Utajený pasažér

• USA Stowaway (více)

Utajený pasažér omylem poškodí základní systémy podpory života vesmírné lodi, která letí k Marsu. Zásoby docházejí, důsledky pro misi můžou být fatální a posádku čeká nelehká volba. (Netflix)

herr_carter

Působí to místy trošku amatérsky - především pohyby kosmonautů mimo modul (divná gravitace), místy nudně (hodně času sledujeme pěstování řas a plácání jater mezi členy posádky), nicméně nápad celkově není vůbec zlý. Schovaný maník, co má taky rád dýchání vzduchu a Anna Kendrick vystavená slunečnímu záření neslučitelného ze životem, ukazují divákovi zase něco jiného, než mimozemské rostliny/vetřelce/predátory/bubáky obecně. Celkem fajn jednohubka.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Maynard.

hele, tohle zas není uplná blbost jak to vypadá podle hodnocení. Je to letos už 2.film z vesmíru, kterej má slabý recenze, ale na mě celkem zabral. Ten 1. je s Colinem Farrelem, ale název ti fakt neřeknu :o). Tohle je spíš taký psychologický dráma, který se odehrává na vesmírný lodi putující na Mars, ale e jich tam omylem o jednoho víc a nemaj dost kyslíku. Takže se to muší nějak vymyslet. A vymyslelo se to celkem hladce... :o) ()

DavidS.

Letíte si ve třech piánko na Mars a najednou vám z klimatizace vypadne černý pasažér. Doslova. Co scéna, to scénáristická demence... ()

klukluka

Typická psychohra á la druhdy Radek Bajgar na téma jeden musí z kola ven zasazená do kokpitu vesmírného modulu. Nikdo se do toho nehrne a o tom to vlastně celý je. Když jde děj filmu opsat až takhle snadno, tak to není dobrý znamení. A ono to nakonec dobrý fakt není. Teda pokud pro vás nepředstavuje žádoucí kvalitu ukrutná nuda... ()

Kienast

Solidní herci ve vesmírné nudě. Po tomhle filmu jdu přidat hvězdičku panu Clooneymu a jeho Midnight Sky a zároveň bych se mu rád omluvil, protože jde evidentně natočit ještě nudnější sci-fi, než to udělal on. 3/10 ()

Jane18CZ

Mě se to líbilo. Byo to natočené minimalisticky. Žádný "Houstne máme problém". Čistě očima astronautů, žádné zbytečné kecy navíc. Příběhově šlo o to, jak vyřešit kyslík, když loď je koncipovaná pro 3 lidi. Trošku mě mrzí, že film nebyl delší, ale na druhou stranu tady nešlo o celou misi, ale jak vyřešit ten nečekaný problém. A vcelku ani nepotřebuju vědět, kde se tam ten "černý pasažér" vzal. Pracoval na lodi, něco se mu stalo, skončil v bezvědomí a nikdo ani nevěděl, že tam furt je, když loď odstartovala. V životě se děje spousta věcí, které jsou neuvěřitelné či absurdní a tohle mi přišlo jako zajímavý nápad na zápletku. Já jsem spokojená. ()

bruceman7

Sem tam můžete vlézt do kupéčka ve vlaku a zjistit, že vám pod lavicí chrápe nějakej nebožák. Těžko se to ale může stát v dopravním prostředku, kterej má namířeno na Mars. Nu vot, soudruzi v NASA si asi svoje lidi nepřepočítávaj. Docela bizár. A jinak je scénář filmu docela rychle odhadnutelnej. Sebeobětování blabla. Čekal jsem více. Ale zase ke cti slouží, že je to po řemeslné stránce dobře udělané. 4/10 ()

iXtr3m3

Slabé a sterilné tri hviezdy. Casting slušný, civilne odohraté úlohy fajn, po technickej stránke ako sú exteriéry a interiéry kozmickej lode fajn, ale tie skratky a šetrenia financii a namiesto spracovania v stave beztiaže opäť nasilu nejakým spôsobom, aj keď v exteriéroch zaujímavým ale v interiéroch nie, riešená umelá gravitácia, to už ma tak moc nebere. To už aj 20 rokov stará Misia na Mars alebo Red Planet, či novšie snímky typu Last Days on Mars atď. boli ďaleko lepšie spracované, dokonca aj v seriálovej podobe ála Misia Mars a pod. Musím priznať, že som z filmu bol viac sklamaný ako potešený, ale to sa už stáva v prípade Netflix snímkov v poslednej dobe zlatým štandardom, žiaľ nemilým, takže aj tie tri hviezdy sú nakoniec v podstate prilepšením z dvoch. ()

.MJ.

Scénáristi vzali omšelý motiv, vrazili ho do vesmíru a mě to neskutečně bavilo. A že to celé tak nějak nedávalo smysl? Vy jste snad někdy viděli sci-fi, které by dávalo dokonalý smysl? Já si Stowaway skutečně moc užil a vychutnal si hlavně tu šplhací scénu. Nemůžu jinak než hodnotit vysoko. 79% ()

cmenda

Po vizuální stránce super pokud se však zamyslíte nad dějem tak to trochu pokulhává po celou dobu se nikdo nezeptal nezvaného pasažéra jak se dostal do otvoru pro podporu života nebo kdo ho tam mohl zavřít navíc je nelogické při omezování posádky obětovat doktorku . ()

qxkamo

Akože pochopil som, že tam mali umelú gravitáciu, ale keď poklop vo voľnom vesmíre padal niekam dole do vesmíru, tak to som sa už aj prebudil po toľkej nude. ()

Alien220

Výpravný příběh o stáží magisterského studenta ve vesmíru, kterého kdosi přikurtoval zrovna na nejdůležitější část systému podpory života a pak ho tam pro jistotu zašrouboval. Progresivistické Apollo 13 jednadvacátého století je jedno velké filmové zklamání. Posádka, kde samozřejmě nechybí 50% žen, skutečně černý pasažér a Asiat se navzájem předhání v porušování bezpečnostních protokolů za bedlivého velení zcela nekompetentní velitelky v pozdějších letech, která většinu času tráví na telefonu se Zemí a brečí. Heroickou smrt si nakonec vlastní blbostí vyslouží Anna Kendrick, čímž velké části diváků splní přání, neboť v tomto snímku je asi tak sympatická, jako je dopravní zácpa tramvají cestujícímu se skutečně plným měchýřem. Škoda toho scénáře a obsazení. Hudba a prostředí se povedlo. ()

filipvrbik

Důmyslný psychologický thriller ve vesmírném hávu.. Je to celkem dobré, má to super klaustrofobní atmosféru - ale co mi hrozně vadí je ta umělá gravitace! Co takhle zvýšit rozpočet na desetinásobek a natočit to fakt pořádně, to by bylo něco. Takhle to začalo být sci-fi až v poslední třetině a to je rozhodně škoda, protože to není průhledné a dopadne to zajímavě... Za mě celekm spokojenost, ale potenciál při větším rozpočtu mnohem větší...70% ()

bobstock

Komorní scifi, které má nabídnout očekávanou dávku psycho jízdy se nekoná. Z tabletu podpory života vám kdoví proč vypadne chlápek a nikdo neví co s ním. Ani tvůrci nevěděli, vše vsadili na hezkou vizualitu, za kterou by se nestyděla dražší produkce..netflixový filmek pro nenáročné diváky. 45% ()

Garch

Nečekaně dobrý casting, start, oddalování od Země a systém gravitace. Žel, stejně jako rotátor, od půlky to jde dolů. ()

petikacka

Co to do p*dele mělo jako být?! Kde se vzal, tu se vzal na kosmické lodi jeden černý (doslova) pasažér. Nikdo se ho na nic neptá a i když jim při té schovce zničí čističku vzduchu bez které se nedostanou na Mars, tak jsou všichni bratři. No a na závěr, abychom tu měli i něco patosu, se jeden z nich obětuje, aby nadbytečného člena zachránil, protože přece Black lives matter. Mě už to hlava nebere kam až s tou korektností amíci zajdou i když v tomto případě je úplně jedno kdo by tím černým pasažérem byl, nic by to nezměnilo. Jak se tam, ale ku*va dostal???!!! Za mě 25% ()

radekgfx

Jedna z charakteristik dobrého filmu dle mě je, že posuny v ději organicky a přirozeně vyplývají z logického rozhodování postav a vice versa. Jinými slovy, není zde slyšet škrábání scénáristického brku a film může volně plynout. Utajený pasažér to má přesně naopak. Ve filmu je pár ucelených dějových částí a ty jsou propojovány drhnoucími dialogovými replikami a nejapným chováním postav. V žádném okamžiku filmu tak člověk nemá pocit, že by postavy děj nějak ovlivňovaly nebo se ho dokonce nějak přesvědčivěji účastnily. A je to docela překvapivé, jelikož předchozí počin scénáristického dua Joe Penna a Ryan Morrison Arctic (2018) tímto neduhem až tak moc netrpěl. ()