Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Akční
  • Animovaný

Poslední recenze (225)

plakát

Kukačky (2021) (seriál) 

Základní premisa Kukaček napovídá, že se seriál bude zabývat především výměnou dětí a z ní vyplývajících otázek typu, jaké to má psychologické dopady na rodiče i děti, kdo za to může a jak se v této nepřirozené situaci zachovat. Ovšem tvůrci seriálu se rozhodli ústřední výměnu dětí přetavit v dojemné lidské drama, kde každá vedlejší postava má své místo a dostatek prostoru na to, aby Kukačky nebyly jen seriálem o záměně dětí, ale kronikou běžných lidí z města i venkova, jejichž životy se navzájem přímo i nepřímo ovlivňují. Výměna dětí je stěžejním tématem seriálu, ale Kukačky toho divákům nabízí mnohem víc. 8/10 Více v mé recenzi na webu Fandíme Seriálům.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021) 

Fanoušci a podpůrci Snydercutu mohou zajásat. Zack Snyder přivedl na svět svou čtyřhodinovou vizi Justice League, která se s Mužem z oceli pere o nejlepší hraný komiksový film z dílny DC od dob Nolanova Batmana. Nejspíš jsem blázen, ale já se po celé ty čtyři hodiny královsky bavil. Takto epický a akcí narvaný komiksový film tu nebyl od Endgame. Dokonce bych řekl, že po stránce monumentálně dunivého soundtracku a všudypřítomného pocitu, že tady jde o všechno, Snyderova Justice League překonává čtvrté Avengers. Vizuální efekty se povedlo doladit do podoby, že by snímek ani v kině nevypadal špatně. A pokud by nyní byla ta možnost, tak si ty čtyři hodiny vychutnám na velkém plátně s radostí znovu. Formát obrazu 4:3 nebyl ten nejlepší nápad, ale po první kapitole jsem si na něj zvykl a po zbytek sledování mě to již nerušilo. Na poli čtyř hodin se o každé z vedlejších postav dozvíme dostatek informací, abychom se se všemi alespoň částečně seznámili. Zejména Flash zde konečně nepůsobí otravně a blíží se svému kreslenému předobrazu z komiksových sešitů, který mě nadmíru baví v animácích od DC. Snad jen Marian Manhunter si mohl vysloužit pár scén navíc, protože zde se diváci neznalí komiksů a animáků od DC nebudou chytat vůbec a první představení tohoto hrdiny v půlce filmu pravděpodobně většinu diváků vyvede ze sledování. Jediným slabým článkem v obsazení je stále nesympatický Ray Fisher. Jeho Cyborg je postavou, která mi v jeho podání nebude chybět. Ovšem představa, že tohle byl poslední film s Batfleckem, Alfrédem v podání Jeremyho Ironse a Henryho Cavilla coby perfektního představitele Supermana mě vůbec netěší, ale jsem alespoň vděčný za tento 242minutový přídavek a napravení pachuti z nedomrlé Justice League. Dokážu si představit, že si za pár let udělám příjemný devíti a půl hodinový maraton Muže z oceli, prodloužené verze Batman v Superman a Snyderovy Justice League a budu si vychutnávat temně laděnou komiksovou zábavu plnou epické akce, skvělých hereckých představitelů slavných superhrdinů a velkolepého soundtracku. Je mi však nadmíru jasné, že takových je nás minimum. 9/10

plakát

Slovania - Muž bez mena (2021) (epizoda) 

Opětovné spojení producentky Hrycovej s režisérem Petrem Bebjakem a kameramanem Martina Žiarana se po celovečerním thrilleru Čára vyplatilo. Na Slovanech je znát, že jej vytvořili ostřílení tvůrci, kterým se podařilo tento na středoevropské poměry velkolepý projekt ustát se ctí. Slované nepůsobí po žádné z řemeslných ani hereckých stránek amatérsky. Tvůrci zvolili pro začátek snad až příliš pomalé tempo a bohužel prvotní intrikánské zvraty žádného diváka vůbec nepřekvapí. Nicméně středověká atmosféra, kde lidé žijí ve všudypřítomném nebezpečí a obrací se s prosbami k bohům, by se dala takříkajíc krájet. Velkým plusem je i výborný hudební podkres, jenž umocňuje zážitek z pilotního dílu, ve kterém se toho po dějové stránce příliš nestalo, ale v paměti vám Slované díky němu minimálně do dalšího dílu zůstanou. Pokud tvůrci v následujících epizodách trochu přišlápnou plyn a prostor dostanou i další postavy než jen svéhlavý bojovník Radúz (Tomáš Maštalír), tak zde máme kupodivu slušnou dvanáctidílnou náhradu za Vikingy. Tato slovensko-ukrajinská produkce zaslouží nemalý obdiv, a především pozornost nejenom tamějších diváků. 7/10 Více v mých prvních dojmech na Fandíme Seriálům.

Poslední hodnocení (7 079)

Reklama