Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krimi
  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Fantasy

Recenze (20)

plakát

Pianista (2002) 

Poněkud starší film ze začátku 21. století nezklamal. Propletení života pianisty, židů a utrpení, které tito lidé museli prožívat během 2. světové války, bylo geniální. Pasáže, kdy se čistě hraje na klavír umožňují zamyslet se nad scénami a dějem samotným, také prohloubí atfosméru. Historicky je film celkově velmi hezky zpracován a oceňuji reálný dějepisný základ, na kterém byl natočen. Budete mít možnost vidět vše od počátků utlačování židů – zákazu prodeje, vstupu – přes shromažďování v ghettech, až po konec války. Velmi oceňuji způsob zpracování, protože předpokládám, že cílem bylo zanechat a vyvolat v divákovi emoce, což se opravdu elegantní cestou povedlo. Adrien Brody je v hlavní roli fantastický. Jeho schopnost hrát chladnokrevně a zároveň citlivě se sem dokonale hodila. Film je poměrně těžké kritizovat už jen z principu, ale já mu asi nemám opravdu co vytknout. Děkuji za tento snímek.

plakát

Babylon (2022) 

Jediný důvod, co mě přiměl dát tomuto filmu místo 5 hvězd 4 jsou dva nepovedené střihy. Byl to snad jediný element, co dělil mé hodnocení od dokonalosti. Celý průběh děje je krasojízda žánrů, které se dokonale proplétají s různorodými příběhy postav a vše se doplňuje jak puzzle. Málokdy mě film donutí naklonit tělo ze židle blíž k filmovému plátnu a Babylon tomu nebyl výjimkou. Před filmem jsem se obával poměrně delší stopáže, že mě film začne nudit a stane se z toho nudný nekonečný maraton, ale to se díky bohu nenaplnilo. Celý čas filmu jsem vnímal děj a nahlédl tak do zákulisí vývoje filmů, života herců a dalších pozic filmového průmyslu. Doporučuji zhlédnout.

plakát

Americké psycho (2000) 

Film je dnes poměrně podhodnocený, ale je třeba zahrnout několik aspektů, které film dělají odlišným. Podstatou je rok, kdy byl vydán. Na přelomu devadesátkových filmů s 21. století byli tyto filmy běžné, avšak American Psycho navíc v sobě nese myšlenku, která se dá přenést i do dnešní společnosti a najít si v ní určité spojitosti. Film často bývá nedoceněný, protože spoustu divákům nedojde jeho vlastní kontext a skrytý symbolický vzkaz. Film hodnotím kladně a dá se považovat za nadčasový. Herecké výkony Christiana Bale byly skvělé a do této role se opravdu hodí. Zbylí herci nebyli tak výrazní. Záběry a návaznost scén dává hlavu a patu.

plakát

Odstřelovač (2007) 

Film je na svou dobu určitě poutavým akčním snímkem. 124 minut jenom akce s jedním velkým zvratem v začátcích. Film se může pro některé diváky zdát zdlouhavý, avšak naplňuje tento čas čistou akcí útěku před státními složkami.

plakát

Četník ze Saint Tropez (1964) 

Louis de Funès by se dal považovat za synonymum ke slovu četník. Svou roli společně s dalšími četníky zahrál skvěle. Film je sice ze staršího šuplíku, ale i dnes si najde své. Opravdu zábavnou formou zpracovává krimi témata tak, že své diváky pobaví. Na tehdejší dobu opravdu skvělé a skvostné zpracování!

plakát

NON-STOP (2014) 

Liam Neeson dokonale zvládl svou roli v tomto filmu. Lepšího herce si v hlavní roli nedovedu představit. Od filmu jsem čekal zklamání, protože v něm nedochází k velkým změnám prostředí a netušil jsem, že se prakticky v jednom letadle dá natočit tak skvělý film. Oceňuji záběry a zvraty v ději samotném. Pokud máte chuť na investigativní akci, tento film je to pravé, co vám to poskytne.

plakát

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál) 

Jeden z nejlepších seriálů svého druhu. Dokonalá souhra hereckých výkonů s propracovaným scénářem a příběhem. Vše na sebe logicky navazuje a snímek tedy splňuje několik prvků skvělého seriálu. Zejména si zaslouží vyzdvihnout propojení akčního, dramatického, romantického a „logického" žánru, což je jedním z hlavních aspektů. Herecké výkony jsou u všech herců skvělé. Kamera a záběry jsou čisté a rozhodně se u seriálu nudit nebudete.

plakát

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022) 

Tento film by se dal považovat za zakončení koronavirové éry Tří tygrů, kdy během světové pandemie aktivně natáčeli a vysílali scénky se specifickým a jednoduchým druhem humoru, který naráží na poněkud typickou prořízlou mluvu z ostravského prostředí. Herci tedy vulgárním humorem našli specifické publikum, a proto nenajdou ocenění v široké veřejnosti. Svůj účel za mě film splnil a podtrhl jejich tvorbu na platformě Youtube, kde především se svými vtípkami působili. Pokud se na tento film chystáte a očekáváte propracovaný skvost české kinematografie, tak bych si to ještě rozmyslel. Film je hodně satirický a v nadsázce.

plakát

Horečka sobotní noci (1977) 

Ve své době byl tento film určitě „trhák". Mladý John Travolta v hlavní roli jakožto tanečník a král diskoték. Ve filmu se objevují prvky typické pro „osmdesátkové" filmy – odpor k společenským zásadám, život na volné noze, párty, romantická zápletka. Ve filmu zazněly staré dobré písničky z osmdesátých let, a tak „osmdesátkové" generaci mohl snímek připomenout jejich mládí a minulost. Avšak pro dnešní diváky je film spíše rutinní záležitostí a jemu podobných je dnes spousta. Choreografie tance, záběry, auta, oblečení, účesy – to všechno se ve filmu vyskytlo a navodilo dokonale tehdejší atfosméru.

plakát

Zhoubné zlo (2021) 

V závěru recenze obsahuje potencionální spoilery. Horror při kterém jsem se spíše smál. Pokud jste divák, který je zvyklý na krev, maso, horror a vraždy, tak tento film pro vás bude hračkou. Občasné scény navodí pocit strachu, ale rozhodně se to nedá říci o celém filmu. Některé pasáže budete chtít přeskočit, protože jsou vytržené z kontextu a nepodstatné pro děj. Záběry, zvukové efekty a kamera se dá hodnotit kladně. Celý film není trhaný a poskytuje pohled z dobrých úhlů na dané scény. Herecké výkony jsou chvalitebné, avšak ne výborné. Občasné situace opravdu nepřipomínají horror. Hodnotím dvěma hvězdami, jelikož jsou některé pasáže opravdu uspěchané a popírají často fyzikální vlastnosti – zrůda o velikosti lidských zad přehodí židli přes celou vstupní halu... Scéna, kdy je policejní stanice napadena zrůdou a civilista v této budově zvolá: „Zavolám policii!", zatímco je celá policejní stanice vyvražděná opravdu pobaví, než zastraší. Možná se o tento kontrast scénáristé a režisér snažili, kdo ví.