Nejnepříjemnější věcí v životě mnoha lidí je právě návštěva zubního lékaře. Tím je Dr. Alan Feinstone, bohatý, úspěšný a strašlivě závislý na čistotě. Tato jeho vášeň pro čistotu je přímo chorobná. Všechno musí být perfektně čisté a lesklé jako krásné bílé zuby. Začíná to nevěrou manželky a mučením svých pacientů, kteří vlastně za nic nemohou. Film je natočen mistrem oboru Brianem Yuznou, s novými triky, které nebyly dosud v žádném filmu viděny. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

obitus

Yuzna a Gordon opet vitezi na cele care. Nemalou merou jim k tomu pomaha naprosto uzasny Corbin Bersen, jeho silenstvi je opravdu ukazkove. Film plyne bez jedineho zadrhelu, divak se ani vterinu nenudi a fandi Feinstonovi (pardon, Dr. Feinstonovi), prejic mu maximalni pocet pacientu k "osetreni". Autori zvysoka kaslou na nejaka pravidla a tak se tu zabiji zviratka, odhaluji kozy, krev strika proudem a obcas se ublizi nejakemu tomu diteti. Proste podivana k pohledani, Yuzna v nejlepsi forme. ()

Hellknight12

Dopozerané . Za mňa ehmmmm nič moc. Čakal som iné spracovanie podľa popisu na Netflixe som čakal menej postáv a viac komorné ako takto. Nebolo to najhoršie ale ani žiaden too shit... Ercute som nečakal trápnu hororovú komédiu ... Herecké výkony sa dali ale čo sa týka scenára slabé... Za mňa 30%. Takže sa na dvojku nechystám... ()

Ruut

Náš hrdina je úspěšný a bohatý zubař co má doma krásnou manželku. Tak v čem je problém? Ona jej podvádí s pohledným čističem bazénů. Dentista jej zabije a manželce na udělá opravdu důkladnou nápravu ústní dutiny. Navíc nepříčetně rozzuřený začíná podobné brutalní praktiky provádět i na svých pacientech. Ovšem celkově je to dost nuda. Gore efekty jsou zajímavé. To samé by se dalo říct i o námětu příběhu. Ale Yuzna opět selhává v tom nejdůležitějším. Film má nulovou atmosferu. Horor DENTISTA nepřipomíná ani trošku. Spíše sadistickou prasárnu. I nahoty tak typické pro jeho filmy jsem se moc nedočkal. Ale věřím že právě tohle vrtání ve zkažených zubech zaobalené do ničeho si své diváky najde. Na druhou stranu kde jinde přesvědčíte brutalního zabijáka aby Vás nechal naživu, když mu slíbíte že si budete poctivě 3x denně čistit zuby? ()

Kozy9

Recenzovať, či opisovať kvality dentistu je úloha, ktorá je značne ťažká, pretože nie je ľahké pukázať na nedostatky tohto snímku, keďže ich je nespočetné množstvo. Dentista je ako malá opica, ktorá sa snaži opakovať po vtedajších filmových trendoch, no je natoľko nešikovná, že nie je schopná dosiahnuť, čo i len priemernej kvality. Dentista od začiatku vystupuje ako prvotriedne Béčko, no po pár minútach sledovania, si uvedomujete, že tento hnus v podobe filmu má od béčkového snímku poriadne ďaleko. Príbeh spĺňa všetky predpoklady zaujímvého námetu (doktor, ktorého duševné zdravie sa zosype ako domček z karát jeho problémi sa pretransformujú do čiastočnej schizofrénie), no to, čo sa autorom podarilo vytvoriť s týmto námetom je príklad jedného z najhorších spracovaní dobrého námetu v histórii kinematografie. Pokým divák v napätí očakáva prvotriedny psychologický thriller s prvkami hororu, je mu podávaný bezduchý nelogický a dokonale pokazený film. Celý dej je jeden veľký nevysvetlený guláš, plný klišé a čo je najhoršie: nesmierne nezáživný a nudný. Postavy sú nevýrazné, ich správanie je nereálne, kamera je hektická, používa divné uhly a aj ten malý kúsok brutality, ktorý tento film obsahuje zmierňuje svojim počínaním, rozhovory sú komické, výkony hercov na úrovni zlej epizódy Beyond Belief. Jednoducho povedané: Na filme nie je takmer nič pozerateľné, filmárske prvky sú na úrovni slabých seriálov a všetko čo má kvalitný film mať tento snímok vážne postráda. VERDIKT: Dentista je jeden z najhorších hororov, ktoré som kedy videl. Je nesmierne zlý, no nie tak zlý aby ste sa na tom zabávali, je proste nudný, domiešaný a úplne odfláknutý. Niečo tak zlé, sa hľadá ťažko. OPLATÍ SA KÚPIŤ NA DVD/BD: Nikdy! Ani za 1,5 eura z trafiky. Škoda čo i len centu. CELKOVÉ HODNOTENIE: 15%. ()

JASON_X

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií a já ji ještě neokomentoval, trestuhodná nedbalost! 'Dentista' aneb 'Pár dnů ze života jednoho ne úplně normálního zubaře'. Mistrovský kousek nízkorozpočtové filmařiny, u kterého se vždycky chlámu jako tupé hovado... Každému jednou může přetéct jeho pomyslný kýbl nervů. Tomuhle doktorovi nejenže přeteče kýbl, ale ještě mu i parádně hrábne. A v rámci svého boje proti zubním kazům začne bojovat i proti zkaženosti mravní, a to podle svých přísných, šíleneckých kritérií. Scény "očišťování" jeho nevěrné ženy v ordinaci "La Scala" za hudebního doprovodu italské opery, nebo "léčba" odporného chlápka z berňáku, jsou k popukání. Škoda toho levného televizního zpracování, tahle látka by si zasloužila mnohem deviantnější scénář, režii nějakého prvoligového rejži a pořádně zazobaného židovského producenta s kapsami plnými doláčů. A taky škoda, že týpek v hlavní roli už dneska bude asi v důchodu - je dokonalý. (pozn.: Kdysi jsem četl nějakou horrorovou povídku (novelu?) s hodně podobným tématem, o falešném zubaři, který se vždycky vetře do nějaké zubařské ordinace, odkrágluje personál a pak přijímá pacienty, na kterých provádí svoje umělecké, futuristicko-zubařsko-horrorové experimenty... jen si už zaboha nevzpomenu, jak se to...) ()

• Počet mrtvých - 4 (Musak)
  • Inspirací pro tvůrce tohoto filmu byl skutečný seriálový vrah zubař, Glennon Engleman (1928-'99). (Musak)