V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

Mrkvič

To prostě musím opravit na 5 hvězdiček. Nádherně dojemné zakončení úžasné série. Zvlášť, když člověk viděl film už tolikrát, je to silnější a silnější, protože všechny postavy miluje (a to opravdu i ty malinkaté jako třeba plešatého učitele/šerifa). Časové paradoxy se sice kupí a vzhledem k vyřčenému jsou nesmyslné, ale kdo ví, jak by to skutečně bylo. Nebo jak to vlastně bylo :) ()

Dado

Pocitovo najslabší diel spomedzi všetkých troch, a to najmä kvôli zasadeniu príbehu do dôb divokého západu, ktorý mi na filmovom plátne príliš nesedí a westerny vo všeobecnosti nevyhľadávam. Inak však nemám žiadne vážnejšie výhrady - dianie je aj naďalej ohromne svižné a ani na sekundu nenudí, zatiaľčo humor, opäť postavený predovšetkým na svojských charakteroch Martyho a doktora Browna, funguje i tentoraz takmer bezchybne. Nebudem mať preto žiadne výčitky svedomia, ak prehlásim, že Návrat do budúcnosti 3 je skutočne dôstojným zakončením jednej z najlepších trilógií, aké kedy uzreli prítmie kinosál. (90%) ()

Muse

Myslím, že dát každému následujícímu dílu o hvězdu míň se v tomto případě celkem hodí. Každopádně všechny stojí za shlédnutí a všechny diváka celou dobu baví. ()

anli

Treti film a treti bomba,tentokrat westernova!!!Fakt nevim,ktery dil je vtipnejsi a proto mam rad vsechny stejne a kdyz si je poustim,vzdycky vsechny tri,aby se zadny necitil ublizeny.Ano,takhle vypada filmova sci-fi komedie se vsim vsudy!!!Divejte se a placte,ze jich je tak malo.Ale diky bohu,ze nejake jsou!!!Opet je dulezite znat oba predchozi dily a orientovat se v case,jinak se uplne ztratite.Je az neuveritelne,jak si i treti film dokazal udrzet vysoko nastavenou latku obema predchozimi dily.Je to porad stejne zabavne a stejne napadite,zmenilo se jen prostredi a cas.Proste dalsi paradni filmova jizda-Stevene a Roberte-dekujeme!!!A pri tom vsem jeste stacili slozit poklonu klasickym westernum a Clintovi(ten je fakt super!!!).U me jasnych 100%. ()

tnp101

Třetí a finální díl trilogie nás zavede do roku 1885. Jedná se v podstatě o vtipnou westernovku se špetkou sci-fi. *SPOILER ALERT* Je velice zábavné sledovat, jak ústřední dvojka plánuje svůj "útěk" do budoucnosti, zatímco jeden z nich je ovlivňován ženou a do toho samozřejmě ještě promlouvá opravdu skvělý záporák, který dostane klasicky za vyučenou pomocí hnoje. Film zakončuje trilogii bezchybně. Pekelný stroj času je zničen, vše je zase jak má být a docela rád bych věděl, jak si doktor postavil tu lokomotivu :-D. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Zhodnocení v ČR prodávané trojdiskové trilogie na Blu-ray obsaženo v komentáři na první "Návrat do budoucnosti". ()

potas

Třetí a poslední díl mi přišel z mého pohledu o něco slabší než jeho sourozenci, ale pořád si drží standard výborné podívané. Opět jsem se skvěle bavil a neodtrhl jsem se od obrazu. Westernové pojetí mi místy připomínalo Indiana Jonese. Můžu s klidem říct, že tahle trilogie patří do mé top 5 z trilogií. ()

kurcatovium

Dost možná nejlepší díl trilogie, v což jsem po slabší dvojce ani nedoufal. Minulost je zpracována výborně a je v ní cítit ten správný westernový feeling. Děj narozdíl od dvojky není tolik překombinovaný všelijakým cestováním tam a zpět v čase, takže je podívaná o dost celistvější a působí lepším dojmem. Navíc Biff je zase správný záporňák a musel ho srovnat až Clint Eastwood osobně. ()

lennyd

Dr. Brown se nešťastnou náhodou dostal do roku 1885, a dle dopisu, který zaslal napříč časem svému příteli Martymu, je zde docela šťastný. Jenže Marty náhodou objeví jeho náhrobek, na kterém zjistí, že Dr. Brown byl zabit necelý týden po odeslání onoho dopisu. A tomu musí Marty zabránit. Divoký západ čeká ... Z celé trilogie asi nejslabší díl, ale to vůbec neznamená, že bych se nebavil. Naopak - téma cestování časem nabízí tolik (vcelku originálních) vtipů, navíc Divoký západ je destinace zajímavá sama o sobě. A když se zde potkáme se všemi známými (byť jejich "předky"), a to včetně Maddoga "Biffa", nelze se nebavit. Na druhou stranu musím říct, že potěšující je, že Robert Zemeckis sám poznal, kdy je nejlepší skončit - a nedočkali jsme se dalších deseti dílů z různých časových epoch, které by sice mohly být zajímavé, ale mnohokrát převařovaný čaj je .. však to sami znáte. Takže více než důstojné ukončení celé série, a R. Zemeckisovi děkuji za několikeho hodin skvělé zábavy... ()

Kmotr76

Trochu slabší než předešlé dva díly. I tak jde o zábavnou a promyšlenou sci-fi komedii. Trochu to podle mě kazí ten divoký západ, ale třetí díl se musel něčím odlišovat od filmů předchozích. Jako zakončení série je to fajn a lépe to snad dopadnout nemohlo (však víte, jak to s těmi pokračováními bývá...). ()

_DAVE_

Třetí díly mají obecně problém, problém je často už to, že vůbec vzniknou. Terminátor3, Robocop3, Rambo3 - a mohli bychom pokračovat. Tohle ale rozhodně NENÍ případ Návrat do budúcnosti 3. Opět originální, vtipné - tedy až na ten konec. Ten tam být určitě nemusel. ()

Imune

Poslední díl není o nic slabší než ty předchozí, další super zápletky, skvělá komedie v podání Zemeckise. Čekal jsem trochu víc od závěru trilogie, ale i tak parádní podívaná. 85% ()

hroubek

Trojka mi sedla mnohem lépe, než přeplácaná dvojka.Co více si přát.Komedie, která se odehrává ve westernovém prostředí a je okořeněná o špetku sci-fi.Zemeckis je znovu na koni a to doslova.Skvěle kombinuje gagy o westernu a budoucnosti.Michael J. Fox je opět skvělý, a když paroduje Clinta, tak je perfektní.Christopher Lloyd výborně hraje zamilovaného profesora.Parádní zakončení parádní trilogie. ()

JohnSmith

Sice o něco slabší než předchozí díly, ale prostě parodie na Eastwooda a Silvestriho hudba byla prostě bomba. Opět vtipné svižné rodinné pokoukání. ()