Děj filmu se odehrává v létě roku 1957. V roce, kdy se bývalý automobilový závodník Ferrari (Adam Driver) ocitá ve velké krizi. Řeší problémy v manželství, smrt syna, ale také bankrot společnosti, jíž věřil. Příběh zachycuje nejen hlavního hrdinu, ale také další členy jeho rodiny, která definovala myšlenku výkonného italského sportovního vozu a prakticky stála u zrodu závodů formule 1 a také u legendární automobilové značky. (Vertical Entertainment)

ER

Ve své podstatě hraný dokument ze života významné osoby, který nahlíží na život Ferrariho s odstupem, jenž nedokáže přenést na plátno ten adrenalin, spojený s burácejícími motory a rychlostí s tím spojenou. Jako rodinné drama ale funguje výborně. ()

kukkik

Film, který měl být o konstrukci, řízení a vrčení rychlých aut. Měl být o člověku, který prožil fascinující život, založil jednu z nejznámějších značek světa a zasadil se o zásadní změny v automobilismu. Místo toho je to film o stárnoucím workoholikovi s nevyřešenou minulostí, který má rád sukně a chybí mu syn. Jo a taky mimochodem rád kouká na závody aut v televizi. 2/5 ()

Ulmos

Legendární motoristický vizionář, odhodlaný hledač dokonalosti a budovatel jednoho z nejuznávanějších automobilových impérií v historii. Zároveň tvrdošíjný necitelný dříč, velký sukničkář a zejména nezáviděníhodný manžel. To všechno byl Commendatore Ferrari a kdo od tohoto filmu čekal klasickou glorifikaci, ať už Enza nebo jeho vozidel, hluboce se pletl. Nejedná se totiž o tradiční příběh vzestupu a úspěchu, ale začínáme po tvrdém pádu do nížin v Pádské nížině. Ferrari v podání Adama Drivera, jenž se (o dvacet let starší!) hlavní role ujal výtečně, musí po těžké ztrátě syna řešit jak rány duševní, finanční i partnerské. Titul filmu totiž z půlky patří i jeho ženě Lauře, v neméně skvostném podání Penélope Cruz, která přichází o poslední zbytky manželství v nelehké době poválečné katolické Itálie. Ačkoliv je tedy snímek z větší části drama, o závodní sekvence divák rozhodně ochuzený není, i když je pravda, že se jich mohlo ve stopáži objevit o trochu více. V poli tak sice zaostává za naprostými klasikami jako Rivalové nebo Ford v Ferrari, ale i tak se jedná o solidní počin, který připomíná, že za všechno krásné a dobré v životě musí člověk mnohdy zaplatit vysokou cenu... nejen penězi. „Dvě věci nemůžou být na stejném místě v prostoru ve stejný čas.“ ()

Dominik 261

Celkom vydarený životopisný film o Enzovi. Tempo filmu je zo začiatku dosť pomalé, ale postupne graduje. Je to viac o jeho živote, resp. o konkrétnej životnej etape, ako o autách, aj keď tie vo filme samozrejme hrajú zásadnú rolu. Preteky Mille Miglia neboli podané tak prehľadne a dramaticky, ako preteky vo filme Ford v Ferrari, aj keď istá dramatická časť tam bola. Herecké obsadenie je na vysokej úrovni. Adam stvárnil Enza dokonale. Penélope bola tiež dobrá. Škoda, že moja obľúbená Shailene tam nemala viac priestoru. Okrem drámy ponúkol film aj pár vtipných momentov, kedy sa celá sála zasmiala. Po technickej stránke je to fajn. Celkovo to hodnotím na slušné 4*. (EisKing predpremiéra v CINEMAX Bory) ()

V1ctor_

Od filmu Ferrari jsem neměl nijak moc velké očekávání, čekal jsem něco na způsob Gran Turisma s biografickými prvky, ale dostal jsem benzínovým motorem chrčící a dramaticky napjatý výtvor. Na snímek Le Mans '66 to nemá, ale jako "Bčko" v oboru je to opravdu obstojné. Nechybí tu osobní rovina Enza, problematičnost polyamorie, zachycení manipulace tisku, novinářů a jejich bezpáteřnost, italsky paparazzi, a do třetice gró filmu, závody, pořádně hlučné a nekompromisní. Adamu Driverovi role Itala svědčí, spolu s filmem Klan Gucci bych ji zařadil do jeho nejvydařenějších a přirovnal k takovému Marlonu Brandovi, kterého si jinak než jako Sicilského mobstera nedokáži představit. ()

shade000

Adam Driver sa po House of Gucci opäť dostal do talianskej životopisnej role, kde stvárnil legendárneho Enza Ferrariho a ide mu to perfektne. Prvý krát som si tohto herca zapamätal predovšetkým ako Kylo Rena zo Star Wars: Episode VII - The Force Awakens a odvtedy je o ňom počuť pravidelne a vynikajúco graduje. Michael Mann je majster svojho remesla, spravil skvelý scenár a film si nakoniec aj sám zrežíroval. Ostatné herecké obsadenie je rovnako tak skvelé a Penélope Cruz zahrala Lauru Ferrari bravúrne. Klobúk dole a teším sa na ďalší skvelý životopis. PS.1: Toto je film, ktorý sa rozhodne oplatí vidieť v kine na veľkom plátne a ja budem chvíľku premýšľať, či si ho nedám opäť... PS.2: Trošku škoda, že sa viac nepovedalo o obrovskej rivalite medzi značkou Ferrari a Maserati... Enzo Ferrari: "If Italy is looking for a scapegoat, then here I am!" ()

J.e.r.e.c

Ferrari pokračuje v trochu zvláštním trendu životopisných filmů, které se soustředí spíš na jiné aspekty života slavných osobností, než na to, čím se proslavily. I Mann se místo kanceláří, návrhářských stolů, konstrukčních hal a závodních okruhů, kde se rodila nejlegendárnější automobilová značka všech dob, víc soustředí na Enzův problematický osobní život. Nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatně, postavy i jejich konflikty jsou znázorněny dostatečně plasticky, aby mě do filmu vtáhly, ale zároveň se vkrádá otázka, jestli režisér slavné jméno nevyužil jen jako vějičku, aby pod jeho záštitou rozehrál čistě fiktivní soukromé drama. Abych jen nemudroval, závodění je tu taky (byť jde víceméně jen o jeden závod), a když už na něj dojde, je natočené strhujícím způsobem, který si nic nezadá s Rivaly nebo Le Mans '66. Nejsem si jist, že do hlavní role byl tou úplně nejlepší volbou právě Driver, protože na šedesátníka fakt nevypadá, i když on i maskéři dělali, co mohli. Mann si ho nejspíš vybral proto, aby svým charakterním herectvím Enza, který byl podle všeho daleko sebestřednější kokot, výrazně polidštil. Škoda jen, že to není v italštině, hodně by to přidalo na autenticitě. 75 % ()

Mkartaylas56

Na poměry životopisných filmů, obzvlášť těch, co se točí okolo motorsportu, představuje Ferrari znatelný úkrok od zajetých standardů. Místo příběhu daného závodníka či automobilky, jenž by byl odvyprávěn napříč mnoha lety a obsáhl by tak všechny významné milníky, se Michael Mann rozhodl zpracovat pouze jednu část života Enza Ferrariho. A navíc jde o část zkoumajíc především jeho rodinné peripetie, které jsou pak spíše lehce doplňovány scénami ze závodních okruhů. Na jednu stranu toto rozhodnutí podporuji, obzvlášť když je film podpořen skvělou režií a výrazně stojí na dialozích a hereckých výkonech, kde jak Adam Driver, tak (možná především) Penélope Cruz, dělají svou práci na jedničku. Ovšem po většinu filmu se ve mně přesto ozýval jemný hlásek, který vyžadoval trochu více akce, trochu více napětí. I přes obdiv vůči celkové preciznosti, se kterou byl film natočen, se mi zkrátka po čistě subjektivní stránce nedostavil tak dokonalý a vyvážený zážitek, jaký bych si představoval. Nic to ale samozřejmě nemění na tom, že Ferrari stojí za vidění a že jde o další nadstandardní filmový příspěvek Michaela Manna, který by žádný milovník kvalitního řemesla neměl minout. ()

Franche

Zcela promarněný potenciál. Nemastné, neslané. Korunu tomu nasadil italský přízvuk. Proč to ti režiséři dělaj … buď ať je to v originálním znění v italštině nebo ať mluví normálně anglicky. O spec.efektech mluvit ani nebudu, velký špatný. ()

ForGump

Myslím, že Michael Mann připravil pro fanoušky lehké zklamání, protože to nepřipomíná ani z rychlíku např. Le Mans 66. V mnoha chvílích to hraničí až s artovým pojetím, to mohutné držení kamery na obličeji Enza Ferrariho a Laury to jen dokumentuje, ta Messerschmidtova kamera je extratřída, to jak s ní pohybuje je fantastické. Některé scény jsou až šokující a nekompromisní. Po režijní stránce je to naprosto dokonalý snímek, Adam Driver hraje Ferrariho odevzdaně a oscaropudně (Nee tak okatě jako Bradley Cooper, ofc). Scénář ale asi zasloužil nějakou lepší péči, docela bych to uvítal ještě dramatičtejší, protože všechny scény, které mají v sobě drama jsou mimořádně silné a znovu jen potvrzují Mannův inscenační um (scény z hrobky Dina, scény Driver x Cruz, opera). Osud Enza Ferrariho by vydal na minisérii samozřejmě, ale každopádně s tímto pojetím také vcelku spokojenost a palec nahoru. 75% ()

LdaVinci

Adam Driver je prostě frajer a úžasnej herec. A Penélope Cruz tu taky válí! Samotnej film skvělej. Ukazuje nelehkou pozdější dobu ambiciózního a závody posedlého zakladatele slavné automobilky. Automobilové závody a záběry jsou famózní a film se opravdu nebojí naplno ukázat i důsledky chyb v tomto odvětví. Velmi povedené drama s představením jedné etapy životní pana Ferrari. ()

Stillborn83

Enzo Ferrari – zakladateľ azda najikonickejšej automobilovej značky by si zrejme zaslúžil oveľa rozsiahlejší a výpravnejší životopisný snímok, ako len zlomok jeho života - rok 1957. Kto čaká akčný autíčkársky film, bude tiež vedľa. Je to prepracovaná dráma (silné momenty, v ktorých sa Enzo a jeho manželka Laura každý po svojom vyrovnávajú so stratou jediného syna Dina), kde sa objavia aj pretekárske scény, avšak hlavne smrteľné nehody pôsobia príliš komicky, sorry, ale tie efekty sa ozaj nevydarili. Celkovo je to ale pútavý film, kde sa človek dozvie o Enzovi aj niečo nové, aj keď sa už objavovali hlasy, že sa úplne nedrží reálií. Toto však zhodnotiť neviem. Enzo bol svojím spôsobom „blázon“ a často ho obviňovali, že ide aj cez mŕtvoly, čo sa snažil v tomto filme ukázať aj Michael Mann. Adam Driver nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale úloha Enza mu sadla. Pre fanúšikov Ferrari a F1 povinnosť. P.S. Film videný v kine. ()

pushover

Film řeší především Ferrariho osobní problémy s nemanželským synem, což není úplně divácky atraktivní. Vedlejší příběh automobilových závodů je plný klišé a obzvlášť CGI jsou extrémně nerealistické a dělané stylem čím víc přehnané, tím líp. Adam Driver hraje pěkně a dokonce i Penélope Cruz se snaží. Sarah Gadon dělá tentokrát bohužel jenom stafáž a moc si nezahraje. ()

RAFT

Michael Mann ,natočil po dlouhých rokách další film.Adam Drive a jeho role Enzo Ferrari dobrý výběr.Role mu sedla.Úsek rok 1957,flashbecky které,nás zavedly do minulosti.Kdo je nositelem jména.Za mě 70% ()

Robbi

Mnoho lidí asi svým hodnocením rozlítím, ale musím se na věci dívat širším objektivem. Film v mnoha směrech klame. Už jen názvem - určitě by byl přesnější Ferrariho rok 1957 případně Ferrariho tragédie v Mille Miglia 1957. Pokusit se vykreslit postavu tohoto velikána motorsportu jen několika měsíci a trochou náznaků? Vždyť těch zlomových situací v jeho kariéře bylo mnohem víc (namátkou odchod od Alfy, spojení s Lancií, úmrtí syna Dina, tragédie na Monze 1961, konflikt s Johnem Surteesem, smrt Lorenza Bandiniho nebo jeho úžasné schopnosti stmelit rozpadající se F1, takže nakonec nezanikla. Jistě tu hraje roli bulvární nahlížení na vztahy se ženami, ale kdyby autoři místo toho konečně pořádně - a ne hodně nepřesně, jako v Le Mans '66 - vysvětlili pozadí neuskutečněného spojení F-F (Ferrari-Ford), bylo by to přínosnější. Takhle vypadá film jako součást seriálu 30 životních příběhů Enza Ferrariho a nachází se někde v polovině celé řady. Pak tu je příliš mnoho hluchých míst, dost spekulativních, nehoda portugalského šlechtice (jehož plné jméno znělo Alfonso Cabeza de Vaca y Leighton, jedenáctý markýz de Portago) se vůbec neshoduje se skutečností a dost mi chybělo návazné soudní jednání vedené proti Ferrarimu a belgickému výrobci pneumatik, jenž ve filmu - nejspíš "pro jistotu" - vůbec zmíněn není. Bohužel nejsem ani příliš nadšen z Adama Drivera - nikoli z jeho výkonu, ale značně vzdálené podoby. Jenom bílé vlasy a černé brýle opravdu nestačí. Jako člověka, který se historii F1 zajímá téměř půl století a z toho polovinu aktivně, snímek dost zklamal. Závodních akcí tu je minimum, asi je měly nahradit intimnosti, což je styl dneška. Ferrari se dal, mohl a měl udělat podstatně jinak. ()

Neklan006

Lehce podobný příběh jako Le Mans '66 (aka Ford vs Ferrari). Tady je to Ferrari vs Maserati. Zde je ve filmu o trochu více těch soukromých starostí a dilemat. Každopádně na velkém plátně (nejen) pro fandy rychlých aut rozhodně výjimečný zážitek. ()

koty2201

Očakával som, že sa dej zameria na dlhšie časové obdobie o živote zakladateľa svetoznámej automobilky Ferrari. Ale vyzerá to tak, že sa režisér Michael Mann chcel zamerať na zlomové obdobie života Enza Ferrariho. Mimochodom, dobrý výkon v jeho veku. Automobilka v roku 1957 balansovala na hrane krachu a aj súkromný život sa riaditeľovi rozpadol. Ale nakoniec sa to vyvŕbilo celkom dobre. Čo ma prekvapilo, lebo život bežne taký ružový nebýva. Neviem na koľko je dej historicky presný, ale som rád, že som sa dozvedel o mnohých nových historických okolnostiach. Ja totižto nie som nadšenec do áut a vyznám sa do nich ako hus do piva. Avšak bavilo ma to ako taká historická dráma. Herecky ma najviac potešil samozrejme Adam Driver, ako samotný Enzo Ferrari. Na druhej strane ma potešila aj jeho temperamentná žena, ktorú stvárnila stále veľmi sympatická Penélope Cruz. Len celkovo mi celý film aj s tými hereckými výkonmi prišiel taký obyčajný. Nehovorím, že je to zle. Stále ide o nadpriemer, ale na Oscara to nie je rozhodne. Po technickej stránke dosť slušný počin. Hudba až tak výrazná nebola, takže si ju ani z väčšej časti nepamätám. Záverečná dramatická skladba celkom ušla. Zábery na autá a preteky boli geniálne. Tie určite vyzdvihnúť treba. Aj samotné retro autá zahviezdili. Maska, ktorú spravili Driverovi, mu celkom padla. Aj keď asi nevyzeral až tak staro ako mal. A tá jedna CGI scéna na záver filmu bola fakt hnusná. Ale našťastie netrvala dlho. Len je to ako päsť na oko. Takže ako taká historická dráma pre milovníkov automobilov, to je ideálna jednohubka. Neodpáli to nikomu dekel, ale za pozriete určite stojí. ()

CrazyMarty

Michael Mann je pod dlouhé době zase zpět a přichází s životopisným dramatem o Enzu Ferrarim. Za poslední dobu se podobně laděných závodních pecek ukázala hned celá řada (Rivalové, Le Mans '66, Gran Turismo) a ve správných rukách jde o kolikrát velkolepý úspěch, ale povedlo se to i tady? Příběh pojednává o letech 1957, kdy společnost Ferrari po 10 letech krachuje a jejich naděje na spásu je vítězství letošního italského automobilového závodu. Aby toho nebylo málo, Enzo Ferrari, naše hlavní postava, řeší také manželské problémy, smrt syna a zatajování mileneckého života. Mann i přes svůj pokročilý věk, momentálně 80, stále umí natočit poctivý film s dobrými hereckými výkony, místy moc hezkou kamerou a věrnými kostýmy či kulisami padesátých let. Jen je škoda, že samotná hlavní postava Enzo Ferrari, kterého ztvárnil Adam Driver, na rozdíl od svého jména řidičem není a je to trochu škoda. Vím, že film je dle předlohy a snaží se být věrný, ale ostatní závodní bijáky mají právě tu výhodu, že za volantem našim hrdinům v závodě skutečně fandíme. Kdyby se film tedy více zaměřil na závodníky, asi bych byl šťastnější. Zde jsou postavy totiž téměř vždy naprosto stejné a moc nevystupují ze své šablony. Ferrari je postarší businessman, který řeší problémy své firmy a zároveň se snaží starat o své dvě ženy, které se navzájem ale neznají. Driver je skvělý herec, jeho italský přízvuk mi ve snímku dost seděl a chopil se role truchlícího otce a bývalého závodníka dost dobře, jen to není tak dobře napsaná postava, se kterou bych soucítil. Jeho manželka je sice stále krásná Penélope Cruz, ale věčně zamračená a máte z ní pocit, že se snad snaží svému muži zkazit každičký den. Ostatní postavy jsou pak poměrně neprokreslené a u závodníka, kterému bychom měli co nejvíce držet prsty, víme asi jen to, že jeho přítelkyně je hezká a on je asi dobrý závodník. Bohužel si mě snad žádná postava pořádně nezískala. Nejedná se však o žádnou katastrofu, jen jsem asi čekal trochu více. Filmu uděluji 3/5. ()

Le artist nova

Přiznám se, že jsem se těšil na pořádný mačo snímek - burácející motory, detaily aut, strategie závodníků... mám vlastně namysli něco jako Le Mans 66. Ale pro mne to byla taková prvoplánová slaďárna - vkvčka too much! Musím ale ocenit, zmáklou kulturu dobových závodů, to byli momenty kde mě film vtáhnul do děje, bohužel takových momentů tam mohlo být více. Btw: všimli jste si jak laciným způsobem byly ztvárněny nehody aut ve filmu? ()

Stifmeister

///   Příběh Enza Ferrariho jsem nikdy upřímně neznal, a tudíž jsem se na tento film rozhodl zhlédnout pouze jako fanoušek moderní Formule 1. Po dvou hodinách mohu říci, že jsem si film užil. Skvělé herecké výkony, zejména od Penélope Cruz, parádní kamera, krásné závodní záběry, dobrá hudba a střih. Příběhově to mohlo být sice zajímavější; například lehce chybělo zobrazení procesu "skládání" aut, jejich zdokonalování a podobně. Pro fanoušky závodních aut a formulí to bude určitě zajímavý film, i když si nemyslím, že je vhodný pro široké publikum. Snímek se sice snaží lákat více diváků bez vášně k závodění pomocí jednoduššího příběhu, ale celkově se zdá, že je více zaměřen na milovníky automobilového sportu. |7.5/10| ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu