V prvním díle Aleš Pelán čelí nařčení, že udržuje zakázané vztahy se svými studentkami. Mezitím na stejné škole dochází k brutální šikaně jeho kolegyně, kterou si žáci natáčí na video… Má každý učitel takovou autoritu, jakou si zaslouží? Nebo si žáci dovolují víc než kdy dřív? (Česká televize)

Pulper

Po 1 MISI, Osadě a Dvojce na zabití konečně něco, na co se dá koukat. Tohle se vážně povedlo. Žádné přehrávání, naopak. Střízlivý a uvěřitelný herecký  projev, což je jistě do velké míry zásluha režisérky. Překvapil mě Lukáš Vaculík, jehož jsem nepovažoval za moc dobrého herce. Těším se na další díly! ()

quido_zidle

Výborná práce! Mělo to spád, skvělé dialogy, napětí a výborně definované charaktery v učitelském týmu - naprosto reálné malé české svině ze života. Vaculík na 1! Celou druhou polovinu dílu jsem měl husí kůži a pocit na zvracení z těch malých českých lidiček, jejich pokryteckých keců a maloměšťácké nabubřelosti. Jedna hvězda dolů za manželku Pelána (Iveta Dušková)- nebyla vůbec uvěřitelná, chovala se spíš jak jeho matka a pak ministra (Jiří Havelka) - ten byl jak z parodie na politiky... ()

fafejt001

Tak  latˇka  je  nastavena  opravdu  vysoko  a  to  díky  Vaculíkovi . Ovšem  také  zástupkyně  je  dobrá   mrcha , tedy  zahraná  výborně . Pokud  to  půjde  v  tomto  duchu  dááále  ,  tak  to  vidím  na  seriál  roku . Takových  Pelikánů ,   by  to  chtělo  do  každé  školy ,  tak  deset . Což  je ,   samosebou ,  scifi  ,  takže  naše  školství  je  tam  kde  je  . Jako  seriál  to  bude  zajisté  zajímavé  a  podnětné  ,  hlavně  v  této  době  . ()

HonzaBez

"Každý má takovou autoritu, jakou si zaslouží…" Nevím, zda budu mít chuť sledovat tento seriál z učitelského prostředí, ovšem tento první díl mě poměrně zaujal, protože téma učitelské šikany je zde pojato poměrně sugestivně a člověka z toho příběhu až trochu mrazilo. Určitě na tom má podíl i skvělý Lukáš Vaculík. Jen si nejsem jistý, zda tu více než onen smutný příběh učitelky, která byla "sama v celém vesmíru", nakonec nevyniklo v závěru téma "spravedlnosti bulváru," který manipuluje s realitou. Ač ten rozhovor Vaculíka s bulvární novinářkou, při němž se zamýšlí mj. nad tím, že lež není jenom to, že někdo říká a píše něco, co se nestalo, ale že stačí, když se kus té pravdy vynechá, a změní se tak kontext, obsahuje podnětné myšlenky.. ()

LachtanShows

No, už jsem tomu fakt nevěřil, ale i letošní na seriálové pokusy bohatá podzimní sezóna dokáže českému divákovi nabídnout něco víc, než jen prostoduchý paskvil, který nemá daleko od označení telenovela a jeden jeho díl je natočený za půl hodiny v prkenném studiu s prkenným obsazením. Tenhle místy až nekompromisní seriálový thriller si mě k sobě vtáhnul hned zpočátku a už se ohromně těším na další díl. ()

• Premiéru prvního dílu sledovalo 1,3 mil. diváků (15+). Šlo o nejlepší výsledek večera i celého nedělního dne. (rublik05)
  • Lokace Střední průmyslové školy, kde učí Aleš Pelán (Lukáš Vaculík) literaturu, je v ulici Žukovského 580, Praha 6 a ve skutečnosti jde o Základní školu Dědina. (formelin)
  • Podle skutečného případu z pražské Střední průmyslové školy Na Třebešíně. (sator)