Joe Cooper a Dough Remer jsou vášnivými fanoušky baseballu a sní o tom, že jednou budou velkými sportovními hvězdami. Po letech jdou na sraz se spolužáky z gymnázia, ale všichni je považují za šašky a trouby. Nemají žádné příjmy a jsou v krizové situaci. Přesto se rozhodnou konečně něco udělat a vymyslí novu hru, vycházející z basketballu. Novou hru se jim podaří prosadit, postaví družstvo a vyhrají první turnaj. Svou hrou zaujmou i miliardáře Teda Danslowa, který tzv. baseketball začne sponzorovat. Amerika z nového sportu šílí, hráči se stávají hvězdami. Za pár let hraje Danslowův tým Pivařů ve finále národní ligy. Během finále náhle Danslow umírá na srdeční kolaps. Podle závěti se má novým majitelem stát Cooper, ovšem s podmínkou, že tým dovede k vítězství v sezoně... (oficiální text distributora)

Hitman_47

Tak tohle je opravdu náser nejtěžšího kalibru :) Jde poznat, že se na tom podíleli (opravdu hodně: scénář, hlavní role) tvůrci SOUTH PARKu...v podstatě je to skoro to samé, "však víte, jak to myslím." Nejlepší je ta pasáž, kdy Trey Parker mluví hlasem Cartmana o tom, jak je neuvěřitelně tlustý....to jsem se opravdu válel smíchy na podlaze. ()

Krchy

Původně jsem hodnotil čtyřmi, ale pustil jsem si to znovu a nakonec těch pět dám, mám rád tyhle šílené komedie, pokud obsahují nadhled a neomezují se jen na nechutnosti. Hodně velký podíl na zábavnosti tohoto snímku má dvojička magorů Parker se Stonem, zejména druhý jmenovaný je od pohledu exot. No a scénku, kdy se Parker snaží rozhodit soupeře hlasem Cartmana, nelze zapomenout. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] No i napodruhé jsem byl víceméně zklamán, protože Baseketball je více generickou sportovní komedií 90. let než něčím kreativním a originálním co zdravě očekávám od Davida Zuckera a hlavně od Parkera/Stonea (bez ohledu na "objektivní" kvality je každý jejich film rozhodně "nezapomenutelným"). Komedie co zestárla hodně, nezkultovněla, ale je sympatické vidět, že i takoví rebelové jako jsou tvůrci South Parku se kdysi nechali studiovým systémem znásilnit do řitních otvorů. 50 % ()

MM_Ramone

Joe a Dough sú kamaráti, čo sa poznajú už od detstva. Keď boli malí chalani mali mnoho plánov a predsavzatí. Nič z toho sa im však nesplnilo. Stali sa z nich loseri, čo nemajú ani na nájom. Až raz vymyslia novú športovú kolektívnu hru. Baseketball. Podivný mix basketbalu, baseballu a bohvie čoho ďalšieho. Prekvapivo sa z toho stane šport, ktorý si obľúbi celá Amerika. Hlavné úlohy stvárnili Matt Stone a Trey Parker - tvorcovia kultového animovaného seriálu "South Park". ** ()

Chrustyn

Komediální veterán David Zucker svůj talent nejspíš vyčerpal na "Bláznivých střelách", jelikož od té doby nenatočil nic tak skvělého a vyjma třetího dílu "Scary Movie" ani nic dobrého. Tato komedie má pár světlých momentů ale je jich opravdu minimum. Zbytek je složen z již tisíckrát viděných rádobyvtipných scén a různých nechutných vtípků. Parker a Stone zde ukázali, že jsou opravdoví magoři a proto "South Park" vypadá tak jak vypadá. ()

• Na konci titulkov je ešte jedna scénka. (figis20)
  • Trey Parker požádal k přepsání scénáře Davida Zuckera, aby byli v jednom týmu tři (původně dva) členi, aby měl ve filmu roli také Dian Bachar. (StrYke)
  • V 39. minúte číta Jenna (Yasmine Bleeth) knihu "Ženy, ktoré behali s vlkmi" ("Women Who Run with the Wolves"). (figis20)