Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční
  • Drama
  • Krimi

Oblíbení herci (10)

Clint Eastwood

Když mám tužku, poznámkový blok a basu piva, mám vše, co potřebuji. Je proslulý mj. tím, že dokáže film, který režíruje, natočit v rekordně krátké době, čímž ušetří studiu obrovské peníze. Kovboj, akční hrdina, nemluvný frajer, vypravěč silných dramat či uznávaný jazzman s lišáckým úsměvem a chůzí plíživé kočky. Má smysl pro inteligentní humor. Dokázal zachytit tep doby, jako nikdo jiný. Navždy číslo jedna.

Arnold Schwarzenegger

Milovník činek, Hammerů, kubánských doutníků a trošku paradoxně i zdravého životního stylu. Nedostižný sportovec, veleúspěšný podnikatel, akční superstar, výjimečný politik a jeden z nejinteligentnějších mužů naší planety. Vystoupal až na vrchol a vždy bude mít můj nekonečný obdiv a respekt.

Sylvester Stallone

Rocky nebo Rambo? Herec ikonických postav, originální scénárista i uznávaný režisér. Prostě Sly - ikona 70. a 80. (a vlastně i 90.) let.

Jack Nicholson

Vždycky vlastně hraje sám sebe. Je svůj. Ďábel. Jeho golfový odpal, když předával s úsměvem Clintovi Oscara za Nesmiřitelné, mě baví dodnes.

Louis de Funès

Vezměte si grimasy Jimma Carreyho, vynásobte je aspoň stokrát a máte před sebou mistra francouzské komedie a jednu z největších hereckých ikon 20. století. Když zábavu, tak s Funésem.

Paul Newman

Milovník žen a burácejících motorů aut, který si občas odskočil k filmu. Frajer Paul. Proslavil se rolemi rebelujících mužů, pohybujících se na hraně zákona či slavnými westernovými snímky. Jeho pomněnkové oči milovala miliarda krásných žen. 

Robert De Niro

Když Bůh rozdával charisma, Robert De Niro si došel dvakrát. Taxikář, Zuřící býk, Kmotr 2 atd.

Harrison Ford

Vynikající člověk a všestranný herec, který je pro mě nejen Indiana Jonesem či Hanem Solo. Je to taky Deckard nebo Uprchlík! Ten jeho škleb je super.