Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Animovaný

Recenze (289)

plakát

Mistr kickboxu (1992) 

Asi první film, který si pamatuju, že jsem viděl v kině (bylo mi 5 let). Až donedávna jsem pak žil v domnění, že tohle byl Karate Kid. Nehodnotím, protože mi v hlavě utkvěla jenom scéna se zapálenými cihlami.

plakát

Království Planeta opic (2024) 

Technicky naprosto v pořádku, ale příběh a postavy mě nebavili, nudil jsem se. Akce sporadická a nezajímavá. Předchozí trilogie je kvalitativně o úroveň výš.

plakát

Jeden gól (2023) 

Po tragických ohlasech ze zahraničí jsem to čekal o dost horší. Taika evidentně tentokrát jel spíš na setrvačník, takže humor není ani zdaleka tak třaskavý, jak je u něj zvykem, ale i tak je výsledek v podstatě standardní feel-good sportovní film, který neurazí, ale ani nijak zvlášť neoslní.

plakát

Silo - Season 1 (2023) (série) 

3,5* // Dobrej začátek i konec, ale prostřední epizody byly docela vata, kdy postavy řešily podle mě nedůležitý a nezajímavý věci. Knížku jsem četl, ale vůbec si ji nepamatuju, takže nemám problém s případným odkloněním od předlohy, ale přišlo mi, že ve většině epizod docela promarňovali potenciál tématu. Snad bude druhá série lepší.

plakát

To Catch a Killer (2023) 

Velmi dobře natočená kriminálka s poutavým vizuálem, ale bohužel scénář dost pokulhává a nedává moc smysl. Szifrón ale rozhodně má jako režisér potenciál, takže jsem zvědavý, co natočí příště.

plakát

The Artifice Girl (2022) 

Velmi příjemné překvapení. Na film jsem narazil náhodou a zaujalo mě téma umělé inteligence a dobré ohlasy na RT. Je to malé sci-fi s minimálním rozpočtem a převážně neznámými herci. Je to spíš taková divadelní hra tvořená třemi půlhodinovými scénami, kde vždycky pár postav v jedné místnosti jen mluví. Ale scénář je zajímavý a poutavý, obzvlášť pokud vás baví tematika umělé inteligence nebo robotiky. Trochu mi to připomínalo Ex Machina, ale samozřejmě to je rozpočtově dost jiná liga.

plakát

Vlajka smrti - Série 1 (2022) (série) 

První epizody mě moc nepřesvědčily, ale jakmile dorazil Taika, nabralo to ty správný grády. Nejslabším článkem jsou ne moc zajímavý vedlejší postavy, ale na tom snad zapracujou v druhý sérii.

plakát

Top Gun: Maverick (2022) 

Hlava říká 4 hvězdičky, ale srdíčko velí 5 hvězd. Není to dokonalý film, ale je to dokonalý blockbuster. Obzvlášť v IMAXu.

plakát

Všechno, všude, najednou (2022) 

Mnohovesmír šílenství, kdyby Marvel měl koule. Velmi originální a dobře natočené, ale příběh jako takový mi přišel slabší a emocionálně to na mě moc nefungovalo. Asiaty to ale asi zasáhne jinak.

plakát

Uncharted (2022) 

Hry vůbec neznám, ale tohle mě příjemně překvapilo. Fajn dobrodružná podívaná, která pobaví, i když v ničem nijak zvlášť nevyniká.