Jen vraždy v budově

• USA Only Murders in the Building (více)
Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2021–2024), 22 h 30 min (Minutáž: 28–41 min)

Steve Martin, Martin Short, Selena Gomez, Vanessa Aspillaga, Teddy Coluca, Adam DeCarlo, Quincy Dunn-Baker, Meredith Holzman, Nathan Lane, Aaron Dominguez (více)

Seriál pojednává o třech cizích lidech, kteří sdílejí posedlost skutečnými zločiny a do jednoho se zapletou, když vyšetřují záhadnou smrt souseda v jejich newyorském činžovním domě. (Disney+)

Mrkvič

Fajnová oddychovka, která se občas dokáže vytasit z neobvyklým stylem vyprávění a tím diváka lehce vyvést ze zajetých kolejí. Vyprávění z pohledu mrtvé osoby, vyprávění z pohledu hluché postavy atd. Navíc Steve Martin i Martin Short jsou z minulosti mí oblíbení herci, tak je fajn vidět je po letech v něčem novém. ()

sharky

Zůstalo to někde napůl cesty mezi komedií a detektivkou a většinu času to jen přešlapuje na místě a nemůže se to rozhodnout, kudy se vydat. Hlavní mužská dvojice je sympatická a umí i tu komedii dobře prodat a má velký potenciál do budoucna. Jen by to chtělo lepší scénáristy. Klobouk dolů před kondicí Steva Martina v jeho věku. ()

Olík

Dva ze Three Amigos! zase spolu před kamerou, pro fanoušky 80-90´s komedií jedním slovem povinnost…….jo a taky tam hraje Selena Gomez, ale to není důležité :D Příjemná televizní detektivština, něco mezi Agathou Christie a moderním New Yorkem. Inteligentní, zábavné, napínavé, někdy možná až příliš zamotané a někdy by zase neškodilo víc zmáčknout nohu na plynu, ale jinak příjemné odreagování. I když, možná bych si vystačil pouze s jednou vraždou. ()

Pajky3

Only Murders in the Building je jedna z nejlépe hodnocených komedií v seriálovém vydání za posledních pár let, takže jsem byl zvědav na to, jak se u ní pobavím. V hlavní roli dvojice ostřílených komiků Steve Martin a Martin Short, které doplňuje Selena Gomez. Vzhledem k námětu to samozřejmě nejvíc zaboduje u těch, kteří si rádi poslechnou nějaký ten pravdivý a vražedný podcast, ale pobavit to může i ostatní. Je to nenáročná kriminálka, která je dobře odhlečená a ve které fungují hlavní postavy. A tuhle laťku si to zatím pořád drží. První série byla zajímavá a očividně hodně zabodovala a co se příběhu týče, tak mě bavila nejvíc. Do druhé nakouklo několik známých tváří jako Cara Delevingne nebo Tina Fey a přišla s docela dobrým nápadem, kdy se role hlavní trojice obrátily. Třetí se poté vrací k motivu vyšetřování, ale je vidět, že popularita roste, přeci jen tam hostují takové hvězdy jako Paul Rudd nebo Meryl Streep. ()

Mimomisu

Po dvou řadách, a právě koukám na třetí, to klidně nechám na čtyřech hvězdách. Mně tenhle mix sedí. Že tomu kolísá tempo nebo občas zahapruje logika a postavy jsou spíš načtrnuté mi nevadí. Na to, o co se seriál snaží to stačí bohatě. Prostě feel good věc, která je moc hezky natočená a zahraná i napsaná a dokáže překvapit. ()

• V rozhovore pre Town and Country Magazine Aaron Dominguez (Oscar) poznamenal, že natáčanie so Selenou Gomez mimo New Yorku bolo ťažké, pretože fanúšikovia počas nakrúcania scén neustále skandovali jej meno. (Arsenal83)
  • Steve Martin hrá v seriáli často na harmonike. Aj v skutočnosti je to veľmi skúsený a talentovaný hudobník. (Arsenal83)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)