Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Recenze (135)

plakát

Bridgertonovi (2020) (seriál) odpad!

Na něco tak blbého se prostě nedá koukat. Vydržela jsem to celých pět minut, ale bohužel právě těch pět minut se započítává do statistiky Netflixu k divácké sledovanosti. Nebojte, druhou řadu si zcela jistě ani na těch pět minut nepustím. Julie Andrewsová, kam až jsi to klesla... to raději hlásit v nádražním rozhlase.

plakát

Do Paise Ki Dhoop, Chaar Aane Ki Baaris (2009) 

Sladkohořké vyprávění o setkání dvou outsiderů, kteří mají víc společného než by si kdy pomysleli. Ona je postarší prostitutka s postiženým synem. On je postarší neúspěšný textař. Ji opustil manžel. Jeho opustil přítel. Možná z nich nikdy nebude dokonalý pár, ale mohou si navzájem pomoct. Filmová pohádka pro dospělé, s chytlavou písní a sympatickými antihrdiny se odehrává na pozadí Mumbaje. Pro některé západní diváky děj plný klišé s nepříliš odvážným koncem, ale pro indické diváky rozhodně odvážná témata a pěkně zpracované reminiscence slavných hindských filmových písní.

plakát

No Limit (2012) (seriál) 

Seriál, který si absolutně nedělá ambice na nic jiného než bavit co nejširší vrstvy. Je v něm samozřejmě spousta nelogičností, které mohou někoho úplně odradit. Ale na druhou stranu je pěkně vyvážený - ani moc akce ani málo, tak akorát humoru, romantiky, rodinných hodnot, pěkných záběrů na Marseille a dobrých herců (tady jen nesedí prťavá, spíš zakrslá dcera hlavního hrdiny).

plakát

Je ne suis pas un homme facile (2018) 

Přiznám se, že jsem se už dlouho u žádné komedie tak nezasmála. Hlavní hrdina je klasický šovinista. Ve čtyřiceti sice neumí vyžehlit košili, ale zato pro počítání svých "zářezů" navrhl aplikaci. Flirtuje s každou pohlednou ženou, kterou má v dosahu, ale žádnou nebere vážně. Kdesi pod povrchem není moc šťastný a snaží se bez úspěchu vyléčit u psycholožky. Když se náhodou ocitne v alternativním světě s otočenými rolemi, kde jsou ženy to silnější pohlaví, hodně těžko se přizpůsobuje. Najednou je on objekt nevyžádaného zájmu a má problém se prosadit v práci, protože je muž. Všechna mužská privilegia, která předtím bral za samozřejmost, jsou teď určena ženám. A aby toho nebylo dost, on se do jedné z nich zamiluje... Komedie nebo spíš satyra je postavená do značné míry na vtipných detailech a klišé, která jsou ale otočená o 180 stupňů. Hlavní herecká dvojice Elbaz a Ferdaneová se rolí zhostila na výbornou.

plakát

Dáma v dodávce (2015) 

Pro anglofilni diváky povinné. Alex Jennings exceluje v roli spisovatele, který naváže neobvyklý vztah s bezdomovkyní Maggie Smithové. K barvitým postavám sousedů přispěli například Roger Allam či Frances de la Tour. Ale i v maličkých rolích excelují známé herecké tváře jako je třeba James Corden. Film je nabitý suchým anglickým humorem, který vám buď sedne nebo ne. Pokud ho máte rádi, budete si film užívat. Já si ho užila náramně.

plakát

O čem všem je láska (2005) (TV film) 

Hodnotím třemi hvězdami za skvělého Laurence Foxe a výbornou Olivii Poulet. Hrát členy královské rodiny je vždycky ošidné. Většinou to herci přeženou s napodobováním a je z toho trapné pitvoření. Ale u tohoto filmu jsem si říkala, že hlavní dvojice se tomu pěkně vyhnula. Bohužel už se to nedá říct o všech hercích, ale ve výsledku je to docela dobré. Scénář nám předkládá především příběh ústřední dvojice, což je trochu škoda. Širší vhled do situace by nebyl vůbec na škodu. Charles má před sebou dilema - vzdát se milované ženy a oženit se z povinnosti anebo způsobit skandál jako jeho prastrýc a vzít si rozvedenou ženu. Nakonec se tedy ožení z povinnosti, ale víme jak skončilo jeho odhodlání oprostit se od lásky ke Camille...

plakát

Endeavour - Patrona (2018) (epizoda) 

Tato epizoda mě tak úplně nezaujala, i když je chytře napsaná a užívala jsem si retro atmosféru natáčení béčkových horrorů a kulisy starého kina. Co ale nechápu je, jak může někdo název téhle epizody Cartouche = kartuše (egyptologický termín) přeložit jako Patrona. Naštěstí ten kanál Epic drama na kabelu nemám. Tam mají jistě kvalitní dabing, zvláště historických seriálů. To musí být masakr ;-)

plakát

Thriller (1973) (seriál) 

Jednoduché napínavé tv příběhy. Seriál ze sedmdesátých let je zajímavý díky hereckému obsazení. Hraje tu například mladý Nigel Havers. Ve dvou dílech se objevuje ve větších rolích Michael Kitchen. (Viděno v originálním znění na YT)

plakát

Alibi pro vraha (2003) (TV film) 

Perfektní chytrá, vtipná a originální britská detektivka. Herecký koncert dua Michael Kitchen a Sophie Okonedo. Dávám 4 hvězdičky za nadabovanou a o půl hodiny zkrácenou verzi. Nejspíš bych zvedla na pět hvězdiček, kdybych viděla originální verzi. Třicet minut vystříhaných scén skutečně chybí a leccos není vysvětleno. Původně se totiž jednalo o třídílný tv seriál.

plakát

Vina (1992) (TV film) 

Příliš alkoholu při oslavě vyhraného případu a ztráta sebekontroly dovedou právníka Stevena Veye ke znásilnění mladé asistentky. Činu lituje, ale je pozdě. Nedokáže se na dívku, která mu nemůže odpustit, ani podívat a tak se zaslouží o její propuštění. Poté, co je ohlášeno jeho jmenování soudcem, dostane od mladé ženy ultimátum - buď jmenování odmítne nebo se o jeho činu dozví tisk. Steven je na pokraji nervového zhroucení a sebevraždy. Pak se ale náhodně setká s mladým mužem, který by jistě za peníze dokázal dívku umlčet. Netuší, že mladík je jeho nemanželský syn... V hlavní roli exceluje Michael Kitchen.