Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Krátkometrážní

Poslední recenze (1 265)

plakát

Modlitba za Brianu (2022) 

Kde Spiknutí holčičích hoven vypadalo jako epizodní výtvor, Modlitba za Brianu má formu plnohodnotnější a i přes krátkou stopáž nabídne nejedno překvapení a dialogy, na které v televizi nenarazíte - o to více jsou ale zábavnější, neokoukané a tak, jak jsou napsané, mají potenciál stát se hláškami. Nutno podotknout, že tomu supluje kvalitně i zvukový doprovod, který umí vypíchnout určité scény nebo navodit atmosféru. To samé platí i pro kameru, kde se to hemží záběry nejen na akce, ale i na reakce ostatních postav. Ty jsou nejen skvěle napsané, ale i zahrané, kde jsou snadno identifikovatelné nejen podle oblečení, ale i podle chování. Zkrátka - Česko nie je Hollywood, ale s vami, chalanky, ako by bolo.

plakát

Michelle Wolf: Nice Lady (2017) (pořad) 

Některé vtípky už jsem slyšel v novějších speciálech. Co ale na tom? Komediální filmy nebo seriály si také rád pustím znova a tady je navíc přidaná hodnota v tom, že (stejně jako například hudební interpreti) materiál není 1:1 stejný a i kdyby byl, tak podání a režie nikdy nebude stejná. Čímž můžu snadno přejít k obsahu, který je typický pro Michelle Wolf - observační humor z ženského pohledu, kde ten materiál baví evidentně i ji, takže to není jen strohé vyprávění místy okořeněné dychtivými pohledy na publikum, aby se zasmálo.

plakát

Celestinské proroctví (2006) 

Kvituji názor ostatních zde, že to klidně mohl být i seriál (líbil se mi i koncept - co insight, to díl). Dějově se vše žene rychle a občas zkratkovitě, což se samozřejmě dá odmávnout vírou na významné náhody. Nebudu se tady snažit hluboce rozebírat způsob, jakým pan režisér ztvárnil některé nadpřirozené situace - zejména proto, že nemám nápad jak to udělat lépe nebo alespoň tak, aby to ladilo s klidným zbytkem filmu. Některé lokace byly povedené, herecky v pořádku - ocenil jsem, že film nehraje na známá jména, pořádně jsem znal pouze Sarah Wayne Callies (toho času z 2. řady seriálu Prison Break). Poselství filmu (a jeho případné zastánce) respektuji, rozhodně se tam nějaké (když ne užitečné, tak alespoň hodné zamyšlení) poučení najde, jmenovitě poučení o vzorech chování nacházející se zhruba uprostřed insightů. Některá poučení by se hodila i obecně všem lidem na zemi (čímž by se eliminoval faktor "bad-faith player", na kterém jeden z insightů závisí). Takže jako filozoficko-spirituální rozjímání nad chováním lidí ok. Vše ostatní beru jako sci-fi/fantasy, protože bych to jinak musel nazvat pseudovědou. Nejvíce uvěřitelný je tak fakt, že by se tento, dalo by se říci, "recept na světový mír" snažili různí vlivní lidé zlikvidovat. A taky fakt, že je tam sequel hook v podobě naznačení desátého insightu (což čtenáři však věděli již o deset let dříve než vyšel tento film).

Poslední hodnocení (1 265)

Modlitba za Brianu (2022)

21.05.2024

Michelle Wolf: Nice Lady (2017) (pořad)

18.05.2024

Celestinské proroctví (2006)

15.05.2024

Cunk & Other Humans on 2019 (2019) (seriál)

odpad! 08.05.2024

Say Yes to the Dress: Atlanta (2010) (pořad)

21.04.2024

Milostná past (2021)

10.04.2024

Poslední noc v Soho (2021)

05.04.2024

Spiknutí holčičích hoven (2022)

31.03.2024

Zcela smyšlená dobrodružství Dicka Turpina (2024) (seriál)

29.03.2024

Reklama