Utajený pasažér

• USA Stowaway (více)

Utajený pasažér omylem poškodí základní systémy podpory života vesmírné lodi, která letí k Marsu. Zásoby docházejí, důsledky pro misi můžou být fatální a posádku čeká nelehká volba. (Netflix)

jethrotull

Nuda s nesympatickymi hercami a totalne nelogickym a nerealnym dejom.Ktokolvek so zakladnym vzdelanim o vesmire sa musi chytat za hlavu. Kendrick aj Collette mam oblubene v tom co hravaju,ale do tohto sa absolutne nohodia. ()

Parisienne09

Docela mě překvapilo, že scénář byl tak chudý, stejně tak i charaktery postav. Takový až minimalistický film, bych řekla. Možná potěší nadšence do klaustrofobních produkcí odehrávajících se pouze v kosmické lodi - tato tedy dost malá, protože původně konstruovaná pouze pro dva, nakonec tam vtěsnali tři členy posádky. ()

Konev

Úplně zbytečný film...Je stejně divné, jak mohl ten černý pasažér za sebou zašroubovat ten kryt, ve kterém byl schovaný... ()

Matrix44 odpad!

Úplná Netflixovská somarina. Vo vesmírnej lodi nie je voľný priestor ani pre špendlík, a nie pre čierneho pasažiera napchaného vo ventilácii!!! Pri prvom probléme, kapitánka lodi roní krokodílie slzy. Asi nemusela absolvovať psychologické vyšetrenia a výcvik. A okrem kopy nezmyslov, je to natočené neskutočne nudne :( ()

Zaks

Dobrých komorných sci-fi veľa niet, tento sa však podaril. Veľmi pekne natočené, vizuálne na vysokej úrovni a hustnúcu atmosféru gradovala úchvatná hudba. Je to síce bez akcie, ale poslednú polhodinu som ani nedýchal. ()

mistrpropr

Byt v kuzi cloveka, kteryho chtej vysoupnout z lodi a celkove je tam navic (zapomneli ho v klimatizaci?), asi bych jenom nesedel a necumel jak vemeno... ()

ezop1012

Začiatok dobrý až do doby, keď sa čierny pasažier neodpraví na onen svet a potom to príde, do hlavy bijuca blbosť, blud, nezmyselne obetovanie sa za nič, aspoň, keby tam mala osoba svoje dieťa, nie. Od odpadu to zachránil začiatok. ()

VladoCZ

Přemýšlel jsem, jestli 2 nebo 3*. Dal jsem 3, protože je to film z mého oblíbeného prostředí a tématu. Jinak film vůbec nic nenabízí. Anně Kendrick ani velitelce jsem to hraní nevěřil. Anna se tam, podle mě. vůbec nehodila. Typově podobný charakter ze Sunshine byl úplně jiná liga. Film měl velké množství logických i faktických přešlapů a hlavně, hlavně byl naprosto nudný. Bez jakéhokoliv budovaného napětí nebo atmosféry. Vrchol, který mě trknul, když podkresová dynamická hudba gradovala, jako by se na scéně odehrávala válka světů a to jen Anna přistála na nádrži s kyslíkem. Film nebyl úplný průšvih, ale kdyby nebyl, nestalo by se vůbec nic. ()

F_Sanchez

Taková variace na Sofiinu volbu z vesmíru. Obětovat život člověka ve prospěch skupiny nebo udělat vše pro jeho záchranu? Žádná originalita se nekoná, ale řemeslně velmi slušně provedeno, chování posádky také působilo realisticky a hlavně uvěřitelně (Jak by se asi zachoval každý z nás v jejich situaci.). Kdyby ten konec nebyl tak patetický, uvažoval bych možná i o pěti hvězdách. ()

Jarek572

Myšlenka filmu není špatná a evokuje zajímavé úvahy nad vzniklou situací: jak technické, tak morální. Nedokážu se ale přenést přes tu obrovskou hromadu nelogičností a nesmyslů, které scénárista potřeboval, aby mohl příběh takto vystavět: od absence reálné zálohy kritického systému lodi, přes amatérské chyby "vycvičených astronautů" až k podivné sestavě přítomných a absentujících věcí na palubě. ()

VincentFunG

Pár týždňov som sa tomuto filmu vyhýbal pod vplyvom nízkeho hodnotenia na csfd. O to väčšie prekvapenie to bolo. Je to skvelé komorné hardcore sci fi s kvalitným vizuálom a najmä s dobrým scenárom. Určite pripomenie svojich predchodcov ako Sunshine, alebo Gravitácia, no narozdiel od nich, postavy sa správajú logicky, neignorujú fyzikálne zákony a ich konanie má realistické vyústenie. Film nastoľuje zaujímavé etické dilemy a záver je napínavý. Ososbne ma nevyrušilo ani to, že vysvetlenie prítomnosti štvrtého kolesa u vozu bolo len naznačené. Film podľa mojho gusta. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Kdo je utajený pasažér?"  Žádná akce, žádný styl, žádné napětí, žádný humor a vizuálně nezajímavý. Když si pustíte jen finále mimo loď, tak dostanete to nejlepší z celého filmu. To a Anna Kendrick je to jediný dobrý tady. Připomnělo mi to tragickou Ad Astru s Bradem Pittem. - 20%. ()

davidh76

Dobre, ale myslim, ze survival drama by melo byt kratsi na zacatku, napadu na zachranu vice a boj zoufalejsi, aby zaver skutecne vynikl. Takto to spise zavani patosem. I tak byla druha pulka zajimava. 70%. ()

herdek550

Podprůměrný děj. Podprůměrné provedení. A mnoho technických chyb. Jsem schopen odpustit "umělou gravitaci", protože jinak by bylo natáčení mnohem dražší. Ale například kanystr s kyslíkem si podávají jako horkou bramboru. EVA skafandr neváží vůbec nic. A při startu rakety nikdo nemá stažené hledí, takže celý skafandr je k ničemu. Doporučuji se kouknout na dokování skutečných raket k ISS. Bude to mnohem zábavnější. Pochválil bych jen práci kamery, ale ta špatný scénář nezachrání. ()