Matka versus android

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

jokino

Malo to svoje chyby, niektoré väčšie, iné menšie. Ale celkovo som spokojný, bolo to dobré, atmosferické, správne depresívne a dejovo vyvážené. A povedal by som, za xy ďalších rokov v dnešnej dobe, kľudne aj "krutá" realita. Dlhé roky zásadne nedávam na recenzie iných, nakoľko môžem mať na vec úplne iný názor a úhol pohľadu. Za mňa určite spokojnosť. ()

xzajox

Meh. Námet nie je zlý. Naopak, je dosť zaujímavý, aj keď trochu obohraný. Čakal som ale o niečo viac. Tak nejako sa im do toľkej stopáže nepodarilo napchať to, čo tam mohlo byť. Začiatok bol zaujímavý, ale mohli ho rozvinúť a nie že "strih, ubehlo 9 mesiacov" wtf? (Mimochodom strih ma tu naštval ešte zopár krát). V strede som dúfal, že to možno bude trochu ako "tiché miesto" s novorodencom. Potešila by aj lepšia "stealth armor" akcia. Scenáristi sa však rozhodli ma sklamať. Nakoniec z toho je len taký priemerný pohodový rodinný mutanto-klon Skynet-RUR (áno, Čapek ;). Za mňa slabšie 56% - 3* ()

Henry007

Teskná atmosféra je to jediné, co v tomto filmu funguje. Nelze to svádět na nízký rozpočet: post-apokalyptická úzkost na diváka dolehne i přes to, že se o destrukci měst a rozpadu civilizace dozvídá pouze v dialozích. Proto by ani nevadilo, že se většina filmu odehrává v lese a absentují akční scény. Ale ten scénář... K hlavním postavám si divák nevytvoří vztah, nejsou ničím zajímavé a scénáristé jim umetají cestičku. Máme věřit, že roboti bez milosti likvidují lidi, když týpek s těhotnou partnerkou před nimi v klidu uniká? Film ustaví přísné kontroly lidí, aby se na to zapomnělo při kontrolách u obřího města... Matka těsně po porodu dokáže čelit skupině robotů, zatímco množství ozbrojených sekuriťáků pozabíjí robot jeden... V tom moment se film stává komickým, což jen dovršuje závěrečná "instagramová" montáž... A nejhorší na tom je, že jsme tematiku zániku civilizace a těhotenství v posledních letech už viděli, a to v mnohem lepším provedení: Bird Box a Quiet place.  ()

dO_od

// Kdyby Terminátor a Walking Dead měli dítě, a to se narodilo slepé, hluché, s jednou nohou, vadou řeči a pár vrozenými syndromy k tomu. A pak by to dítě zaměstnali v cirkusu. A Netflix by vás přiměl se na něj dvě hodiny dívat. Ze začátku mi ho bylo líto, pak mě to asi pět minut bavilo, a zbytek stopáže jsem přemýšlel, proč už cirkusy dávno nejsou zakázaný. ()

korbitch22

Chloë jde ze sračky do sračky. Neskutečně unylý, nudný blábol, který se odehrává v příšerných lokacích. Vše co vidíme jsou stanový městečka, lesy a opuštěné budovy. Jako by to točilo SyFy a ne Netflix. Androidi umřou po jediný ráně pálkou nebo jedný kulce a stejně je USA úplně zdevastovaný. Totální idiotský bullshit. Bez šťávy, bez koulí, bez akce, bez atmosféry, bez herců. Naprostá tragédie. 1* za slušný úvod.25%. ()

• Ve scéně, kdy Georgia (Chloë Grace Moretz) narazí v lese na člověka, dojde na několikaminutový rozhovor na téma českého spisovatele Karla Čapka, jeho díla „RUR“ a následného ovládnutí lidstva roboty. (TheEvilTwin)