Reklama

Reklama

Robert Lamoureux

Robert Lamoureux

nar. 04.01.1920
Paříž, Île de France, Francie

zem. 29.10.2011 (91 let)
Paříž, Île de France, Francie

Biografie (1)

Francouzský herec, dramatik a režisér Robert Lamoureux pochází ze Saint-Mande (dnes součást Paříže). Jeho cesta k úspěchu vedla přes kabaretní formu vystupování; od mládí prezentoval v různých hudebních sálech a kabaretech své vlastní písně a humorné monology, k nimž si sám psal texty. Dnes bývá obecně považován za jednoho z průkopníků této formy sólového hereckého výstupu na jevišti. Přes bulvární divadlo vedla cesta Roberta Lamoureuxe do rozhlasu a nahrávacích… (více)

Zajímavosti (2)

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

  • Scénář zasazuje děj do lesa Machecoul, pojmenovaného podle lesa v regionu Loire-Atlantique. Film se však natáčel v lese Fontainebleau a v pařížském regionu a frontová linie z roku 1940 do lesa nedosáhla. Název spíše pochází ze vzpomínek Roberta Lamoureuxe na dovolenou. (classic)

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

  • Natáčení se ukázalo jako velmi obtížné pro Alda Maccioneho (Tassin), který se nepohodl s režisérem Robertem Lamoureuxem. Přestože natáčel komedii, režisér byl vůči italskému herci, který byl od přírody vtipálek, příliš vážný a neústupný. Lamoureux Maccioneho opakovaně přeučoval, jakmile štáb příliš pobavil. Jednoho dne měl herec režisérových vrtochů plné zuby, náhle opustil natáčení a na protest zatelefonoval do produkce. (classic)

Galerie (15)

Reklama

Režisér

Scenárista

Herec

Účinkující

Skladatel

Filmy
1951

Chacun son tour

Reklama

Reklama