Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Vykoupení z věznice Shawshank

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

"nejlepší film vůbec" tohle se většině lidí vybaví, když je řeč právě o Vykoupení z věznice Shawshank a já k tomu nemám v podstatě co dodat jen můžu souhlasit. Tohle je opravdu mistrovské dílo, které musí ocenit každý. Má to všechno, krásný děj (děkujeme S. Kingovi), výborné obsazení a taky hlavně soundtrack, který nás filmem provází. Film, který prostě musíte vidět.

Terminátor 2: Den zúčtování

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Z terminatorské série můj nejoblíbenější a taky dle mého názoru nejlepší díl. Tenhle díl má prostě všechno: výborný děj, děsivý záporák (všechnu čest Robertu Patrickovi), Arnie tentokrát jako klaďas v životní roli T-800 a i napínavá hudba. Po dechberoucí jedničce přichází ještě lepší pokračování což většinou nebývá zvykem, ale tady Cameron odvedl dobrou práci a naservíroval nám jeden z nejlepších akčních sci-fi, co kdy bylo natočeno. Na tu dobu skvělé triky a efekty za které bych se ani dnes nestyděl v době počítačově upravených slátanin. Pro mě je Terminátor 2 v TOP 10 nejlepších fimů, takže jasných 5*.

Prokletý ostrov

Prokletý ostrov (2010)

Teddy Daniels nebo Andrew Laeddis? Otázka, která nás neustále pronásleduje po shlednutí tohoto veledíla. Rokem 2010 se Leo trefil přímo do mého vkusu, jak Počátkem, tak i právě Prokletým ostrovem. Dokonale promyšlené dílo s nečekaným zvratem na konci, náramně zrežírované panem Scorsesem a perfektně zahrané nejen Di Capriem, ale i zbytkem hvězdné party. Dále i temná hudba, co nás provází záhadným ostrovem krásně vykresluje atmosféru filmu, jen tomu chybí nějaké to větší ocenění (chudák Leo, tak výborné filmy, ale žádný Oscar). Bohužel pokuď nehrajete postavu umírající na nějakou zákěřnou nemoc, nebo s postižením (ať už fyzické nebo mentální) plus miliardový rozpočet, tak tu sošku prostě nedostanete. Podle mě jeden z nejlepších mysteriozních thrillerů a pro mě jeden z top 10 nejlepších filmů vůbec. Live as a monster or die as a good man.

Saw: Hra o přežití

Saw: Hra o přežití (2004)

Směsice do detailu promyšlených her a místama nechutné záběry, to je první co mě napadne, když se řekne SAW. Mám rád tenhle druh thrillerů, kdy musíte přemýšlet a všechno do sebe nakonec krásně zapadá, navíc překvapivý závěr, který jsem naprosto nečekal, když jsem film viděl poprvé. Game over...to byla přímo třešnička na pomyslném dortu. Obsazení dobrý, líbila se mi jak hlavní dvojice, tak i postava vysloužilého detektiva v podání Dannyho Glovera, přidejte si napínavou hudbu, která parádně vystihuje atmosféru filmu a máte horor, který určitě stojí za to shlédnout. Povedený začátek úspěšné série o skládačkovém "vrahovi".