout laťku "mindFuck" s divákem ... pak ke konci jsem netušil, zda jde o horor s duchy , agitku, že  čer ... , ehm, afroameričané se mají už několik století v Ámérice véélice špatně ... a ten pocit je bohužel podle mě plně zasloužený ... nebo sociální drama, které schválně naprosto devalvuje obecně ámérické občany bílé pleti, že jsou do jednoho zdegenerovaní, psychicky narušení, všehoschopní k tomu vysoce retardovaní a omezení myšlenkově úplní vypatlaní kokoti bez kouska citu a respektu k jinému člověku. Druhá řada mě nechává chladným. ()

Taškář

Compton je město v americkém státě Kalifornie, v Los Angeles County. Compton leží v jižní Kalifornii, jihovýchodně od centra města Los Angeles. Město bylo založeno roku 1888. Nechvalně Compton proslul vysokou kriminalitou a chudobou. Není doporučeno tam jezdit na dovolenou nebo se tam zdržovat.  Důvodem je velký počet místních černošských a hispánských gangů. V USA to bude u jedné části obyvatel oblíbeno asi jako Usvit planety opic :-) Demagogie a rasizmus od afroameričanů na postupu. Scénář samozřejmě tmavý. ()

baddass01 odpad!

A příště by nebyl špatný seriál o rodině bělochů, kteří se přestěhují třeba do centra černošského Harlemu nebo do Detroitu. Ten klidný a radostný život, plný sousedského pochopení a lásky, co by jich tam čekal. Hotový ráj na zemi. :DD . . . . https://www.lidovky.cz/svet/ja-jsem-cerny-kdo-je-vic-belossky-rasismus-neni-jediny-problem-ameriky-cernossky-rasismus-ma-take-sv.A200809_073628_ln_zahranici_ele . . . https://www.svobodny-svet.cz/6677/detroit-mesto-kde-cerni-studenti-zaluji-stat-ze-je-nenaucil-cist.html ()

ER

Áčkový seriál, který na životě černošské rodiny propojuje rasismus s hororovými prvky (život černých je horor sám o sobě). Jednotlivé scény jsou vybroušené, jenže jako celek nefungují vždy ideálně , ovšem jsou důležité, jelikož ukazují pod jakým tlakem se rodina nachází. Ale když se bílí rozhodnou barevnou rodinu vystrnadit, nebo se objevují střípky z života hlavních postav, tak se projeví síla seriálu. Dokonce bych řekl, že strašidelné scény by tu ani nemusely být, nepříjemných zážitků tu je i tak dost. ()

SAINTS

Kvalitny serial aj ked je to trošku prehnane a serial sa nevyhne opakovanym stereotypom o rasizme.Treba však dodat,že toto je fiktivny pribeh nie dokument o rasizme.Herecke vykony su špičkove.Nadbrirodzene zle bytosti su strašidelne,ale niektori ludia su prišeri. ()

Zoltar78

Tohle mě přimělo poslat amazonu pár poctivě vydřených kaček a nelituji toho. Naprosto čupr seriál mísící několik žánrů, přesto působí celistvě. Nemít to tak výbornou technickou stránku, dal bych silné 4*, ale tohle je tak vymazlené, že tu jednu hvězdu ještě musím přihodit, abych podtrhnul jeho výjímečnost. Jakoby Peele s Tarantinem spojili síly a předložili nám tuhle laskominku. Ale kdepak, tady musím smeknout před jinýma pánama.. PS: Velká natěšenost na druhou sérii. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD