Slow Horses

• Velká Británie Slow Horses
Velká Británie, (2022–2024), 18 h 3 min (Minutáž: 40–53 min)

Tvůrci:

Will Smith

Předloha:

Mick Herron (kniha)

Gary Oldman, Jack Lowden, Kristin Scott Thomas, Rosalind Eleazar, Saskia Reeves, Christopher Chung, Aimee-Ffion Edwards, Kadiff Kirwan, Freddie Fox (více)

Táto dôvtipná špionážna dráma sleduje nefunkčný tím agentov MI5 a ich nepríjemného šéfa, známeho Jacksona Lamba, ktorí sa pohybujú v podfukoch špionážneho sveta, aby ochránili Anglicko pred zlovestnými silami. (Apple TV+)

melmoth

Prvé dva diely Slow Horses adekvátne nastavia tempo, predstavia charaktery a rozdajú karty. Je u toho nadpriemerná výprava, priemerná technická stránka a charizmatické obsadenie, ktorému bez debaty kraľuje (čo sa dalo čakať) Gary Oldman. Seriál ma tým pádom ako diváka nestráca a moja zvedavosť, ako sa linky budú odvíjať ďalej, je nemalá. Dajte novinke Apple TV+ šancu. P.S.: Producenti projektu očividne veria – podľa imdb.com je už potvrdená druhá séria. Viac tu ()

fhe_verdict

Len centimetre chybali k tomu, aby som tomu dal 5*. Tu jednu hviezdu som odobral (serial jiste promine) za logicke chyby v scenari a trosku rozpravkovy koniec. Ale inak... Gary Oldman v seriali absolutne sefuje. Cynizmus, sarkazmus a anglicky humor v tom najlepsom ako ho pozname. Zaroven splneny bobrik za twisty v seriali. V spravnom spionaznom diele cely cas nikto nesmie vediet ci je dobry skutocne dobry a z hajzla sa nakoniec nestane ten kto poda pomocnu ruku. Strhujuco natocene akcne sceny vtahuju do deja. Takmer uplne bez filozofujucich scen, davajucich priestor sa na hlboke zamyslenie. Sleduj, bav sa, tlieskaj. .................................................Moscow rules: Watch your back. London rules: Cover your ass............................................... P.S. MI5 ako organizacia ludi z tych spravnych rodin by neposlala do Slough house vnuka tak vysoko postaveneho cloveka. Lahko a bezbolestne by sa s Riverom dohodla, aby znepokojujuce informacie zahrabal na dno najhlbsieho suflika a pritom krasne postupoval na kariernom rebriku v slapajach svojho deda. Ale to filozofujem ja :) ()

JohnDark

Slow Horses, Thriller, VB 2021-2023, 1. séria 6 častí, 2. séria 6 častí, 3. séria 6 častí,  H: Gary Oldman, Jack Lowden, Kristin Scott Thomas, Jonathan Pryce, Saskia Reeves, Olivia Cooke, Rosalind Eleazar, Chris Reilly, Christopher Chung, 60% ()

supEnoc

Velmi milé překvapení a důkaz toho, že se přece jen něco kvalitního ještě dá vyprodukovat. Sledoval jsem to jako komedii, ale je to velmi engaging in po té špiónské stránce. Gary Oldman for BAFTA. ()