Léto 1944. Sovětská vojska jsou v útoku, ale nepřítel je stále velmi silný. Stíhací pilot Michail Devjatajev (Pavel Prilučnyj) je zajat. Musí se rozhodnout – vrátit se na oblohu, pokračovat ve válce na straně nepřítele, nebo se vydat do koncentračního tábora na ostrově Usedom. Zoufalé eso Devjatajev volí třetí variantu – útěk. Nelze však uniknout z tajného ostrova, kde se testují německé řízené střely. Můžete ale odletět – na letišti je nejnovější nepřátelský bombardér se „zbraní odplaty“ Třetí říše na palubě. Odletět – a udělat nejtroufalejší útěk ve vojenské historii. (sator)

Rathalos

Ruske vojnove filmy ma nikdy nesklamu a plati to dvojnasobne,kedze sa natacalo podla skutocnych udalosti,neocakavajte velkolepe bojove sceny,no pribeh je velmi zaujimavy,herci su presvedcivi,vsetko vyzera realne,zjavne si tvorcovia filmu dali zalezat a cas zbehne pri sledovani ako voda...:-) ()

brumbrum

Hlavne pozitivum je pre mna zivotopisnost - podla resersov na webe sa film hodne drzi zistenych faktov. Dalsie plus su vydarene vzdusne akcie a utek z lagru. Skoda, ze je to spravene tak trocha klipovo, akoby dost kontrastne sekvencie z dakeho komiksu, no ale za mna v pohode 4*, ruske filmy byvaju dobre a najma o vojne vedia svoje; slovanska hrdinnost je predsa len hodne ine kafe, nez daky napudrovany 007. Ani som si neuvedomil, ako preleteli tie 2 hodky, stalo to za to! ()

rivah

Bojový příběh z události před 77 lety? Má to ještě smysl? Leda pro fanoušky bojových (velko)filmů. ()

celticek

Takový ten typický ruský styl, na mě až zbytečně moc akční a tím méně věrohodné. Hlavní hrdina vypadá jak mix Lewandowskiho a Gerarda Butlera:) Bylo to fajn, já bych radši něco více komornějšího. Počáteční letecký souboj byl asi nejlepší, naopak únik z tábora až moc dramatický. Dobré podívání. Hrdina jak z praku. ()

Venom666

Skutečny příběh sovětského pilota který byl sestřelen  padl do německého zajetí a podařilo se mu uprchnout i s tajnýma dokumentama, stal se hrdinou a přesto ho tajné služby pronásledovali ještě 12 let po válce. Výborný válečný film není tam hluchého místa a oceňuji že i když ruský film tak se nedočkáme propagandy nebo nějakého patosu. Milovníkům válečných filmů doporučuji. ()

Mamlas

Obsahově standardní válečný film, spíše drama, s ruskou příchutí, avšak ne tak nabubřele gerojíčeskoje jak bývá zvykem, standardně natočené, vcelku uvěřitelně, v zásadě není co nějak moc vytknout ani extra pochválit. Uspokojí, nenadchne. (52%) ()

PaulCZE

Ze zajímavého námětu toho moc nevytěžili. Sice se autoři vyhnuli 10 tunám patosu, ale není to natočený dobře až na pár scén z tábora. Zdejší chvalozpěvy na realističnost jsou mimo jak po stránce zpracování hned od první scény kde probíhal zfušovaný letecký souboj tak i příběh samotný je přitažený za vlasy. Nemluvě o lince s ruským pilotem kolaborantem, to je úplná zoufalost. ()

pekas

Jako na základě skutečného příběhu - dobrý. Samotný film ujde, ale na top to není. Já ho vidím na 75% ()

Mikecat

12 rokov má vozili po súdoch, nakoniec vyznamenanie. Možno preto, lebo sa zmenila doba. Chyby treba vedieť odpúšťať, skutky pamätať. Toto Rusom ide: vojnové filmy vedia natočiť vynikajúce. Tentoraz letecká bitka, koncentrák pre väzňov a pripravovaný útek, teda skôr úlet. Nezradim bratov, ani vlasť, budem bojovať do posledného dychu, aby som sa dostal domov. Kde má obvinia zo špionáže s nepriateľom. Vynikajúce. ws ()

JokerBaby

Ruský vojnový film. Slabší príbeh bojového pilóta ruského  letectva , ruských vojnových síl počas druhej  svetovej vojny. Pílot padne do zajatia a tu začína príbeh o tom ako sa snaží presekať sa znova na slobodu . Či sa mu to podarí sa dozviete s napínavého filmu z prostredia nemeckého pracovného tábora. ()

rigby

Rusové zkrátka válečné filmy umí a tento nebyl výjimkou. Ano, byl už hodně hollywoodský. Ale tak trochu jinak. Obvyklé věci v něm byly ztvárněny jinak, než jsou obvyklá filmařská klišé. A to se mi líbilo. Celou dobu jsem se bavil a vlastně skoro ani nedýchal. Útěk je natočen naprosto úchvatně. ()

Saxos

Soudruzi Němci byli určitě pěkně nasraný, že si nechali otočit letadlo. Dokonce s bonusem celkem zajímavých dokumentů. Sice si nedokážu představit, proč se v letadle jen tak válej, ale dobrá. Klady: Velmi slušné scény letecké bitvy. Závěr: doporučuji. ()

Grázl83

Druhá polovina výborná ale ta první se docela vlekla. Oceňuji dle mého nazoru realisticky ztvarneny odlet a ty fotky chronologicky seřazené fotky na konci bomba. Naopak postava Larina byla pritazena za vlasy a vcelku zbytečná ()

Pavelkedar

Celkově bravo !  Opakovaně nás rusáci přesvědčují, že umí. Mám na mysli současnou neprobolševickou produkci. A velmi ! slušně namíchaný DD 5.2.1. ()

jardas

Příběh hezký, akce dobrá, ale bez toho, abych nějak prozrazoval část filmu - nejde mi do hlavy, proč Němci ukládali kompletní mapy a schémata raket tam, kam ukládali....asi "scénaristická nadsázka" ;-) ()