Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Dobrodružný

Recenze (64)

plakát

Planeta opic (1968) 

Krásné, jak si opice s člověkem náramně rozumí a doplňují se navzájem. "Nezáleží na tom, kde jsme, ale kdy jsme". Ztraceni v časoprostoru plus mínus někde uprostřed vesmíru. Zřejmě se zde jedná o nejstaršího žijícího lidského tvora, o kterém máme možné záznamy. A otázka, která trápí lidoopy již od nepaměti, dokázala by opice vyrobit mluvící panenku? Schaffnerovo dramatické dobrodružství z šedesátých let bylo jistě průkopnictvím a originalitou tehdejších dob kinematografie. Já jsem se s takovým pocitem bohužel neshledal..

plakát

Anděl smrti (1998) 

Správná devadesátková mysterióznost obklopující nás ze všech stran. Když si takhle rozhněváte bytost z jinšího světa, tak je možné, že také stejně začne vyprávět o tom, jak malém zemřela. A nebo ne? Na svou vysoko postavenou laťku je pro mně snímek solidně nedoceněný. Ale co víme, třeba s tím Azazel ještě něco udělá..

plakát

Noční můra v Elm Street (2010) 

Jeden z těch lepších novodobých remaků. Podstata je stejná jako v původním díle, ale provedení a příběh tentokrát vymyšleny na jinší způsob. Očekávání jsem měl výrazně nižší, než jaké ve mně zůstalo při závěrečných titulcích. Motiv postupného vyvražďování teenagerů během spánku asi změnit nelze, ale obměnit takhle Freddyho? Bez Englunda to prostě není ono. I na tenhle úkor bych film označil jako úspěšný a jako závěrečný díl celé této velké ságy se dost podobá kvalitě, jak u samotných začátků. Sečteno podtrženo, noční můry tady budou pokaždé, zůstává jen na nás, jak si je zprostředkujeme..

plakát

Devadesátky (2022) (seriál) 

Devadesátá léta v České republice musely být krušné časy. Vzájemné podnikatelské spory, kšefty cizojazyčných i tuzemských mafií a vraždy na ulicích byly zkrátka na denním pořádku. Tyhle skutky, natočeny s precizností a s každým jednoduchým detailem a i se správným obsazením Fingera se Sokolem, jsou jedny z historických událostí dějin naší vlasti. Kamerové klipy - obraz reality! I díky nim jsem si mohl užít tenhle šesti dílný dokumentární snímek. Za příjemné zprostředkování, děkuji Petere..

plakát

Freddy versus Jason (2003) 

Na Freda Kruegera už všichni zapomněli, ale on furt má hlad. Jak jinak si vypomoct, než si z pekla vytáhnout dalšího sériového vraha, aby lidem nahnal strach. Vzájemná spolupráce se jich dotkla vážně jenom letmo, což bylo možná dobře. Když opomenu už několikáté znovuzrození a ohraný pokus o humor, tak nově vzniklý beef mezi dvěma hlavními protagonisty nebyl zas tak mizerný, jak jsem možná očekával. Jak jinak, obětní beránci opět skupina mladých lidí, která si ale získala mé největší sympatie od první Noční můry. Nenávist Lori k Freddymu musela být tak velká, že závěrečný fight snad musela vymýšlet sama (nebyl vůbec špatně udělaný), a do role Jasona obsadit někoho, kdo by výškově i váhově Freddyho předčil. To se za mě povedlo poměrně obstojně. Kdo ví, jestli už bude vrahovi dětí úplný konec, když se znovu dostal na onen svět..

plakát

Nová noční můra (1994) 

Tak co k tomu dodat Wesi? Snad jen pokus o novou věc, který moc nevyšel, experiment, který se nevydařil.. Je to vlastně celé film, sen, realita nebo úplně něco jiného? Nebojte, je to film, který je tentokrát postavený na úplně jiném formátu, kdy za chůze píšete scénář a v zápětí do toho spouštíte kameru. Na můj vkus se to možná mohlo víc promyslet a dodat tomu větší realističnost. Malý Dylan, který zřejmě zblbl z hororů a Nancy, která si se svým úhlavním nepřítelem vytvoří přátelské pouto byli vloženi a zneužiti v režisérově snu, někdy po obrovském celovíkendovém draku. Jinak si to asi nedovedu vysvětlit. Celé to jsou jenom písmenka zapadající do ubíhajících vteřinek, se kterých později vzniknou slova a ze slov věty, po čas sta minut. Tečka na konci scénáře rovná se poslední střih kamery. Konec. Hotovo. Už to prostě nemá jak dál pokračovat..

plakát

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991) 

Nová série o Freddyho strašení začíná hůř než skončila ta první. Už si ani nejsem jistý, jestli se dívám na absolutně tupou komedii, nebo strašně nepovedený horor. Jak již zaznělo, každé město má svoji Elm St. Rodokmen Kruegerů se čím dál víc rozrůstá, ale každý člen je díl od dílů jenom podivnější. Partie děcek z děcáku i s jejich vychovatelkou, které znovu chytne snění a ani k němu nepotřebují spánek. Vychillený Spancer se jistě do videohry hodil, ale stát si za tímhle strašným nápadem? Maggie aka Kateřina, které byla v deseti letech vymazána paměť, je najednou obeznámena se skutečností. Nebo snad se snem? Smířit se s tím podle všeho dokáže, ale takhle propagovat násilí v rodině? Otázek je už víc než dost, zeptam se tedy naposled. Opravdu se pomocí 3D brýlí dá někomu jinému proniknout do mozku?

plakát

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989) 

Přijít s nápadem nás obeznámit se stvořením Freddyho jistě nemuselo na papíře vypadat tak špatně. Když se ale pak podívám na ten film, tak si říkám jenom jedno velké NE. Zakomponování Amandy i malého nenarozeného Jacoba sice filmu dodala něco, čeho se dá alespoň trochu chytit, ale celkové provedení se silně nevyvedlo. Dítě snu existuje jenom ve snech. Není už ani poznat co je snění a co je realita. Alice trpí buď halucinacemi nebo zkrátka umí usnout při normální procházce v parku. Krueger, jako noční můra se postupně mění i v denní můru, protože vás může dostat kdykoliv. Je to celé až přehnaně přehnané a víc ke škodě než k užitku. Pro mě osobně se zatím jedná o nejslabší snímek celé série..

plakát

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988) 

"You shouldn't have buried me, I'm still alive". Byl to Jason, kdo svým přirozením hrob otevřel a mrtvého chlapa vzkřísil. Zmizel bez rozloučení a už se nikdy nevrátil. " Freddy is here! Freddy is here!" I přes svou smrt se rozhodl dál zabíjet ve velkém. To už musí být sakra velká pomsta, že si svůj hněv ventiluje na nevinných studentech, pro které rodiče nikdy nebudou mít pochopení. A potom ten afekt má efekt, který není perfekt ale (spíš) defekt. Znovu poukážu i na závěr filmu, který z mého pohledu na tu dobu nebyl vůbec špatný. Freddy žije věčně, tak to je a tak to bude..

plakát

Případy 1. oddělení (2014) (seriál) 

Pražské 1. oddělení se jistě nedobrovolně podílelo na vzniku nejlepší české kriminálky. Jednoho takového Víťu bych chtěl mít určitě každý za svého kolegu..