Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 2

Recenze (347)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelné, že pořád takhle nádherně může vypadat film z roku 88’. Tehdy to muselo být jako zjevení. Už jenom proto, že se tu objevily postavy jak od Disneyho, tak od Warnerů. Kdybych film viděl poprvé v dětství jako Space Jam, zřejmě bych si jej užil víc, i tak je to ale pořád zábavné. ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Falešná hra s Králíkem Rogerem už dnes dozajista patří mezi filmové legendy. A nejde ani tak o revoluční triky, ale o ten úžasný humor, který propojením lidí a animáků vzniknul. Roger svým pitvořením strčí hravě do kapsy i Bugse Bunnyho, Hoskins je prvotřídní antiBogard a Loyd je tak slizký, že za sebou pomalu nechává stopu na chodníku. No nemilujte to!!! ***Věděli jste, že: Autor knižní předlohy "Who Censored Roger Rabit" Gary Wolf dostal nápad na společné vystupování komiksového králíka a detektiva z "normálního" světa podle televizní reklamy na vločky.// Film je vůbec prvním snímkem, kde spolu vystupovaly pohromadě kreslené postavičky ze studia Walta Disneyho a ze studia Warner bros.// Děj knižní předlohy se odehrává v současnosti. Zemeckis ovšem přišel s nápadem spojit ztřeštěné gagy kreslených grotesek a atmosférů filmů noir, temných detektivek ze 40. let a proto děj přesunul do roku 1947.// Velkou inspirací se autorům stala i Polanského "Čínská čtvrť", a dokonce zvažovali obsazení hlavní "lidské" role její hvězdou Jackem Nicholsonem. Ten však neuspěl stejně jako další zvažovaní adepti - Harrison Ford, Rober Redford či Paul Newman.// Představitel Rogera - komik Charles Fleischer - si na Zemeckisovi vydupal, že mohl po natáčecím place pobíhat v kompletním králičím kostýmu včetně ušaté čepice. Kostým si natolik oblíbil, že se v něm dokonce vydal venku na nákup.// Rogerův autor Richard Williams se při výběru jeho barev inspiroval americkou vlajkou.// Výtvarníci namalovali celkem 82 000 animovanch okének, které posléze pomocí kamer přenesli na film.*** ()

Reklama

Neffy 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. V dnešní době spojit hraný film s animací není žádný problém, ale tohle natočili před více než 20 lety. Opravdu velmi povedená technika a jako dítě jsem věřila, že "kreslouni" můžou žít s námi. Odjakživa se mi líbila Jessica Rabbit - prostě kus ženské. Velmi vyzývavá, nebezpečná zrzka, ale zároveň milující svého králíka-manžela. Však sama ve filmu říká: "Já nejsem špatná, jenom mě takhle nakreslili." Líbí se mi, že ostatní studia dovolila využít známé postavičky jako Mickeyho Mouse, kačera Donalda, slona Dumba, králíka Bugse či kanárka Tweetyho, bez nich by byl film chudší a Kresloun by nevypadal tak "skutečně". Příběh má vtip a rozhodně se na to můžu dívat kdykoli - tohle mě neomrzí. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jak tak koukám na filmografii Roberta Zemeckise, tak on vždycky uměl diváka pobavit zajímavou a hlavně zábavnou formou. Nejzajímavější na tom všem je fakt, že každé jeho dílo je něčím unikátní a vyjímečné. V tomto filmu je to zrovna spojení animovaného a reálného světa, které se teda povedlo opravdu na výbornou. Jako malý jsem králíka Rogera a detektiva Boba Hoskinse žral. Sice je to přinejmenším zvláštní spojení, ale je vidět na zdejším hodnocení, že určitě funguje. Zajímavý nápad se dočkal dobrého zpracování se sice průměrným příběhem, ale co jiného do takovéhoto námětu vymýšlet, že to vlastně není ani na škodu. Úhlavní nepřítel se také opravdu povedl co po animované tak po hrané stránce. Christopher Lloyd umí hrát zvláštní postavy a tady se mu jeho um neskutečně vyplatil. Falešná hra s králíkem Rogerem je výborný nápad, který se povedl daleko líp než plno jejich napodobitelů v současnosti. Každý si v tom prostě najde to svoje. Skloubí se zde totiž humor dvou generací výbornou a hlavně zábavnou formou. ()

ajuska 

všechny recenze uživatele

Originální a hlavně bezvadně fungující spojení lidí s kreslenými postavičkami je určitě největší devízou tohohle snímku. K tomu všemu si připočítejte perfektní animaci a solidní scénář. Akorát mi chvílemi vadila taková ta přehnaná králíkova ztřeštěnost, ale chápu, že to ke kresleným postavičkám patří. ()

Galerie (113)

Zajímavosti (37)

  • Jako úplně první živá postava se ve filmu objeví v roli režiséra Raoula Joel Silver, producent filmových sérii Predátor, Smrtonosná past, Smrtonovsná zbraň, Matrix, pro kterého to byla jediná herecká zkušenost. Režisér Zemeckis chtěl, aby první člověk, který se ve filmu objeví, byl úplně neznámá tvář, nikoliv jiný herec. (dopita)
  • Autor knižní předlohy "Who Censored Roger Rabit" Gary Wolf dostal nápad na společné vystupování komiksového králíka a detektiva z "normálního" světa podle televizní reklamy na vločky. (Divočák)
  • Políčka filmu byla zvětšena a přenesena na fotografie, přes něž animátoři natáhli folie a ručně na ně dokreslili figurky a dekorace. Pracovali na tom dvacet hodin denně, více než rok. (Dr.Okamura)

Související novinky

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011

Po propadáku Máma mezi Marťany z jeho produkční dílny je víceméně jasné, že kariéru Roberta Zemeckise spasí už jen návrat k hranému filmu. Tedy, alespoň částečně hranému – nějaké ty digitální efekty… (více)

Reklama

Reklama