Mistrův syn

• Hongkong Zui quan (více)

Wong Fei-Hung je nezbedným synem mistra školy bojových umění. Namísto, aby studoval kung-fu, stále někde vyvádí výtržnosti. Při jedné z jeho taškařic se však zraní syn mocného a bohatého měšťana. A otec Wong Fei-Hunga náležitě potrestá – svěří ho svému sadistickému bratrovi, který má Fei-Honga naučit disciplíně. Tento záhadný muž, mající mezi svými studenty děsivou reputaci, učí Fei-Hunga bizarnímu stylu kung-fu. Nejdříve se Fei-Hung snaží vzdorovat, ale poté, co prohraje souboj s místním zabijákem, najatým na vraždu Fei-Hungova otce, uvědomí si, že jedinou cestou je ovládnutí speciálního bojového stylu zvaného "Opilý box". Snímek Mistrův syn dokonale těží ze spojení precizních kung-fu soubojů a charakteristického humoru Jackie Chana, který se díky tomuto filmu stal pomyslným králem žánru kung-fu komedií. (Cinemax)

RadimFišer

Báječný a nádherně propracovaný film v této dvoustovce na oživení. Sice probíhá jeden boj za druhým, ale kdekoho by to přimělo začít se věnovat Kung-fu. Žádný fiv, že se z Jackieho stala taková hvězda. Já se před ním mohu akorát poklonit. Děkuji, že jsem si mohl uvědomit, že nejsem nejlešpí na světě a že je stále třeba se zlepšovat. ()

Jeremiah

Pravděpodobně nejlepší film z J.Chanem. Výborné bojové akce a dokonce sem tam i reálný dějový prvek. V tomto filmu mi dokonce ani nevadí věčné " fňukání a křenění se " hlavního hrdiny. Jenom některé figurky / zubatý hostinský / by tam být nemusely. Ale jinak slušné 4. ()

grerar

Tak jako je to kung-fu, je to sranda, a mladý Jackie (sic!). Na začátku vás přímo omráčí sedmdesátá léta ve vší kráse - naprosto nerealistické zvuky při bojových scénách. Prostičkej příběh, no, co bychom po tomhle žánru taky chtěli, že jo... Ne, prostě Jackie, a nic víc, nic míň. Mám radší jeho jiné filmy (Accidental Spy), ale co už. 4* ()

Rathalos

Akcna kung-fu jazda este s mladym a ohybnym Jackie Chanom,ktory predvadza svoje bojove umenie v plnej krase trosku nadlahcene humorom,samozrejme klobuk dole aj pred Siu Tien Yuenom,to co dokaze v tomto filme vo svojom veku je obdivuhodne...:-) ()

inutihar

Jackie Chan v nejlepší formě. Dokonalá bojová choreografie Woo-Ping Yuena. Ale zkuste to vysvětlit někomu "nepoznamenanému"... ()

crha

Hodně debilní příběh, strašní herci a zoufalý humor. Nevím proč se právě tenhle film drží tak vysoko, je hodně lepších kung-fu filmů. 60% ()

Hapretor

Konečně jsem narazil na film, kde mě J. Chan nenudí a nepříjde mi to jako totální bullshit. Ksychtí se vtipně, dokazuje, že jeho kondička je něco jen tak nevídaného a film má celkem i hlavu a patu. Bitky jsou vtipné až absurdní, ale o to nejspíš jde, jen některé dost dlouhé, a to zbytečně, proto již mírně začínají nudit. Jinak jeden z těch zábavnějších filmů s Chanem, a že jich moc není. ()

Wolvie

Jedna z vůbec nejlepších chanovek,ve které se Jackiemu podařilo naprosto dokonale skloubit prvky komedie a bojových umění.Bájo. ()

Stefi.

Pro mně osobně nejlepší film s Jackie Chanem v hlavní roli. Nesmírně si ho vážím a upřímně doufám, že se ho jednou dočkám i na blu-rayi s řádně vyčištěným obrazem. Krom klasicky úžasné choreografie všech soubojů se můžete těšit i na hromadu gagů a všemožných vtípků, jen je škoda, že dnes už Jackie zabředl v komerci a velice trapných rodinných komediích i když pár světých vyjímek se najde. ()

Evander

Zdejší vysoké hodnocení naprosto nechápu. Rádoby humor jen stěží může být trapnější, příběh prakticky neexistuje a korunu všemu nasazuje český dabing, který se upřímně řadí k tomu nejhoršímu, co jsem v životě slyšel (úroveň plně srovnatelná s dabingem porna na počátku devadesátých let). 25% ()

BOURQUE

Drunken Master u mňa patrí medzi prelomové filmy Jackieho Chana – prakticky bez chybne vypracovaná choreografia bojových scén a menší počet vtipov, (avšak o to viac fungujúce). Dokonalá spolupráca medzi Jackie Chan a Simon Siu-Tin Yuen, v roli záporáka veľmi dobrý Jang-Lee Hwang. Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

tranquill

Myslím, že překlad z anglického názvu - Opilý mistr - by byl vhodnější :-)) Výborné bojové i výukové scény kung fu jsou tradičně shozeny primitivním dějem, dialogy a trapným humorem ala italské crazy komedie. ()

Torgal

Nazvať túto kompiláciu súbojov s parádnou, až baletnou, choreografiou v podaní fenomenálneho Jackieho Chana v rozpuku svojich síl filmom, je podľa mňa síce riadne prehnané, ale inak som sa pri ňom bavil veľmi dobre. Bitky sú tu v podstate nonstop od začiatku do konca, občas niekto prehodí pár vetičiek (väčšinou kreatívnych urážok) a už sa mydlia zas, príbeh tu len aby sa nepovedalo. Je to vtipné, berie sa to s nadhľadom a na súboje (a hlavne na Jackieho) je radosť sa pozerať. 7+/10 ()

junxi91

Může mi někdo vysvětlit, jak je možné být opilý, tedy postrádat koordinaci pohybů, a přesto se udržet na nohou a pomocí kung-fu bojovat s nepřítelem? Jackie Chan zde hraje Wonga Fei-Hunga, mladého a neposlušného syna, který má problémy. Dělá si srandu z arogantního asistenta učitele bojových umění, anebo na veřejnosti políbí a obejme mladou krásnou ženu, aby udělal dojem na své přátele. Za to druhé dostane výprask od staré dámy a jaké je to zjištění, že stará dáma je jeho teta a její dcera je jeho sestřenice! Na ulici jeden chuligán okrádá poctivého prodejce, a tak ho Wong zbije. Bohužel se jedná o syna vlivného muže, který navštíví Wongova otce a ten za trest pošle Wonga za velmi krutým a přísným mistrem jménem Beggar So. Wong se však Soa bojí, a tak uteče z domu, zastaví se v restauraci a snaží se zadarmo najíst z talíře jednoho muže, který toho má na stole fakt hodně. Tímto mužem je však majitel restaurace, a tak dojde k bitce, do které se zapojí jeden starý opilec. Z něj se však vyklube Beggar So, opilý mistr. A tak začíná brutální, přísný a mučivý trénink, který Wonga opět přiměje k útěku. Při útěku se Wong potká s nechvalně proslulým nájemným zabijákem Yimem Ti-samem, který je známý svým „ďábelským kopem“, rychlým a smrtícím kopem, který nebyl nikdy poražen. Wong je poražen, ponížen a vrací se za Beggarem So, aby se učil tajný styl bojového umění zvaný „Osm opilých nesmrtelných“. Wong se naučí sedm z osmi stylů, protože ten osmý, Opilá slečna Ho, je na něj příliš ženský. V každém případě je nejprve nutné naučit se pevně stát a správně padat, a až pak přijde na řadu pití vína a osm opilců. Yim je mezitím najat mocným mužem, který má zájem o pozemky s uhlím, aby zabil Wongova otce. Otec je poražen a zraněn, a tak se do boje přidává Wong s Beggarem Soem, který se však do boje nevměšuje. Boj je to tedy celkem dlouhý a oba protivníci jsou stejně silní, nakonec se však Wong překoná, vytvoří si svůj vlastní opilecký styl a dobře to dopadne. Film plný vtipných až groteskních momentů, akčního bojového umění a příběh jednoho hodného, ale problematického synka. ()

LordMysti

Jackieho mám rád a styl "ožralého" bojového umění, které je zde prezentovánu se k němu náramě hodí. Film mě pobavil vtipem, akční choreografií a vlastně to stačilo abych byl velice spokojen. V tomto žánru je prostě na špici. ()