Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Animovaný
  • Dokumentární

Oblíbené filmy (10)

Forrest Gump

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je léta mým nejoblíbenějším filmem a to ze dvou důvodů: Za prvé - rovina osobního příběhu postiženého člověka, který se s jednoduchou logikou protlouká světem a překvapivě se mu to daří. A druhá rovina - příběh moderních amerických dějin podaný s nadhledem, elegancí a vtipem. Tyto dvě roviny se příjemně dotýkají a prolínají. Je to film, kterému nemám co vytknout a vždy patřil a myslím, že patřit bude na první místo mého pomyslného žebříčku.

Truman Show

Truman Show (1998)

Žijeme v realitě, a nebo je realita to, co je nám předkládáno? A jaký svět je lepší - svět idylický relativně bezstarostný, nicméně v něčí režii, a nebo život naší svobodné vůle plný nástrah a nebezpečí? Tohle a další jsou témata filmu, si pouštím častěji než kterýkoliv jiný a který považuji za jeden z pěti nejlepších filmů historie. Jim Carrey - jak jsem toho herce nesnášel před tímhle filmem! Jeho grimasy a ztřeštěné chování mi pilo krev. V tomhle filmu je jako vyměněný. Ed Harris ve své životní roli velkého režiséra. Fascinující hudba, fantastické hrátky s kamerou a scénář, který vás nepustí a nevypne vaší pozornost.

Malá Miss Sunshine

Malá Miss Sunshine (2006)

Jeden z nejlepších nezávislých filmů, který jsem viděl. Dojemné, úsměvné a hlavně upřímné. Film nijak nemoralizuje, ale přitom se nevyhýbá "poselství" o tom, že rodina má držet pohromadě. Vtipné dialogy a zlomové situace z tohoto malého velkého filmu dělají (pro mě) jedno z největších filmových překvapení letošního roku.

Schindlerův seznam

Schindlerův seznam (1993)

Těžko se vyhnout tomu, co o tomhle filmu už bylo tady i jinde napsáno. Je to jeden z nejdůležitějších filmů - ukazuje nejen hrůzy historie, ale i velký lidský příběh. Při závěrečné scéně mi mrazilo tak, jak asi nikdy. Bravo - 100%

Vyšší princip

Vyšší princip (1960)

Nesmrtelnost si film zajistí tím, že přináší nadčasové poselství. Poselství Vyššího principu nesmí zemřít nikdy.. Film je dokonalostí samou a je to jeden z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) československý film.

Nebožtíci přejí lásce

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Nezapomenutelné, dechberoucí a nádherné. Obrovská škoda, že na vydání české verze na DVD si asi budu muset nechat zajít chuť. Nebožtíci jsou film, který mě baví pokaždý, pokaždý dojme a pokaždý vyvolá touhu vydat se někam k moři a potkat tam Pamelu Pigotovou .o)

Střihoruký Edward

Střihoruký Edward (1990)

Možná nejlepší Burtonův film. Ukazuje osamělost, ale i lásku, lidskost i nelidskost. Moc fajn :)

Dvanáct rozhněvaných mužů

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Kvalitní film řešící otázky jednoznačnosti nebo nejednoznačnosti viny. Doporučuju všem, stará dobrá filmová škola

Obecná škola

Obecná škola (1991)

Stále ještě můj nejmilejší film Jana Svěráka. Citlivé, jemné, krásné, nostalgické, vtipné - a hezky se na to kouká. Mistrovsky obsazené, dokonale zahrané. Je to vlastně víceméně skutečný příběh dětství Zd. Svěráka, včetně epizodního příběhu s mrtvým bráškou. Hezky o tom Zd. Svěrák mluví v dokumentu Tatínek.